Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с едно дъно, което купих втора ръка. Компютърът се стартира сам, две секунди, след като го изключа. Забранил съм това по всякакъв начин и от BIOS и в ОС, но продължава. Казаха ми, че е ползвано за майнинг и е сложен такъв BIOS. Дъното е Gigabyte GA-H55M-S2H (Rev 1.4) Socket 1156 DualBIOS. Интересува ме, може ли и как да се върне заводския BIOS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да го ползваш като настолен комп?

Start -> Shut down и изключваш захранването (PSU) отзад, или разклонителя, или от контакта. Както е правилно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, JKirilov написа:

изключваш захранването (PSU) отзад, или разклонителя, или от контакта.

Ти би ли си го причинил за ежедневна работа?
Телевизора си, когато го ползваш, всеки път ли го включваш в контакта?
Авторът търси разумно предложение, а не някакви отнесени разсъждения по темата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H55M-D2H-rev-14/support#support-dl-bios

Изтегли последната версия на BIOS и го инсталирай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Теодор Шофелинов написа:

Здравейте! Имам проблем с едно дъно, което купих втора ръка. Компютърът се стартира сам, две секунди, след като го изключа. Забранил съм това по всякакъв начин и от BIOS и в ОС, но продължава. Казаха ми, че е ползвано за майнинг и е сложен такъв BIOS. Дъното е Gigabyte GA-H55M-S2H (Rev 1.4) Socket 1156 DualBIOS. Интересува ме, може ли и как да се върне заводския BIOS.

По-скоро са те излъгали и са ти продали развалено дъно. Няма никаква логика някой да прави една копачка да не може да се спира, а и това дъно изобщо не бих казал, че е подходящо за копачка (може да направиш ама не е подходящо)

Може да пробваш

да извадиш батерията и да нулираш настройките на BIOS-а,

да изтеглиш последния BIOS за дъното от сайта на гигабайт и да префлашнеш дъното  или

да седнеш да прочетеш дали и как може да зарежда не от основния, а от втория BIOS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

Ти би ли си го причинил за ежедневна работа?
Телевизора си, когато го ползваш, всеки път ли го включваш в контакта?

Естествено. Винаги съм имал разклонител с "копче"! Телевизора също, там са няколко щепсъла...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, JKirilov написа:

Естествено. Винаги съм имал разклонител с "копче"! Телевизора също, там са няколко щепсъла...

Абе какво се занимаваш с тия щепсели и копчета, направо спирай тока от главния предпазител, спираш водата от крана при водомера, сваляш батериите на часовниците за да не се износват през нощта и си лягаш. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Биос за майнинг има , но само за видео карти /на АМД/. Дънните платки , които се ползват за майнинг ,единствено се задава опцията , ако угасне/премигне тока да се стартира след това автоматично сам компютъра . При теб случая е друг. Опитай с clear cmos  или в краен случай с ъпдейт на биоса .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, pepy86 написа:

Биос за майнинг има , но само за видео карти /на АМД/. Дънните платки , които се ползват за майнинг ,единствено се задава опцията , ако угасне/премигне тока да се стартира след това автоматично сам компютъра .

Има и за дънните платки, но това просто не го знаеш и пишеш неверни неща. Редактирай си мнението, за да не излагаш форумчето, ако някой се залъже да попрочете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Jorge написа:

Има и за дънните платки, но това просто не го знаеш и пишеш неверни неща. Редактирай си мнението, за да не излагаш форумчето, ако някой се залъже да попрочете.

Чакам да ми покажеш майнинг биос за дънна платка  и след това да ми обясниш  какви са разликите при него .  Изобщо не говорим за специализирани дънни платки само за майнинг като Pro BTC  , Minig expert , master и други сходни дъна  .  Говоря за което и да било друго масово дъно на пазара . Включително за това на автора.  После ми поясни какво точно и как ще копае някой с Gigabyte GA-H55M-S2H (Rev 1.4) при положение , че имаш само 2 pci-e слота. Риг с 2 карти ? Това 100% ще има нужна от сложни настройки и задължителен майнинг биос 😄😄

Гледай да не забравиш да ми дадеш пример както и да ми разясниш подробно, че иначе ще олекнеш  лекинко .  Не че нещо се заяждам, но за разлика от теб, когато не съм в час , гледам да не се обаждам/излагам/.  Аз лично с майнинг съм се занимавал повече от 3-4 години, при това смея да твърдя доста успешно , след като съм успял да избия без проблем инвестициите си независимо от високите цени на тока и постоянно променливите цени на валутите на крипто пазара .  Де да знам, сигурно днес ще науча нещо ново от теб, знае ли човек :) . Чакам с интерес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, pepy86 написа:

Чакам да ми покажеш майнинг биос за дънна платка  и след това да ми обясниш  какви са разликите при него .

Ей сега ще ти покажа, но за разликите ти предлагам сам да прочетеш. Всъщност ти си знаеш всичко свързано с копаенето и май няма смисъл от това начинание. Да беше свършил някаква работа на нивата, вместо да се занимаваш с глупости и да хабиш ресурси ненужно. Но не би. 

Untitled1.png

Повече няма да се занимавам с теб. Явно не ставаш.

Лека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Повече няма да се занимавам с теб. Явно не ставаш.

Ставам и още как .  Отношението , което получаваш си го заслужил по ред причини .

Сега по същество:

Z170X gaming 6 :   3 x PCI Express x16 slot + 4 x PCI Express x1 slots

Z170X gaming 5 3 x PCI Express x16 slot + 4 x PCI Express x1 slots

Z170X gaming 3 3 x PCI Express x16 slot + 3 x PCI Express x1 slots

Z170X UD3 :         3 x PCI Express x16 slot + 3 x PCI Express x1 slots

H110-D3A:            1 x PCI Express x16 slot + 5 x PCI Express x1 slots

и т.н. .................................. , при това М.2 - не ги броя изобщо.  Достатъчно е да се погледне Support VGA Card quаntity - колоната и от там на сетне примера се обезсмисля.

И тук идва въпроса , какво общо има GA-H55M-S2H  с горните платки ? Отговора е нищо.  Toва дъно има 2 скромни PCI Express x16 slot-a , които просто обезсмислят използването му за майнинг.  Самия риг става абсолютно нерентабилен.   В крайна сметка идеята е да се пести максимално ток , за това дънни платки като горепосочените оптимизират рига максимално. Да не говорим , че това бяха ТОП дъна /повечето от тях / за времето си.   Разбира се биосите на самите видео карти /при АМД/ са далеч по важните , но това е друга тема.

Относно разлики , няма нужда  да ги чета.  Сам съм си  настройвал биосите ,  миньорите , алторитми , пулове , портфейли и тем подобни .  Знам какви мъки са на повечето дъна да се подкарат над 4/5 карти и колко пот и нерви съм хабил докато го направя. Най-малкото , защото всяко дъно /марка-модел/ си има своите особености. Е с тези биоси , хората са опитали да спестят част от тези главоболия , макар и не винаги успешно.

преди 1 час, Jorge написа:

Да беше свършил някаква работа на нивата, вместо да се занимаваш с глупости и да хабиш ресурси ненужно. Но не би. 

Аз съм си селско момче и работата не ми е чужда. Бил съм и на нивата. Знам какво е. За мен това не е срамна работа , точно обратното. 

п.п. Не ми отговори на въпросите , но все пак ме изненада приятно. Не вярвах да си направиш труда да изнамериш дори и тази таблица.  

Успех на автора.

Лека вечер и от мен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Jorge написа:

Не се прави на дръж ми шапката! Ти написа, че няма BIOS за копане за дънни платки, а само за видеокарти. Ако беше честно момче досега да си се извинил...

преди 5 минути, pepy86 написа:

И тук идва въпроса , какво общо има GA-H55M-S2H  с горните платки ? Отговора е нищо. 

П.П. Естествено, че няма нищо срамно да работиш на полето. Но когато аз ти пиша явно не четеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Jorge написа:

Не се прави на дръж ми шапката! Ти написа, че няма BIOS за копане за дънни платки, а само за видеокарти. Ако беше честно момче досега да си се извинил...

Хванал си се като удавник за сламка.  Щом е така , я ми покажи биоса за майнинг на GA-H55M-S2H  ? Чакам те.   Четеш ли темите или просто изборно се включваш за да си уплътниш свободното време ?  Каква дънна платка има автора ? На въпросите , които ти се задават не отговаряш изобщо .  Вадиш ми от десет кладенеца вода , искал извинение. За кое ?  Препращаш ме да чета за някакви разлики , при положение че те помолих ти да ми ги разясниш. Защо , мързи те да прочетеш и да се ограмотиш ли?  Много тактично избягваш неудобните въпроси . Това не е похвално за реномето ти във форума. 

п.п. В момента , в който прочетеш и се запознаеш с разликата между mining mode биоса и обикновения  ще ти стане ясно и за какво те накарах да ми я разясниш тук в темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш ли темите или просто изборно се включваш за да си уплътниш свободното време ? 

Уплътнявам си свободното време четейки твоите глупости. Както виждаш по темата на автора не съм написал и буква. Чисто и просто(офицер от БА) съвсем случайно попаднах на твоето мнение, което естествено не отговаряше на истината. И се включих, за да напиша, че не си прав(явно не само от незнание, но и от фалшива самоувереност в собствените си възможности). Вземи да си легнеш, че утре си на плаца. Да не удариш една козирка мислейки си за мен пред бедните войничета.:D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид . Толкова си глупав , самоуверен и комплексиран , че се на*ра в поредната темата.  Тези биоси , които дъвчеш и се опитваш да изпъкнеш с тях,  са само по име ''майнинг" биоси . Това са обикновени оптимизации и опити да се отстранят някой бъгове при употреба на 4-5 и повече карти , както и при използване на ссд-та за ОС и т.н. В почти всички случай ефекта от тях е нулев . Проблеми винаги е имало . И точно за това ти обяснявам като на "бавен" , че тва няма нищо общо с темата . Но ти по темите , кога си писал.

Относно "офицера от БА" , за който постоянно споменаваш искам да те питам нещо . Толкова ли много са те клатили по плацовете в казармата та изпитваш толкова страх и злоба . Ти си стар джендър , ама няма проблем да ти припомня миналото на бързо . Ще ми доставиш удоволствие , сигурен съм Хосе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pepy86 написа:

Относно "офицера от БА" , за който постоянно споменаваш искам да те питам нещо . Толкова ли много са те клатили по плацовете в казармата та изпитваш толкова страх и злоба . Ти си стар джендър , ама няма проблем да ти припомня миналото на бързо . Ще ми доставиш удоволствие , сигурен съм Хосе.

Ха-ха, еми не. След като се уволних преди много години бях засичал шапкари като теб, които в казармата бяха много ларж, но навън подтичваха като ме видеха(разпознавайки ме).:D  Не се напъвай да измислиш начин да ми опонираш. Не ти се отдава, което е разбираемо за хора от твоя сой. Нека приключим с това. Все пак не е по темата.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти опонирам ? В конкретната тема нямаш и на 1/10 от моя опит и знания . То май не само в тая тема . Това не е първия ни спор , в който не ти се получават нещата . 

П.п. Какъвто съм в работата , такъв съм и на вън . На колене пред никой ! Мен ме поздравяват и ми говорят на "Вие ", гледайки ме в очите с уважение . Но като не ме познаваш ,какво да ти обяснявам ?За да си мъжкар , трябва характер , воля и сърце.  Говоря за конкретния пример , който даде ти.

Нямам повече време за теб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано, ако стане война да ме извикат военните, че ако разчитат на такива като теб ще предадем знамето! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Jorge написа:

Дано, ако стане война да ме извикат военните, че ако разчитат на такива като теб ще предадем знамето! 

Смешник , такива като мен милеят за родината си и биха дали живота си за нея.  Аз се гордея , че служа в нашата армия. Такива като теб задклавиатурни плъхове отдавна сте си продали задниците за жълти стотинки.  

Знаме се не брани с копи/пейст постове по форумите дядка.  Трябва и малко акъл и подготовка. Няма да ползваме цяло отделение да ти носи дебеля г*з и тлъстото шкембе по фронта . С такива мишлета е пълно .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешник , такива като мен милеят за родината си и биха дали живота си за нея.  Аз се гордея , че служа в нашата армия. Такива като теб задклавиатурни плъхове отдавна сте си продали задниците за жълти стотинки.  

Знаме се не брани с копи/пейст постове по форумите дядка.  Трябва и малко акъл и подготовка. Няма да ползваме цяло отделение да те носи на ръце по фронта . С такива мишлета е пълно .

Не, такива като теб изяждат данъците на данъкоплатците. Ти живееш на мой гръб и на гърба на всички останали, които ти плащаме заплатата. Затова не се прави на интересен(милеел за родината). Милееш, ама друг път. Само гледаш как да си вземеш незаслужената заплата, която макар и малка е прекалено много за теб. В тази прогнила политическа система явно не осъзнаваш колко си излишен. Не искам да те обидя, а да ти отворя очите. И съм абсолютно сигурен, че съм изтрелял повече 7,62 от теб за цялата ти вярна служба. Когато опре ножа до кокала ще си проличи кой какъв е наистина. Сега действително си пишем като книжни плъхове.

Хайде лека, че наистина съм изморен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно по простата причина , че изобщо нямаш представа нито в каква структура съм , нито на каква длъжност съм , целия ти предходен пост е повече от неверен и жалък . Почти няма бойна машина или оръжие на въоръжение в БА , с което да не съм стрелял повече ПЪТИ , от колкото постове имаш ти във форума. А за АК-47 , моля те . Тук яко се посмях като ти прочетох поста . Да поставяш всички под общ знаменател е толкова безумно , че следващия ми въпрос е неизбежен . Като ти е мило за родината и нейното бъдеще , защо не си на протестите , а пишеш бисери тук ? Харесва ти начина на управление , корупцията , беззаконието и шуробаджанащината ? 

Защото приятелю народ, който не храни собствената си армия , накрая ще храни чужда . Сигурно  и неизбежно е при подобно отношение , възпитание и начин на мислене на хора като теб. Нищо лично към никой . Всеки си има право на мнение . Лека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това хардуерния раздел е на такова ниско ниво в този форум. Пишат и раздават съвети хора , които  нямат елементарни познания. Половината от хардуера, за който ти обясняват и ти дават акъл са го виждали само на картинка .  Когато помолиш някой да ти разнясни  , както в случая Jorge , отговор не получаваш. Минава се веднага на друга тема , почват да се пишат глупости само и само да не се злепостави и да ти каже , че няма никаква представа  по темата.  Не мога да си обясня като нямаш представа от майнинг , как може да пишеш подобни глупости по форумите ? Майнинг мод биосите са елементарни оптимизации и бъг фиксове , които по никакъв начин не засягат проблема на автора нито пък могат да са причината за него .  Тия дънни платки са си точно специализирани за тази цел . Но явно Хосето го мъзри да види и прочете какво съм писал във втория ми пост в темата. Защото през ~2009г. , когато H55M-S2H е видял бял свят , тогава подобно чудо като gpu mining е било понятно само за единици хора по света бели. Отделно не е имало подобни алгоритми и  алтернативни крипто валути като RVN , eth , numus , lux, beam, grin, XMR и куп други , които ставаха по това време само и единствено за видео карти .  Ма от къде да ги знае тия работи , то не става само с писане на простотии . Трябва и да се чете .

В момента в хардуер раздела освен ''съвети за конфигурации'' не мога да видя почти нищо смислено и градивно . Има 2-3 момчета , които наистина имат знания и опит и допринасят за форума , но останалите са просто пълнеж и лаладжии в стил  Jorge .  Тъжно и жалко , но е факт .  Докато няма админи с топки , така ще е . Всеки , които разбира ще бяга с 200 от тук. А глупаците ще си вдигат самочувствието с копи/пейст постове , без грам опит и нулев достъп до съвременен хардуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване