Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , имам нужда от нова конфигурация.

Ще се използва основно за програмиране, браузър и гледане на филми.

Имам само монитор , който ще запазя .Всичко друго е морално остаряло.

Бюджета ми е около 1000-1200 лева.

Мислех си за конфигурация с i7, 1TB SSD и 16 или 32 GB RAM.

Мисля, че вграденото видео ще е достатъчно.

Благодаря предварително. 😊

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмиране ... много общо понятие! Гледане на филми също.

Точен модел на наличния монитор?

Модел и състояние на сегашния твърд диск?

Какво висково пространство ползваш в момента, колко оперативна памет употребява най-много системата ти сега?

Ъпгрейд в скоро време или сиситемата ще се ползва така в следващите Х години?

Честно не знам как да го тълкувам това "Бюджета ми е около 1000-1200 лева." - или можеш да дадеш 1200 лв. или не можеш. Ако някой предложи система за 999,99 лв. какво няма да я разгледаш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е по-скоро телевизор LG.Не съм сигурен за точен модел.

Твърдият диск е от 2006 година с общо пространство 60 GB и смятам ,че е неизползваем.

RAM паметта е 4 GB и много често забива дори за ползване на Facebook и подобни.

Евентуално може да добавя видео карта (Nvidia 3070) в бъдеще за обработка на изображения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуално може да добавя видео карта (Nvidia 3070) в бъдеще за обработка на изображения.

Евентуално може би е добре такива неща да се казват по-рано все пак това е карта с 220W консумация.

Провери си телевизора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Евентуално може би е добре такива неща да се казват по-рано все пак това е карта с 220W консумация.

Провери си телевизора!

Това е.

118956996_313995883033015_5941892632653486527_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизор не е оферта да се гледа по цял ден, още повече ако ще пишеш код. Пробвал съм го, за игри и филми е добре, но в повечето случаи, особено ако е стар, има трептене, от което после те боли глава и се чувстваш замаяно, дори и на другия ден. Откакто смених телевизора с монитор без трептене и лампите с такива, които нямат премигвания, се чувствам много по-добре. Относно програмирането, това е много общо понятие - питаха те по-горе какво ще ползваш и на какво ще програмираш, но все още няма отговор. Ако пишеш някакви леки скриптове или кратки кодове, дори и 4-ядрен процесор с 8 GB RAM може да ти е предостатъчен. Но ако ползваш много приложения, големи проекти, виртуалки, сървъри и така нататък, може и 16+ GB RAM и 8 ядрен процесор да не ти стигат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния телевизор е всъщност монитор с TV тунер, с IPS матрица е и гланцово покритие, има FullHD резолюция - глобално не е толкова лош, гланца не е за предпочитане, но зависи в какво помещение е и конкретно къде и как пада светлината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване