Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте видео карта за стар компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Както от заглавието сте видяли, компютърът ми е по-старичък 

Дънна платка: ASRock H61M/U3S3
Процесор: Core i5 2500
Рам памет: 8gb DDR3

затова съм се насочил към карти втора употреба. Отдавна не съм в течение с тяхното развитие, затова имам нужда от малко помощ. Кое е най доброто, което мога да си взема в следните няколко ценови диапазона:

40-60лв (+/-):

GeForce GTX650 1GB - 35лв

Gainward GeForce GTX 650ti (2GB) - 60лв

80-100лв (+/-):

GeForce GTX 680 2GB 80лв

Radeon Sapphire Nitro R7 370 4GB - 90лв

Asus Radeon 570 oc 4gb - 100лв

NVIDIA GTX 960 4GB - 100лв

100-120лв:

SAPPHIRE Radeon R9 390 NITRO Tri-X
8GB - 120лв

EVGA 1060 3GB - 120лв

Предложенията са от моя бърза справка из нета, но може да предлагате модели и вие. Търсим най-оптималния вариант цена/производителност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво захранване и монитор имаш?

Производителност в какво точно и глобално или поставена върху твоята система?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и видеокарта да вземеш, гледай да е с остатъчна гаранция и всичко да е наред с документите, да съвпадат серийните номера на картата и в гаранционната карта, да има фактура и касова бележка. Обстоен тест пред куриера във вас, ако не можеш да тестваш на място. Също аз бих звъннал и на гаранционния сервиз да проверя да не би да е отказана гаранция нещо или да има други проблеми. Относно видеокартите, от всичките най- си струва GTX 1060. R9 390 NITRO Tri-X е с повече памет, но е много по-лакома и гореща, трябва ти доста стабилно захранване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Какво захранване и монитор имаш?

Производителност в какво точно и глобално или поставена върху твоята система?

Захранването ми е Cooler Master GX Bronze 450W

Мониторът - Dell Ultrasharp 2709W 27"

Производителност... За тази система. Мисля че някой карти ще са ми в повече, затова не знам и на кой ценови диапазон да се спра.

Но пък ако излезе и някоя далаверска, ще си я прехвърля на друг комп после, че този съм го пуснал да се продава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих изчакал да видя как ще мине продажбата и какво ще взема след това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В хбг има R9 270 Saphire 2GB за 100лв. /с коментар на цената/, 1050 Ti за 140лв. ...  "Изгодните" от продавалника не ги гледай, че да не изгориш с някоя "претоплена" карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Аз бих изчакал да видя как ще мине продажбата и какво ще взема след това.

По принцип и аз, но продажбата може да отнеме доста време, затова бързам.

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

В хбг има R9 270 Saphire 2GB за 100лв. /с коментар на цената/, 1050 Ti за 140лв. ...  "Изгодните" от продавалника не ги гледай, че да не изгориш с някоя "претоплена" карта.

Прав си, има си голям риск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм пуснал обявата преди 2 дни, а тя ще се проточи 2 месеца, дали ще взема карта днес или утре - няма никакво значение.

Картата която купиш, ще я добавиш ли като опция към продаващия се компютър, че да вдигне интереса към него?

А ако изобщо успееш да го продадеш - после какво? Ще си имаш видео карта която ще остарява още повече и може да дойде слаба за новата ти система - съответно отново продажба и покупка на по-подходяща.

Казвам всичко това, защото ние с тази информация разполагаме, само ти знаеш какво се върти в твоята глава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване