Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Кое дъно да избера ? Бюджетa e около 300-450лв +- 20-лв. Смятам да му сложа 1600af за сега докато излезе Zen 3 и тогава да сложа новия професор.
Спрял съм се на тези.
https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=83534
https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=87648

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

B550 чипсет не поддържа 1-ва и 2-ра генерация процесори. Другото, в което не виждам логика е като 1600AF ще е временен вариант защо не го замениш с 1200AF, който е двойно по-евтин, така ще си спестиш 100лв., които може да ги вложиш в по-добро дъно, друг компонент или бъдещата покупка на нов процесор? Помисли също за b450 МАХ серията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, tepmu написа:

B550 чипсет не поддържа 1-ва и 2-ра генерация процесори. Другото, в което не виждам логика е като 1600AF ще е временен вариант защо не го замениш с 1200AF, който е двойно по-евтин, така ще си спестиш 100лв., които може да ги вложиш в по-добро дъно, друг компонент или бъдещата покупка на нов процесор? Помисли също за b450 МАХ серията.

Мисля да "подготвя" дъното за зен 3. Тези където УЖ ще излзиат към края на годината. Просто искам да избегна началната цена и да изчакам някой друг месец докато се нормализират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Антон Кръстев написа:

Мисля да "подготвя" дъното за зен 3. Тези където УЖ ще излзиат към края на годината. Просто искам да избегна началната цена и да изчакам някой друг месец докато се нормализират.

Разбирам те, както казах вариантите за теб са B450 и X570, Х470 също, но умишлено не го споменах, защото според мен не си заслужава, тъй като или взимаш бюджетния вариант - B450 или скачаш на Х570, тъй като разликата в цените между Х470 и Х570 не е толкова голяма и няма смисъл да взимаш с по-стария чипсет.

Преди около 2 месеца официално AMD потвърдиха, че ще поддържат Zen 3 architecture на B450 и X470, където това е възможно, тъй като ще има BIOS Update (виж видеото или снимката). За това ти препоръчвам ако вземеш с B450 или X470 дъно да заложиш на MAX серията на MSI, защото са с увеличен обем на чипа, а и за тях знам, че официално са потвърдили, че ще ги поддържат https://www.notebookcheck.net/MSI-confirms-AMD-Zen-3-support-for-its-B450-and-X470-motherboards.467049.0.html

Ако не ти се занимава с BIOS Update може директно да вземеш Х570 дъно (виж снимката), но процесорът задължително трябва да е AF. И пак да ти кажа ако е временен вариант помисли за 1200 AF така ще спестиш 100лв.

cblnpDx.png

https://www.amd.com/en/chipsets/x570

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

b550 е напълно безсмислен чипсет за платки над 270-280 лева в момента, малко по-евтин от x570, достатъчно по-скъп от b450... а за pcie gen4 поддръжка x570 стои по-добре поради повече пътечки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих дал толкова пари за X570 дъно , особено при положение , че качествените модели , които в действително си заслужават , са още по скъпи.

Аз съм в момента с B550 TOMAHAWK , който е бил купен преди около месец и половина от БГ фирма за 260лв. В момента , нямам идея какво стана с тия платки та толкова им надуха цените. От кратките ми впечатления , не виждам причина да сменя Томахавката на тоя  етап. С процесор r7 3700Х с клок не можа да мине на тестовете 48градуса на сензора на врмите. Охлаждането на самите врми ще го опиша само с една дума: "брутално" .  Определено ще си пазя дъното за новите zen3. Ако автора е твърдо решен да вземе B550, от мен един плюс за Tomahawk.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pepy86 написа:

Аз лично не бих дал толкова пари за X570 дъно , особено при положение , че качествените модели , които в действително си заслужават , са още по скъпи.

Аз съм в момента с B550 TOMAHAWK , който е бил купен преди около месец и половина от БГ фирма за 260лв. В момента , нямам идея какво стана с тия платки та толкова им надуха цените. От кратките ми впечатления , не виждам причина да сменя Томахавката на тоя  етап. С процесор r7 3700Х с клок не можа да мине на тестовете 48градуса на сензора на врмите. Охлаждането на самите врми ще го опиша само с една дума: "брутално" .  Определено ще си пазя дъното за новите zen3. Ако автора е твърдо решен да вземе B550, от мен един плюс за Tomahawk.

Нахлуха "инфлуенсърите" в тубата и всички казаха ,че бил перфектен/бюджетен. От тогава му надуха цената всички със сто лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някакви инфлуенсъри да са в състояние да повлияят до такава степен на пазара , че цената да се покачи с 30-40% за има-няма месец. Не съм срещал информация да има проблеми и забавяне с производството им , нито пък с доставките.  По скоро първоначалната информация , че старите платки 4ХХ ще поддържат zen3 само с някакви бета биоси , изглежда по-логична причина .  Факт е обаче , че напоследък  виждам поскъпване и на определени модели като r5 3600/3600X . На пук на логиката от предишни , години . Знаете от АМД преди излизането на ново поколение , винаги сваляха приличлно цените на предходните си процесори. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MSI B550-A Pro според  това ревю  идва доста прилично ''бюджетно'' решение с оглед на цената си от 124евро  в  mindfactory.de.  Дъното без проблем може да се ползва и за по висок клас процесори като 3900Х и 3950Х Вижда се , че охлаждането на врми-те се справя отлично дори при  овърклок. 

Дано скоро го видим достъпно и на българския пазар , макар че не виждам проблем да се поръча и от чужбина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване