Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

В офиса имам един компютър за сървър, където се намира базата данни на счетоводните програми. В офиса го достъпвам чрез вътрешната мрежа 192.168.0.12. Искаме да може да се достъпва от други места, за целта се обадих на А1 да ни пуснат реален IP адрес на рутера, но не мога да направя конфигурацията, а от А1 ми казаха, че не могат да ми помогнат. До колкото разбрах трябва да отворя порт и да го достъпвам с реално.ип:порт, но не става. Ето найстройките, които правя, може ли дами кажете къде бъркам?

Благодаря

Ruter.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Local IP Address: 192.168.0.12
На машината , на която е базата трябва да се зададе ip адрес 192.168.0.12 на мрежовата карта
В рутъра трябва да се зададе DHCP да раздава адреси над този ip adres 192.168.0.13/192.168.0.255
External IP Реалното ИП от А1, което стига до рутера - google >my ip

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом счетоводните програми дават възможност за работа по мрежа най-добре е да се свържеш с поддръжката им за насоки или дистанционен достъп за решаване на проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офисът ти на кой интернет доставчик е? Кой е настройвал този сървър. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че е а1, ама има доста неизвестни....като гледам портовете, подозирам, че става дума за sql db, но ако става дума за "web" базирана система (през browser), двата дефолтни порта, може да не са достатъчни.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, J.P. Montoya написа:

То е ясно, че е а1, ама има доста неизвестни....като гледам портовете, подозирам, че става дума за sql db, но ако става дума за "web" базирана система (през browser), двата дефолтни порта, може да не са достатъчни.....

Мен ме съмнява, че домашният интернет на питащия е на А1, а не офисният.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Мен ме съмнява, че домашният интернет на питащия е на А1, а не офисният.

Е, то ако е така.....направо няма какво да се коментира :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, DarkEdgе, на компютърса сме задали 192.168.0.12 и рутера е на dhcp, сложили сме и реланото IP, но не става, направили сме това което съм пуснал на снимката

2249 не могат да се справят с рутера на А1

Емил Костов А1, едно момче което е в англия, на нас ни смениха рутера от 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ivan_fsg написа:

Здравей, DarkEdgе, на компютърса сме задали 192.168.0.12 и рутера е на dhcp, сложили сме и реланото IP, но не става, направили сме това което съм пуснал на снимката

2249 не могат да се справят с рутера на А1

Емил Костов А1, едно момче което е в англия, на нас ни смениха рутера от 

Рутерът на А1 на ЛАН частта 0 мрежа ли раздава? Кажи му марка и модел.Зареди станицата Ping.eu. От там избери опцията port Check и покажи резултата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ivan_fsg написа:

не могат да се справят с рутера на А1

Сигурен ли си, че само тия два порта се ползват? 

преди 24 минути, Емил Костов написа:

Кажи му марка и модел 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато дам да провери рутера с тези портове ми дава, че портовета са затворени а в настройките на рутера са enable.

20200825_165704097_iOS.jpg

http://help.a1.bg/help_net_cab_wifi_technicolor_tc7200_20wifi.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ivan_fsg написа:

Когато дам да провери рутера с тези портове ми дава, че портовета са затворени а в настройките на рутера са enable.

20200825_165704097_iOS.jpg

External IP трябва да е 0.0.0.0....ако зададеш там конкретно, публично IP, ще имаш услуга само от него.

И е добре да уточнявате вида на устройствата....разликите са големи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че за да работи рази програма са нужни точно тези портове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Сигурно ли е, че за да работи рази програма са нужни точно тези портове?

Емо, това стандартните за sql "сървър". Вече, ако има други...знаят ги девелоперите на софтуера. Външния адрес е или 0.0.0.0 или без параметър за да има "видимост" от всяка друга isp мрежа. Ако има вдигнат някакъв уеб интерфейс, може би и 80, но ако е така......не бих го правил. Има си VPN ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костов - от фирмата ми казаха, че трябва да са тези
J.P. Montoya - С VPN означава, че трябва даден компютър да не се ползва в офиса, докато някой работи от вкъщи. Плюс това, откакто ни смениха рутера и VPN не работи и го подкарахме с Hamachi (направили сме вирутална мрежа и от там го достъпваме).

ПП сега ще пробвам това с 0.0.0.0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване