Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ми съвет за външна звукова карта

Препоръчан отговор

Смятам да си взема външна звукова карта и съм се спрял на ASUS XONAR U7 MKII - някъде около 180лв. Дъното на компютъра ми също е на Asus. 
Трябва ли обаче като свържа външната карта чрез USB към компютъра - да вляза и да дам Disable на вградената в дъното или не е задължително? 
Да не стане някакво противоречие между двете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Relic_hunter написа:

Да не стане някакво противоречие между двете?

Какво противоречие очакваш?

Ти - като свържеш няколко външни устройства към USB-портовете - изключваш ли едното, когато ползваш другото?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво толкова да стане - просто трябва да зададеш устройство по подразбиране, или конкретно в дадена програма да си избереш коя от двете искаш да ползваш, ако по някаква причина искаш да ползваш и старата. Иначе може още в BIOS да се забрани и няма да се вижда от OS - все едно изобщо я няма хардуерно.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, killchain написа:

Иначе може още в BIOS да се забрани и няма да се вижда от OS - все едно изобщо я няма хардуерно.

Да, но това се прави при инсталиране на допълнителна звукова карта, на PCI Express слот. На десктоп машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На абстрактно ниво, външната звукова карта просто трябва да е третирана като отделно хардуерно устройство, което ще се свърже със системата ви и ще работи тотално изолирано.

За да я използвате ще трябва да инсталирате специфични драйвери за нея от тук : Xonar U7 MKII

След това ще я виждате в Sound панела като още едно устройство за възпроизвеждане (и запис) на звук.

Windows ще го разчете като различен контролер към които (спрямо настройките), може да праща (и приема) сигнал.

Аз лично също ползвам външна звукова, само че е далеч по-евтина и я взех просто защото ми трябваше стерео изход в близост до USB хъб.

Изключил съм всякакви други звукови контролери за по-голяма симплистичност и всичко си работи.

Имайте само предвид, че външната звукова карта е зависима от USB интерфейса т.е. ако имате някакви проблеми с него, някой ъпдейт на драйвери за USB дефектира и прочие, това ще се отрази и на функционалността на картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да му трябват драйвери, но да питам, тази

преди 3 часа, Потребител1337 написа:

по-голяма симплистичност

на

преди 3 часа, Потребител1337 написа:

абстрактно ниво

ли е? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Няма да му трябват драйвери, но да питам, тази

на

ли е? ;)

Всъщност, ще му трябват драйвери.

Когато даваш 180 лв за външна звукова карта, искаш всичкия наличен софтуерен съпорт за функционалностите, които са имплементирани в картата ти.

Да, с Windows 10 (а дори и Windows 7) най-вероятно ще тръгне "out of the box", обаче не се знае драйверите по подразбиране от Windows дали ще поддържат всичко.

Останалата част от коментара е някакъв пълен bullshit за който никой не му пука. Човека иска да знае дали ще му тръгне картата, не за моята симплистичност на какво абстрактно ниво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз няма как да споря с 1337 пъти по-голям потребител, мъничък потребител съм. Но да направим така - отвори линка, който си дал, зареди която и да е ОС и покажи какви драйвери препоръчва производителя, като снимаш екрана! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване