Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Споделяне на местоположение – 3G или 4G

aivanov1

Препоръчан отговор

Здравейте, специалисти! Въпросът ми е, ако използвам 3G връзка на моя смартфон Galaxy S10 Plus (вместо 4G, която ми изцежда батерията), това дали би създало проблеми на функцията за споделяне на локация чрез Google Maps. Възможно ли е например отсрещния човек, с когото си споделяме местоположенията, да не може да проследи точното ми местоположение, или то да се отрази по-бавно във времето при неговия Google Maps, защото аз съм на 3G.
Благодаря ви! Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, единствено може да става по-бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че вече е отговорено - искам само да дам допълнителна информация. И то - не моя, а от съпорта на Google!

Цитат

Как Google Карти намира текущото ви местоположение

Google Карти определя къде се намирате с помощта на източници като:

• GPS: Използват се сателити, чрез които местоположението ви се определя с точност от около 20 метра. Забележка: Когато сте в сгради или под земята, GPS понякога е неточна.
  • Wi-Fi: Местоположението на Wi-Fi мрежи в района помага на Google Карти да разбере къде се намирате.
  • Базова станция от клетъчната мрежа: Връзката ви към клетъчната мрежа осигурява точност до няколко хиляди метра.

Колкото до използвания стандарт на комуникация - 1G(аналогови), 2G(GSM), 2.5G(GPRS), 2.75G(EDGE), 3G(UMTS/CDMA2000), 4G(LTE), 4G+(LTE Advanced), 5G ... 6G - това е определящо само за скоростта на пренос на данни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от l-8
      здравейте,
      до колко процента е нормално да бъде заредена батерията на смартфон samsung непосредствено след получаване от куриера, т.е. до колко процента е нормално да е фабрично заредена? каква е практиката на samsung в това отношение? аз получих телефон с батерия на 63%.
    • от SEO-to
      Da Web - Изработка на сайтове Уеб Дизайн, изработка на Онлайн магазини, уеб визитки, рекламa, SEO
      Уеб дизайн и изработка, лого дизайн, графичен дизайн на флаери, визитки, плакати. Web design, web site building, logo design, graphic design of flyers and others. 
      https://сео.бг
      ТЕЛ.: 0897758715 / viber, telegram
      Имейл: изпозлвайте формата в сайта ми
      УЕБ ДИЗАЙН усуги, СЕО оптимизация, CMS инсталация, лого дизайн, друг графичен дизайн. 
      Уеб дизайн и изграждане - HTML, CSS,  контактна форма, лого, ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация, инсталация, настройки и други екстри.
      Инсталация на CMS платформа (WORDPRESS, JOOMLA, Drupal и др.) - инсталиране, конфигуриране, инсталация и конфигурация на плъгини ( добавки ), онлайн магазини, теми и доработка на теми, цялостната изработка на темплейт се заплаща допълнително,  + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      SEO оптимизация: индексиране, карта на сайта, регистрация в търсачки, подбор на ключови думи, регистрация в над 400 директории, над 300 търсачки, изграждане на мрежа от линкове по няколко категории и ключови думи, настройки на сайта, инсталация на плъгини, сателитни сайтове със собствен домейн и дизайн ( безплатни ), блог, статии, реклама в гугъл, фейсбук, реклама в 50 наши уебсайта и в мрежа от приятелски сайтове.
      Поддръжка на уеб сайт - включва SEO оптимизация, публикуване на информация, редактиране, обновяване, поправки и оптимизиране на самият уеб сайт, добавяне на продукти за онлайн магазини и други услуги по договаряне. Отстраняване на проблеми по уеб сайта. 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Посетете сайта ни за безплатни обяви - пазара.бг - продавалник, олкс, оль, олх, олкс, пазар, пазара, базар, базара, битак, olx, bazar, alo, bg, prodavalnik, купува, продава, търси, предлага, имоти, електроника, автомобили, за дома, за офиса, мебели, софия, бургас, пловдив, варна, благоевград, стара загора, сливен, смолян, свищов, пазарджик, перник, хасково, димитровград, кърджали
      Както и фен сайта ни - продавалник.бг - продавалник, prodavalnik, prodavalnik.com, olx.bg, olx, олкс, олх, оль
    • от aivanov1
      Здравейте! Разбърках някои настройки на телефона ми Galaxy S10 Plus и сега не мога да се оправя. Искам да върна две настройки ПО ПОДРАЗБИРАНЕ, а не помня как бяха настроени ПО ПОДРАЗБИРАНЕ.
      Става въпрос за:
      1. Мащабирането на екрана и;
      2. Размера на шрифта.
      Отново припомням, телефонът е Galaxy S10+.
      Моля, който ползва същия модел и не е пипал въпросните настройки, да ми каже как точно са настроени. Поздрави! Благодаря много!
    • от Kaloyan Atanasov
      Здравейте,мисля да си закупя Samsung a71,но се колебая дали да не си взема нещо друго за същите пари ?
    • от aivanov1
      Здравейте, приятели! Искам да Ви попитам, има ли такава възможност да следя моите близки чрез смартфона, но само с GPS, без да са ни включени мобилните данни или Wi Fi. Пробвахме възможността на Google за споделяне на локация, но тя без интернет не може да работи, а когато е включен постоянно интернетът на смартфоните ни, батерията се изтощава изключително бързо.
      Благодаря ви! Поздрави!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване