Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Сега сложихме една такава видео карта на компютъра, но трябва ли кабела за монитора да влезе в нея или в буксата на дъното си? Монитора е acer xf240q , но няма голямата букса с болчета, няма и преход такъв... с малка букса е, и като я вкараме във влизащата на видео картата, няма сигнал. В момента сме си я сложили на старата в дъното? Така проблем ли е или трябва да влезне в нея тоя кабел за монитора? Или ще трябва преход някакъв задължително?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела го слагаш във видео картата която искаш да ползваш!

Като сега имаш сигнал - в управление на устройствата нов хардуер има ли засечен?

Картата нова или стара е? Точен модел на видео картата?

Толкова ли е сложно да разпознаеш:

- VGA (D-Sub 15)

- DVI (-i или -D)

- HDMI

- DP

и да ги назоваваш с имената им?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова е разбира се, msi 1050 ti gaming.

https://prnt.sc/uie43r

Ето и снимка, намира я, дори драйверите сложих за нея. Но в момента сме на вграденото видео към хдми на дъното. Понеже като го вкараме на 1050ката не се пуска сигнал, клавиатурата премига, заедно с мишката и екрана седи черен. 

Видео картата си е влезла добре в слота, заключена и 6 пиновия в нея е вкаран на PCIE. Какво бъркаме? Възможно ли е да трябва през биоса да се ръчка или нещо друго не е наред?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти има HDMI и DisplayPort изходи, мониторът ти - същите HDMI и DP входове. Какъв е проблемът?... Забравяш всякакви "болчета" :D , слагаш един HDMI-HDMI или DP-DP кабел (купуваш, ако нямаш), и почваш да разбиваш игрите :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е в момента съм сложил кабела с хдми във видео картата , монитора е с такъв, и ми дава черен скрийн. Няма проблем ако го върна на хдми на дънотото... картината светка. Чудя се, дали трябва да забраня от мендижъра вграденото видео, да му дам disable и да обърна кабелите пак и да пробвам? Другото за което се сещам е, нещо свързано с биоса, освен да не може да поддържа тази видео карта? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предполагам, че трябва да имаш някакъв софтуер или начин да превключваш между двете карти. Не съм сигурен, защото досега не ми се е случвало външно видео да не ми изкарва сигнал към монитора. Може би трябва да погледнеш в BIOS коя карта е активна, знам ли?...

Кабелът си е HDMI-HDMI, нали? Без някакви измислени преходници?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма преходи, директно. И дори към хдми на дъното докато е кабела, трудно включва монитора, откатко сложихме 1050ти.... мисли повече, преди да даде картина. А целта е да вкарам кабела в 1050ти, но ми дава черен екран и не мога да отворя биоса, докато съм с нея.  FM2A68M-HD+ това ни е дъното. То нали е съвместимо с нея, поне така видях последния път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А картата изобщо сигурно ли е, че работи? Малко стар модел е, едва ли си я купил нова с гаранция. Пробвана ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова е картата от плесио, с гаранция. Днес дойде. Тя работи, върти, свети. Идеята ми беше да дам disable на вградената от мендижъра и да преместя буксата после на 1050ти, или идеята е тъпа? Или да влеза в биоса и да проверя там версия ... и още нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на картата иска ли допълнително захранване (6-pin) и ако иска включено ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има и е включено. В момента докато работеше на на вградената, дръпнахме буксата и сложихме на външната и картината тръгна. Но картината е по-жълта, и перките на видеото не въртят. 

Захранването също е ново, deepcool dn500 ... възможно ли то да е проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

като я вкараме във влизащата на видео картата, няма сигнал

преди 19 минути, qnkov написа:

и картината тръгна. Но картината е по-жълта, и перките на видеото не въртят

Последно? Имаш ли изобщо такава карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво бих пробвал аз:

- забрана на вграденото видео от биос-а, ако не се получат нещата обаче ще трябва да ресетваш биос-а, да си запомниш кое как е било преди - най-добре помни фотоапарата.

- взема се един преходник DVI-D към HDMI

- проба с друг HDMI кабел

"Но картината е по-жълта" - това не ми харесва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите за новата видеокарта сложил ли си?

10 - https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/162983/en-us

7/8 - https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/162977/en-us

п.с. Между другото освен вградената имало ли е друга видеокарта за която са инсталирани драйвери но е махната?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега не знам как, но успяхме да направим да тръгва от отделната видео карта. Засега тръгва от нея, драйверите са си от официалния сайт на МСИ, но да, след като тръгна отделното видео, някак пожълтя леко. Не знам дали настройките на цветовете да не се разбили. Мисля отново да унистална и инстална видеото. 

За вграденото видео, да го изключа ли от мендижъра или не пречи да си седи пуснато? И видео драйверите за вграденото, да си ги оставя ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за видеокартата си изтегли от сайта на nvidia, в сайта на MSI може да са стари:

https://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Дай снимка какво точно е жълтото на картината? Забрани ли вграденото видео от BIOS?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е точно жълто, а някак се вижда по-жълта картината на бял фон, отколкото беше при вграденото. Не съм забранявал вграденото от биоса. Единствено и само му изтрих драйверите. За момента по чудо тази видео карта вече работи и се включва при игрите. И идея нямам защо не даваше сигнал от самото начало. Но това, което забелязвам, е че няма почти никакво подобрение в игрите му като вървеж. Драйверите ги дръпнах най-новите от нвидия след това. Дори направих тест с бенч на Extreme, за 10 минути, не е бъгнало или гличнало. Но се представя зле в игрите. Сякаш и с вграденото беше все така.  Има ли начин захранването, което има deepcool dn500 да не е достатъчно за това видео или Pcie слота да не е особено читав/дефектирал? Човек не знае за какво да се хване и защо правеше тия проблеми отначало. Момчето се надаше най-после да играе малко по-добре игрите, ама му се реве вече. :)

И да, видеото си е сложено правилно в слота, и 6 пиновия pcie кабел е боднат в него. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това го мислих... но досега все така е играл и без новата видео карта. Има ли шанс тази видео карта и процесора да се спъват и да не работят добре заедно? Процесора му е amd a8-7600

Обмисля варианта да си закупи ново дъно + райзен процесор до края на годината, но ... какъв е проблема сега... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше запазил старата инсталация - много бързо щеше да си отговорите на въпроса дали проблема е хардуерен или софтуерен.

При какви настройки точно и коя игра преди е вървяла с колко кадъра на вграденото видео, на вграденото видео сега и на външното видео? Какво е натоварването на всеки компонент по отделно при тези неща?

Това което има той сега е един бавен, напудрен 2 ядрен процесор ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване