Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за ТУ-Варна

Виж решението Разрешен от killchain,

Препоръчан отговор

Здравейте !

Тази година бях абитуриент и ме приеха в Саксонския университет със ICT- Software engineering. Проблемът е че системата в Холандия е отвратителна и изобщо не пасва на очакванията. Записах се с идеята да стана програмист и да се занимавам с програмиране, но останах доста разочарован. Уча програмиране на Java 10% от времето (и то едно програмиране... буквално сам се уча на това-онова и никой не го е грижа дали си схванал урока или не, но в края на седмицата ти искат да си пратиш работата и то без да ти се обясни и грам...). Отделно от това лектора дори не рсботи по темата и счита, че щом другите ученици са учили Java в училище - значи и ти си учил и знаеш какво говори. Да ама не... А всичко друго е бизнес и някаква странна психология. От последните две сфери съм много много далеч и изобщо нямах идеята че ще се учат, а и никъде не пишеше за тях.... Понеже мен ме приеха седмица по-късно и не ми беше обяснено как се работи с онлайн платформата им пък да не говорим че не ме представиха и на класа (а те вече си бяха изградили групички и се познаваха)... Като цяло останах много разочарован от всичко.

И сега по същество. Обмислям да се отпиша от този университет и да запиша в техническия във Варна софтуерно инженерство (и да проверил съм има места и могат да ме приемат). Как е университета ? Струва ли си ? Какво представлява обучението ? Някой който в момента учи в този университет или е учил в близките 5-6 години ако сподели своето преживяване там ще съм много доволен :D. Отделно смятам да се запиша в software academy по-нататък (ако имате впечатления и за там ще се радвам да споделите), защото ми е ясно че само с университета няма да стане и че за да се стане добър програмист си трябва постоянно ровичкане, търсене и учене на някои неща. Чувал съм само добри впечатления от академията за сега. Ще се радвам да чуя вашето мнение ! Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Борих се известно време с ТУ Варна, макар и не точно със софтуерна специалност. И ние имахме програмиране, общо взето за един семестър очакваха да ни научат на C и C++ (познай колко успешно). Моите впечатления са, че много неща са претупани, свестни млади асистенти и преподаватели са принудени да напуснат, понеже работят за под или около минимална работна заплата, в същото време има една камара възрастни преподаватели около пенсионна възраст, които все още преподават, понеже няма други. На мен лично може би най-полезни от няколкото години там ми бяха две неща: 1) кръжокът по фотография и 2) практиките на МОН, които ме свързаха с една-две фирми, че да тръгна от някъде (стаж и прочее).

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, killchain написа:

Борих се известно време с ТУ Варна, макар и не точно със софтуерна специалност. И ние имахме програмиране, общо взето за един семестър очакваха да ни научат на C и C++ (познай колко успешно). Моите впечатления са, че много неща са претупани, свестни млади асистенти и преподаватели са принудени да напуснат, понеже работят за под или около минимална работна заплата, в същото време има една камара възрастни преподаватели около пенсионна възраст, които все още преподават, понеже няма други. На мен лично може би най-полезни от няколкото години там ми бяха две неща: 1) кръжокът по фотография и 2) практиките на МОН, които ме свързаха с една-две фирми, че да тръгна от някъде (стаж и прочее).

Благодаря за отговора !

Видях в сайта на университета и пише, че можеш да избираш между езици като Java, C#, C++ и тн. Не знам дали информацията им е все още актуална. Имам познат, който учи там и каза че е ок за сега. Каза, че учи С++ в университета и отделно кара курсове за Java от СофтУни. Аз бях в СофтУни, но не останах особено впечатлен.

преди 22 часа, JKirilov написа:

За такива предмети - Математическия в СУ.

Знам че там подготовката е на ниво, но колкото и да съм добър по математика не мисля че ще мога да успея да вляза. Там искат математика 2, а аз съм учил само математика 1. Беше ми вариант по едно време ама...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване