Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся алтернатива на Audacity и Ashampo Music Studio

Препоръчан отговор

Имам звукова карта с четири чинча (два стерео входа и два стерео изхода), която се свързва с компютър/лаптоп посредством usb. Ето такава:

zvukova-kartabehringer-ufo202.jpg

Записвам с Ашампо Мюзик Студио, защото на всеки стоп запазва файла за времето в компютъра и го показва в списък в самата програма. Звука го взимам през входящите чинчове и от там през usb-то в компютъра. Audacity е по-добра, но има един недостатък. На всеки стоп на записа трябва да експортна и тогава да стартирам наново запис. А това ми губи времето когато записвам звук от оркестър. Ашампото пък не дава това качество на звук и за това търся алтернатива (ако е възможно безплатна, но ако не ще се купи стига да не е прекалено скъпо). Идеята е като спра текущият запис да го съхрани автоматично като файл и в същото време да го има като списък в записващата програма, както го прави Ашампото, но да е с качетвото на Audacity или по-добро. Има ли таквоз чудо, че аз нещо не откривам в нета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни Cakewalk by Bandlab (налична е безплатна версия на DAW) дали има налична опцията която търсиш.

https://www.cakewalk.com/Documentation?product=SONAR X3&language=3&help=Recording.20.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...
на 27.08.2020 г. в 15:06, bmvtooo написа:

Имам звукова карта с четири чинча (два стерео входа и два стерео изхода), която се свързва с компютър/лаптоп посредством usb. Ето такава:

zvukova-kartabehringer-ufo202.jpg

Записвам с Ашампо Мюзик Студио, защото на всеки стоп запазва файла за времето в компютъра и го показва в списък в самата програма. Звука го взимам през входящите чинчове и от там през usb-то в компютъра. Audacity е по-добра, но има един недостатък. На всеки стоп на записа трябва да експортна и тогава да стартирам наново запис. А това ми губи времето когато записвам звук от оркестър. Ашампото пък не дава това качество на звук и за това търся алтернатива (ако е възможно безплатна, но ако не ще се купи стига да не е прекалено скъпо). Идеята е като спра текущият запис да го съхрани автоматично като файл и в същото време да го има като списък в записващата програма, както го прави Ашампото, но да е с качетвото на Audacity или по-добро. Има ли таквоз чудо, че аз нещо не откривам в нета?

По принцип Adobe Audition при отварянето си въвежда име на сесията и място където да е и ти записва всеки запис в папката дори и да го изтриеш от канала и продължиш с друг в папката си остава стария. В zamunda има версия 3 и версия 6. Аз лично харесвам повече 3-тата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване