Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за характеристиките на galaxy s20 в сравнение с redmi note 8 pro

Препоръчан отговор

Здравейте! Вече имам от половин година redmi note 8 pro. Много съм доволен от него. Сега разгледам Галакси s20, също Huawei p40 pro, които са много скъпи в сравнение с моя редми нот 8 про. За бъдеще мисля да взема може би Галакси s20, но затова търся съвет. Първо заслужава ли си, след като самсунга има 50 мегапиксела камера, а моя редми има 64 мегапиксела? Същото е и с останалите характеристики, като батерията и др. Интересува ме защо цената му е толкова голяма и заслужава ли си да взимам, в материала ли се различават или хардуера на самсунга и Huawei са по качествени и издържливи? Може би редмито да не е толкова издържлив и защо е такава разликата в цените? Нека запознати да ми отговорят, благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung-ът е скъп, защото може да си позволи да е скъп. Извоювал си е името на престижна марка. А много хора купуват заради марката, независимо от цената. По тази причина Samsung, Huawei и Apple са най-продаваните марки в света. Телефоните на Xiaomi засега са по-евтини, защото компанията иска да завоюва пазарен дял. Когато се настани между първите, и нейните апарати ще се изравнят като цени. Освен това, Samsung предлага сериозна подръжка по целия свят. Политиката на фирмата е да прави свои представителства по света, които да се занимават с маркетинга, поддръжката, гаранционното и сервизно обслужване. Такова представителство има и за България, с национален клиентски телефон, и мрежа от сервизи из цялата страна. Huawei също направиха такъв център, но за "Xiaomi България" все още не съм чувал, сервизирането на тази марка се поема от търговеца.

Така че разликата не е в материалите. Възможно е да има някаква разлика в качествения контрол при изработка, но това няма как да го знаем. Така или иначе всички телефони се изработват в заводи в Далечния изток. Детайлите се правят от подизпълнители, и накрая се сглобяват на друго място. Ако някой подизпълнител не си свърши работата както трябва - почват проблемите. Като например с прословутите гърмящи батерии на Galaxy Note 8 :D .

Иначе наскоро сравнявах Galaxy S20 с новия Poco X3. Ами - не видях причина да предпочета Samsung-а пред Xiaomi-то, характеристиките на последния са не по-лоши. А е на 1/4 от цената. 

А това да сравняваш камерите по мегапиксели са пълни глупости. Важното за качеството на снимката е физическият размер на матрицата и на обектива, а не разделителната способност. Каква ти е ползата от много пиксели, като дават размазан образ?... А матричката на телефона е колкото нокът :(Ако искаш хубави снимки, вземи си фотоапарат. Някоя безогледалка с APS-C матрица за около 1000 лв дава в пъти по-добро качество. И спокойно си взимаш телефон за 300-400 лв за разговори и интернет. Ще имаш по-хубави снимки, и ще си дал по-малко пари. 

ПП. Моят Samsung е виетнамско производство :) . Изкара ме вече 4 години, навремето го купих за над 500 лв. Следващият ще струва не повече от 250 лв :) , няма смисъл да се дават хиляди. Естествено, отделно си имам фотоапарат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам redmi note 9 pro,също 64 мегапиксела.В сравнение с качествения Samsung S20,ксаомито е много класи под него.Те си съперничат единствено с мегапикселите на камерите.Разлика в снимки между 64 мп. и 48 мб. не може да се разбере.Ксаомито има редица недостатъци,спрямо самсунга.Включително 64 мегапикселовите снимки,които ги прави в съотношение на страните 4 на 3,а после за да ги гледаш на пълен екран е нужно да ги отрежеш да станат 16 на 9 и вече мегапикселите са под 48 !При самото снимане на 64 мб. снимка,ксаомито има едно забавяне от почти секунда.В смисъл,кажеш на човека засмей се и го щракнеш,а на снимката,той вече не е засмян.Видеозаписът е по-зле от този на самсунга.Бързодействието,като цяло на самсунга е по добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казваш за какво ползваш телефона, но щом си доволен от redmi note 8 pro, значи Галаксито не ти трябва. За три пъти повече пари ще получиш екстри, които няма да ползваш. Примерно дисплей на 120Hz, надали ще видиш чак такава огромна разлика в сравнение със сегашния ти дисплей или пък 8К видео, което така или иначе няма на какво да гледаш, щото не вярвам да си си купил такъв телевизор струващ над 50 000лв. Единствено има смисъл ако играеш на по-тежки игри, които на Галаксито ще вървят много по-гладко.

За Huawei хубаво си помисли дали да взимаш нещо от тази марка, защото за сега в моделите им липсват Google сървиси, което означава без Google Play, без Google maps, без YouTube, без GMail...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivottoshev написа:

За Huawei хубаво си помисли дали да взимаш нещо от тази марка, защото за сега в моделите им липсват Google сървиси, което означава без Google Play, без Google maps, без YouTube, без GMail...

Не е точно така. Google Play си има аналог. Другите неща също могат дя се ползват, просто приложенията няма да се теглят от Маркета, а от други източници. В краен случай - може и през браузъра. За сметка на това липсва куп bloatware, с който Samsung пълни телефоните си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Svetoslav Staripavlov написа:

Здравейте! Вече имам от половин година redmi note 8 pro. Много съм доволен от него. Сега разгледам Галакси s20, също Huawei p40 pro, които са много скъпи в сравнение с моя редми нот 8 про. За бъдеще мисля да взема може би Галакси s20, но затова търся съвет. Първо заслужава ли си, след като самсунга има 50 мегапиксела камера, а моя редми има 64 мегапиксела? Същото е и с останалите характеристики, като батерията и др. Интересува ме защо цената му е толкова голяма и заслужава ли си да взимам, в материала ли се различават или хардуера на самсунга и Huawei са по качествени и издържливи? Може би редмито да не е толкова издържлив и защо е такава разликата в цените? Нека запознати да ми отговорят, благодаря!

Пример с автомобилите: и Мерцедес и Фолксваген са немски производители, но...

Естествено Самсунг имат много силно ноу-хау. Но също така в конкретното сравнение м/у Шоуми и Самсунг посочените модели има голяма разлика. Хардуерно S20 е над x2 пъти по-бърз, притежава по-здраво покритие, сертификат ip68, различна технология на матрицата, разлика в бързото зареждане, разлика в звука(работили са с AKG), по-качествени матрици на камерите, по-качествени сензори, по-качествен фирмен софтуер(което е може би най-съществената разлика). По-привлекателен като цяло и доста по-лек. С обещана поддръжка за 3 поколения Андроид, което си е събитие за тази екосистема. При мен лично едното ми хенди е точно такова и бих дал доста висока оценка с изключение на ултразвуковият сензор.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Определено за по натам ще мисля за Самсунг. И както ме питаше ivottoshev, телефона ми трябва най-вече за добри снимки, защото е удобен и малък в сравнение с фотоапаратите. Доволен съм от снимките на редми, но недостатъкът му е, че 64 мегапикселовите снимки са само във формат 4/3. Ето затова ми трябва нещо по добро в това отношение. А естествено и бързината и батерията също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване