Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно батерията

Препоръчан отговор

Здравейте! Предварително се извинявам за невежеството ми, но нямам интерес и влечение към компютрите, затова сигурно въпросът ми е доста глупав. Купих си преди дни нов лаптоп, HP Pavilion, (ако е нужно да изпиша и номера на модела, ще го добавя). Та... чувала съм, че при първото включване трябва да си изтощиш докрай батерията и после да я зареждаш 12 часа. (Може и това да не е вярно, не знам). Изтощих я, включих я да се зарежда, но не се усетих, че в дадения момент се намирах в една хотелска стая и е нямало ток, докато съм била навън. Следователно, нямам спомен колко време съм я зареждала, но не са били 12. Сега пък четох в сайта на самите HP, че трябвало да се зарежда 24 часа. Е, да, но докато се усетя за всичко това, вече го бях изключила от контакта и почнах да го ползвам така. Батерията не издържа дълго отново. И сега вече не знам какво да правя. Дали съм я съсипала? Моля за съвети какво да правя и сега, и в бъдеще. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bardot написа:

Та... чувала съм, че при първото включване трябва да си изтощиш докрай батерията и после да я зареждаш 12 часа.

Това се отнасяше за батриите Ni-Mh, Ni-Cd каквито вече не се използват в съвремнните лаптопи, използваните са Li-ion и Li-Pol които могат да бъдат зареждани по всяко време и не е нужно да се изтощават до край. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Bardot написа:

Здравейте! Сега пък четох в сайта на самите HP, че трябвало да се зарежда 24 часа.

Би ли дала линк за това от сайта на HP?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, halek написа:

Би ли дала линк за това от сайта на HP?

Ето тук, надявам се, че не съм объркала: https://store.hp.com/us/en/tech-takes/how-long-should-i-charge-hp-laptop-battery

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bardot написа:

Ето тук, надявам се, че не съм объркала: https://store.hp.com/us/en/tech-takes/how-long-should-i-charge-hp-laptop-battery

Не е грешка ако е направено, не е грешка и да не е направено първо зареждане 12ч, батерията когато се зареди ще изключи зареждането и. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPUID HWMonitor - какво казва за състоянието на батерията?

Не пречи на нова техника (лаптоп, телефон и т.н.) първото зареждане да е 24 часа, след което бавно се изтощава отново до край и още едно зареждане за 24 часа. На нова техника правя това 3 пъти в рамките на първата седмица - все пак 24 часа зареждане 3 пъти и 3 пъти разряд - последния лаптоп издържа 21 часа на батерия .. така, че ... и като казвам бавно означава да е на минимално потребление на ток, а не да инсталирате OS, драйвери ... игране на игри и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не пречи на нова техника (лаптоп, телефон и т.н.) първото зареждане да е 24 часа

На практика не е нужно това, когато се зареди батерията контролера изключва зареждането, няма да бъде заредена повече от това. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

На практика не е нужно това, когато се зареди батерията контролера изключва зареждането, няма да бъде заредена повече от това. 

Напрактика пише първия път да се зарежда по-дълго време. И пак напрактика нищо не пречи да се направи това. А дефакто може само да ти помогне.

За съжаление няма как да докажим тезата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Bardot написа:

Не ми се търси IP-то, но вероятно това е индийско-пакистанския outsourcing  - you’ll want to charge your battery for 24 hours е голяма простотия, поне според мен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от подобни врътки. Зареждай си батерията, когато ти е нужна и си ползвай лаптопа без да я мислиш. В крайна сметка, това е един консуматив, който се заменя, когато се повреди и цената не е космическа. Общо-взето, всички тези неща важат за старите батерии от преди 5-10+ години, новите са достатъчно умни и с различна технология, за да е нужна подобно следене и зареждане под час и %.

Ако искаш повече информация, може да прочетеш това: https://rogershobbycenter.com/lipoguide

или да потърсиш допълнително в google.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, halek написа:

Би ли дала линк за това от сайта на ...

На кое - на хотела ли?

преди 3 часа, Bardot написа:

Та... чувала съм, че при първото включване трябва да си изтощиш докрай батерията и после да я зареждаш 12 часа.

Споко - аз съм чувал и по-големи простотии!

Не е нужно, да слушате всичко!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме ядосва в новите технологии броя на зарядите за зареждане на батериите. Имах и що имам един леново 10", на който му се скапа батерията точно след определен брой заряди, а самата батерия си държеше 5-6 часа до предния ден. Да както пише и в сайта, който Бардот е дала от 2 до 4 години или 1000 зарядки, но понякога лаптопа си стои някъде свързан към електрическата мрежа и за да отидеш в другата стая ти го изключваш и пак го включваш за да си свършиш работата и тогава ти отчита зареждане.

Прав ли съм или не, че всяко изваждане и вкарване на жака на зарядното се отчита като брой зареждане?

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bardot написа:

А когато батерията е вградена, може ли да се сменя, ако й стане нещо?

Може да се смени, не от потребителя, а в сервиз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, FusE написа:

Може да се смени, не от потребителя, а в сервиз. 

Може и от „потребител“, само дето не е толкова лесно, както на по-старите апарати.

преди 11 часа, chasovnik написа:

Много ме ядосва в новите технологии броя на зарядите за зареждане на батериите. Имах и що имам един леново 10", на който му се скапа батерията точно след определен брой заряди, а самата батерия си държеше 5-6 часа до предния ден. Да както пише и в сайта, който Бардот е дала от 2 до 4 години или 1000 зарядки, но понякога лаптопа си стои някъде свързан към електрическата мрежа и за да отидеш в другата стая ти го изключваш и пак го включваш за да си свършиш работата и тогава ти отчита зареждане.

Прав ли съм или не, че всяко изваждане и вкарване на жака на зарядното се отчита като брой зареждане?

Поздрави!!!

И колко точно (се скапа“? Щото при мен е на ниво 0,5% от оригиналното.

Настройте си нивото на зареждане на 80 или по-малко проценти и не изключвайте, а „приспивайте“ лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, jhoro написа:

Може и от „потребител“, само дето не е толкова лесно, както на по-старите апарати.

И колко точно (се скапа“? Щото при мен е на ниво 0,5% от оригиналното.

Настройте си нивото на зареждане на 80 или по-малко проценти и не изключвайте, а „приспивайте“ лаптопа.

Просто спря да се зарежда. Вкарваш жака, но индикатора не показва зареждане и до там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, chasovnik написа:

Просто спря да се зарежда. Вкарваш жака, но индикатора не показва зареждане и до там

Да, това вече „мирише“ на отказ на електрониката, да зарежда.
Не толкова, на срив на физическия носител - акумулаторна батерия.

Имам зарядно устройство за акумулаторни батерии AA и AAA - там нивото на зареждане се определя от зарядното, според протичащия ток. При Вас явно „ограничителя“ е в самата батерия. Неприятното е, че същата батерия е капсулована.
Не че е невъзможно - но ще е по-трудно - да се елиминира този ограничител.

Пп. В началото сте написали:

на 23.09.2020 г. в 19:27, Bardot написа:

...ако е нужно да изпиша и номера на модела ...

Потърсете сами или напишете данните (за да ви помогне някой), да намерите съвместима батерия без ограничение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, jhoro написа:

Да, това вече „мирише“ на отказ на електрониката, да зарежда.
Не толкова, на срив на физическия носител - акумулаторна батерия.

Имам зарядно устройство за акумулаторни батерии AA и AAA - там нивото на зареждане се определя от зарядното, според протичащия ток. При Вас явно „ограничителя“ е в самата батерия. Неприятното е, че същата батерия е капсулована.
Не че е невъзможно - но ще е по-трудно - да се елиминира този ограничител.

Пп. В началото сте написали:

Потърсете сами или напишете данните (за да ви помогне някой), да намерите съвместима батерия без ограничение.

Модела е едно леново 10" на 100 години с ХР - сещайте се :), батерията е сменена с нова -  на 10 зарядки, колкото да се поддържа заряда. И да изчел съм доста след като ми направи този номер и стигнах до чипа в батерията. Тъй като лаптопа се ползваше от малко дете за гледане на анимации включването в мрежата беше по 20 пъти на ден и за около 2 години си достигна цикъла от зареждания. 

Благодаря за отговора!

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване