Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, минаха 4 години откакто си закупих последната конфигурация, добре ми служи и даже още си я ползвам, но

мисля, че вече е време за един ъпгрейд и особено с идването на новите rtx 3070 / 3080 за 3090 не искам да говоря, защото

не ми е нужна такава мощ.

Въпроса ми е следният, ще мога ли на тая конфигурация да подкарам RTX 3070 или RTX 3080, повече питам за  RTX 3080,

защото разликата в цените няма да е голяма според мен, не знам пак в България какви пари ще е, но 100 % няма да струват

колкото струват в момента 2080 ТI-айките.

cpu - intel core i7-6700k 4.0 ghz

motherboard - asrock z170 K4

RAM 16 GB DDR4

GPU - NVIDIA GTX 1060 6GB e сегашната ми карта

кутия - FRACTAL DESIGN R5

захранване : PSU DeepCool 550W Gold Silent

Има ли някъв шанс за ъпгрейда на видео картата с тая конфигурация или трябва да купувам ново захранване процесор дъно и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое изисква новата карта?

Както виждаш картата я дават 320W като препоръчителното захранване е 750W, твоето 550W Gold може да устиска, ама може и да не устиска, аз не биш равил такива опити.

Такава видео карта не виждам как ще си ходи с другите ти компоненти, не че няма да тръгне, но ... сещаш се.

За да не питам в следващия пост - а монитора ти е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето въпроса ти е от рода на  "Може ли да сложа мотор от Порше на Трабанчето? Може, ама няма да върви като Порше."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Кое изисква новата карта?

Както виждаш картата я дават 320W като препоръчителното захранване е 750W, твоето 550W Gold може да устиска, ама може и да не устиска, аз не биш равил такива опити.

Такава видео карта не виждам как ще си ходи с другите ти компоненти, не че няма да тръгне, но ... сещаш се.

За да не питам в следващия пост - а монитора ти е?

Монитора ми е benq xl2411 144 херца, но новите заглавия, а и някои от старите вървят с по 70-90 фпс, а са ми нужни 144 на 1080p,

а с една 1070-ка няма да имам никакви проблеми мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш и rtx 3070, но няма да се възползваш на 100% от възможностите ѝ. Яко ще е спъната. С този процесор макс rtx 2060. На нивото на gtx 1080 е и ще се усети прираста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е достатъчен да подкара всяка нова игра без проблеми. Въпроса е дали си гледал натоварване на видеокарта и процесор по време на игри, в които имаш по-ниски кадри и да видиш кое изостава? Пробвал ли си съответните игри да ги пуснеш на по-ниска резолюция и минимални настройки и да видиш при това положение дали се вдигат кадрите? С по-мощна видеокарта ще имаш значителен прираст на кадри в повечето игри, но реално видеокарта от рода на 3070 или особено 3080 ще ти трябва ако ползваш поне 4К резолюция, дори 3080 я дават подходяща за 8К по спомен от ревютата. Но докато не видим новите видеокарти реално в действие всичко е предположения. На твое място бих изчакал докато излязат и след това си прави схеми какво да вземеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От една страна няма смисъл да взимаш 2060 Super или 2070 Super, защото за +200лв. г/д ще вземеш 3070, която е на нивото на 2080 TI, но от друга страна ако вземеш 3070 ще трябва да смениш и другия хардуер като:
1) процесор - сегашния процесор ще спъва 3070, за това трябва да вземеш по-добър, но с него ще трябва и дъно. Евентуално ако RAM-та ти е на по-ниска честота е хубаво и нея да смениш, особено за AMD процесори, които са по-добрият избор към този момент.

2) захранването може да се окаже недостатъчно, от NVIDIA препоръчват 750W Gold, но не е лошо да се подсигуриш с 850W.

3) монитор - ако ще играеш на 1080p, се губи смисълът от тази карта, на която няма да можеш да ползваш целия потенциал, било то и на 144Hz, трябва ти монитор поне 1440p, 144Hz.

Разбира се не е задължително да взимаш всичко наведнъж, ако вземеш 3070-ката, за първо време може се наложи само захранването, а за другите неща, когато имаш възможност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2020 г. в 15:42, tepmu написа:

От една страна няма смисъл да взимаш 2060 Super или 2070 Super, защото за +200лв. г/д ще вземеш 3070, която е на нивото на 2080 TI, но от друга страна ако вземеш 3070 ще трябва да смениш и другия хардуер като:
1) процесор - сегашния процесор ще спъва 3070, за това трябва да вземеш по-добър, но с него ще трябва и дъно. Евентуално ако RAM-та ти е на по-ниска честота е хубаво и нея да смениш, особено за AMD процесори, които са по-добрият избор към този момент.

2) захранването може да се окаже недостатъчно, от NVIDIA препоръчват 750W Gold, но не е лошо да се подсигуриш с 850W.

3) монитор - ако ще играеш на 1080p, се губи смисълът от тази карта, на която няма да можеш да ползваш целия потенциал, било то и на 144Hz, трябва ти монитор поне 1440p, 144Hz.

Разбира се не е задължително да взимаш всичко наведнъж, ако вземеш 3070-ката, за първо време може се наложи само захранването, а за другите неща, когато имаш възможност.

В никакъв случай няма да си взема 2060 - ка / 2070-ка.Относно до монитора, все още си е окей да се цъка на 1080p на 144 hz, но просто трябва да имаш 144 кадъра

или повече, а с тая стара видео карта, която ползвам в момента (GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 6G) на много от новите игри ги едвам имам 80 фпс на LOW настройки на

16:9, 1920x1080 и просто ми лагва.

Да, то и рамта трябва да се сменя, щото сегашната е 16 DDR4, но с много ниска честота 2133 mhz ...

То единствено мога да си оставя охладителя, ssd-то и кутията и друго не виждам от старата конфигурация, ще ми трябва нов процесор, ново дъно, нова рам,

ново захранване и разбира се нова видео карта.

То като цяло се обезсмисля ъпгрейда, като ще има толкова голямо спъване.Освен да се опитам да продам тая щайга и с парите да си покрия новото видео и дъното примерно 

за другите неща няма проблем.

Благодаря на всички за отговорите все пак : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM паметта можеш да пробваш да я клокнеш, ако още не си. Би трябвало да може да я закрепиш на около 3000 MHz, дори и при късмет повече. Вземи си картата, която си решил, пробвай overclock на RAM и CPU, ако още не си и след това мисли за ъпгрейд на останалите компоненти, ако резултата не те задоволява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване