Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на два рутера с мобилен интернет в мост

Препоръчан отговор

Здравеите,

Извинявам се предварително за може би лаишкия въпрос , но на проблема:

Имам два рутера 4G Хюавей. И в двата са заредени сим карти за домашен мобилен интернет от един и същ доставчик. В момента работят като две отделни мрежи.

Въпросът е - мога ли да свържа двата рутера в мост по такъв начин че да използвам максимално двоината лента на мобилния интернет и двата Ви Фи модула?

Много благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Daylight Dancer написа:

модели на рутерите?

Вероятно HUAWEI b310-22. Те нямат кой знае какви опции. Да не говорим, че подобна възможност е ненужна. В момента, в който се изчерпат гигабайтите на сим картата скоростта минава на 2G. Ако се комбинират, нито ще се подобри обхвата, нито ще се комбиниарт мегабайтите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

B525s-23a   B715s-23c

На неограничен план съм и за двете карти:) Проблема е че вечер сме много мераклиите за интернет в района , което причини покупката на втора нет карта..

Редактирано от Ivan.I
Добавчяне на редове (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си с неограничени мегабайти за мобилна свързаност? Такива дата карти са много малко и не се дават на всеки. Освен това какво пречи да си настроиш 2 безжични мрежи примерно. Тези 2 рутера нямат възможно за подобна настройки. Трябва да ги вържеш зад рутер, който има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Живея във Финландия и тук е възмжно:) Искам да използвам двоината лента за ъплоуд , защото имам видеонаблюдение и доставчика пуска добър дънлоуд но бавен ъплоуд..Иначе двете вифита не са проблем разбира се , но видеорекордера мога да свържа само с единия рутер...

Какъв рутер предлагаш за целта и какво трябва да се направи за да стане реално?

Иначе и аз съм Плевенчанче:)

Евентуално рутер с два ВАН порта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Ivan.I написа:

Живея във Финландия и тук е възмжно:) Искам да използвам двоината лента за ъплоуд , защото имам видеонаблюдение и доставчика пуска добър дънлоуд но бавен ъплоуд..Иначе двете вифита не са проблем разбира се , но видеорекордера мога да свържа само с единия рутер...

Какъв рутер предлагаш за целта и какво трябва да се направи за да стане реално?

Иначе и аз съм Плевенчанче:)

Евентуално рутер с два ВАН порта?

Има няколко варианта за подобен ти свързаност. Аз ги бях пратил линк с коментар, но нещо не го виждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Ivan.I написа:

И аз не го виждам.. Прати го на [email protected]  Благодаря!

Ето вариантите . Не съм ги пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Емил Костов - понеже напоследък в много теми наблюдавам „разминаване“ (един пита за едно - друг отговаря за друго) - неща уточним понятията.

Ако говорим за „Конфигурация на моста в маршрутизатора

преди 5 часа, Емил Костов написа:

Тези 2 рутера нямат възможност за подобна настройки. Трябва да ги вържеш зад рутер, който има.

Не разбирам защо, да няма възможност? Почти всеки рутер има WDS, а всеки - може да бъде „главен маршрутизатор“.

Но WDS означава, че целия трафик ще минава през единия, а втория - само ще прави навалица.

преди 5 часа, Емил Костов написа:

Освен това какво пречи да си настроиш 2 безжични мрежи примерно.

Според мен това е варианта. Потребителите ще се разпределят между двете мрежи и няма да си пречат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

@Емил Костов - понеже напоследък в много теми наблюдавам „разминаване“ (един пита за едно - друг отговаря за друго) - неща уточним понятията.

Ако говорим за „Конфигурация на моста в маршрутизатора

Не разбирам защо, да няма възможност? Почти всеки рутер има WDS, а всеки - може да бъде „главен маршрутизатор“.

Но WDS означава, че целия трафик ще минава през единия, а втория - само ще прави навалица.

Според мен това е варианта. Потребителите ще се разпределят между двете мрежи и няма да си пречат!

Прочети какво иска потребителят. Не иска това, което си написал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Прочети какво иска потребителят. Не иска това, което си написал. 

Четох ...

преди 7 часа, Ivan.I написа:

Въпросът е - мога ли да свържа двата рутера в мост по такъв начин че да използвам максимално двоината лента на мобилния интернет и двата Ви Фи модула?

Я ти обясни - ама по-просто - какво точно е „Bridge Mode“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jhoro написа:

Четох ...

Я ти обясни - ама по-просто - какво точно е „Bridge Mode“?

Иска да обедини двете скорости. По принцип това е невъзможно, но може със софтуер или с рутер, да избере приоритет на кой интернет какви приложения и трафик да вървят и така дефакто нещата се случват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Иска да обедини двете скорости. По принцип това е невъзможно, но може със софтуер или с рутер, да избере приоритет на кой интернет какви приложения и трафик да вървят и така дефакто нещата се случват.

... или „компютър с няколко мрежови карти, към всяка от които е свързан сегмент на локалната мрежа.“

Пп. На английски е обяснено по-подробно и с варианти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

... или „компютър с няколко мрежови карти, към всяка от които е свързан сегмент на локалната мрежа.“

Пп. На английски е обяснено по-подробно и с варианти!

Варианти има най-различни.Не съм се задълбочавал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Емил за помощта! Решението в моя случай може да бъде само рутер с два ВАН порта , защото мрежовия видеорецордер не може да  ползва допълнителен софтуер. Рутерът е вече поръчан и се надявам да свърши работа. Иначе пробвах предварително софтуерното сдояване през Уиндоус и мога да кажа следното:

1. Работата с повече от една интерет връзка е много по стабилна с Уиндоус 7 отколкото с 10. При едновременно включване на  лан и вифи  десятката често не желае изобщо да се свърже с вифито или го връзва без достъп до интернет...

2, При софтуерно сдвояване на две мобилни връзки от един оператор се получава никаква печалба от дънлоуд и почти точно двоина такава от ъплоуд. Предполагам че при сдвояане на връзки от различни доставчици ще има поне около 50 процента или повече и от дънлоуд, но това е само теория. За единичен компютър наи добрия вариант е софтуерен мост през настроиките от Уиндоус , независимо дали става въпрос за две кабелни или кабелна и друга връзка. за мрежа от няколко устроиства се получава според мен само с рутер , който балансира дете страни на моста оптимално на теория...В моя слуай оставям двата съществуващи рутера да пръскат две отделни вифита , връзвам ги в мост през двата ВАНа на третия рутер , и в оставащите свободни 3 лана връзвам на кабел видеорекордера и двата основни компютъра. Написах това за интересуващите се , макар да съм сигурен че в България едва ли някой има моя проблем:) Благодаря още веднъж на всички отзовали се , и ако не забравя ще пиша другата седмица за резултата от замостяването през трети рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Ivan.I написа:

Решението в моя случай може да бъде само рутер с два ВАН порта ...

Изобщо не мога да разбера - с какво двата WAN порта ще помогнат?

WAN port-а е „входната връзка“ с „външния свят“! По ... LAN кабел!
При цитираните рутери се ползва LTE мрежата - на входа са „мобилни данни“! Как ще ги вкараш тези данни, през WAN порта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване