Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройка на рутер TP Linк TL-WR940N 450mbps

Препоръчан отговор

Здравейте, имам няколко въпроса за настройката на рутера:

- трябва ли да дам клониране на текущия мак адрес?

EzzNUh6.jpg%E2%80%8B%E2%80%8B%E2%80%8B%E

- мога ли да ползвам името и паролата на сегашната ми мрежа(имам рутер)? Доставчика твърди, че трябват нови..

q7saTU7.jpg

Необходими ли са други настройки за сигурността на мрежата? Доставчика могат да го настроят чак в понеделник, затова опитвам сам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Налага се, иначе трябва да звъниш на доставчика да ти засича рутера.

Защо да не можеш да ползваш същите?
Всеки рутер може си има собствено име, може бъде каквото си поискаш, паролата също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а някакви настройки за сигурността на мрежата, или си ги копира от сегашната?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, locke написа:

- мога ли да ползвам името и паролата на сегашната ми мрежа(имам рутер)? Доставчика твърди, че трябват нови..

Можеш, но трябва да ги зададеш отново в новия рутър. Той не ги знае!

преди 53 минути, locke написа:

- трябва ли да дам клониране на текущия мак адрес?

Да

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а ако не успея да се свържа нали няма да е проблем да си ползвам стария рутер със сегашните настройки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, locke написа:

Значи само мак адреса е достатъчен за да се закача към доставчика?

Отговора в случая е Да и Не,много зависи по какъв начин идва достъпа до интернет при теб,а не си го споменал/а,защото може да е достатъчно само да клонираш мака и да тръгне,а може и да не е,при някой доставчици си пишеш ти Ip адресите и прочие,при други се логваш с потребителско име и парола.Хубаво щеше да е да кажеш кой ти е доставчика,така шанса за по добър отговор щеше да е по голям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох му да клонира мак адреса, но не се получи. Копирах го и ръчно го поставих тук

dKmWz4X.jpg

но отново нямаше интернет. Иначе си създава нова мрежа, но като кликна с десен бутон и дам Properties, си стой мак адреса на рутера, въпреки че го смених. Вероятно и IP адрес и други неща трябва да се въвеждат или просто трябва доставчика да пусне интернета. Така че ще занеса рутера утре. 

преди 1 час, Евгени Богданов написа:

Отговора в случая е Да и Не,много зависи по какъв начин идва достъпа до интернет при теб,а не си го споменал/а,защото може да е достатъчно само да клонираш мака и да тръгне,а може и да не е,при някой доставчици си пишеш ти Ip адресите и прочие,при други се логваш с потребителско име и парола.Хубаво щеше да е да кажеш кой ти е доставчика,така шанса за по добър отговор щеше да е по голям.

По кабел идва, логвам се в мрежата с име и парола. IP адреса е Automatic DHCP, доставчика е малък и затова не съм споменал. Но щом не казаха, че мога сам да си го настроя явно зависи от тях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало тогава след като се логнеш през рутера с потребителското име и парола,интернета да тръгне,не съм запознат с тоя начин на връзка,така че някой който е на такъв доставчик би трябвало да каже по подробно как става трика,и все пак е хубаво да кажеш кой е доставчика,форума е доста голям и сигурно ще има хора на него,за да кажат как стават нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го на настолен компютър. Със стария рутер иконата от долу е като тази от ляво, като посоча с мишката изписва Connected.
Обаче като свържа новия рутер иконата се сменя с тази от дясно, тоест иска през wifi да се вържа, а не директно, въпреки че кабела е свързан. И като си избера новата мрежа и въведа паролата, ми изписва Connected, no Internet 787c9d91c5faba59955db4504e2d7a2d.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че ISP не ползва pppoe? Виж какви са настройките на "стария" рутер и въведи същите на новия. Виж MAC адреса на WAN порта на стария рутер и го задай на WAN порта на новия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария рутер е тенда и не мога да му намеря името и паролата. Мак адреса го виждам с ipconfig /all. И съответно го копирам в настройките на новия. Но както казваш, пропускам нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, locke написа:

Стария рутер е тенда и не мога да му намеря името и паролата. Мак адреса го виждам с ipconfig /all. И съответно го копирам в настройките на новия. Но както казваш, пропускам нещо

Виждаш MAC-а на мрежовите контролери, инсталирани на компютъра (Ethernet NIC и Wifi NIC, ако има), а не MAC-а на WAN порта на рутера,който всъщност е важния.Няколко пъти те питаха - какъв тип е връзката с мрежата на доставчика? Обикновено в договора за услугата (или приложение към него) са описани съответните настройки. Има ISP-та, които дават на клиентите частни IP/SM/DNS от тяхната си мрежа. Кой все пак е доставчика? В сайта му сигурно има информация за услугата и съответните параметри.

ПС: Наясно ли си изобщо, как "работи" един рутер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване