Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЛИ Е ВСЕ ОЩЕ лиценза Уиндоус 7 ???

Dimbi Il

Препоръчан отговор

Здравейте , 
Ползвам си комп с Уин 7 във фирмения си офис ... 
трябва ли ми лицензионен документ , пакет и т.н. ВСЕ ОЩЕ ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ined написа:
Че са му спрели поддръжката не значи, че е станал безплатен.

Така е. Няма „безплатен” Уиндоус - даже и 3.11 да е.
Друг въпрос е, че щом е в офиса - фирмата трябва да плати.

Пп. Както е казано - „Безплатен обяд (софтуер) - НЯМА!”
Даже GNU/Linux дистрибуциите не са безплатни, а са подарък! Разработчиците също взимат заплати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.09.2020 г. в 9:36, jhoro написа:

Така е. Няма „безплатен” Уиндоус - даже и 3.11 да е.
Друг въпрос е, че щом е в офиса - фирмата трябва да плати.

Пп. Както е казано - „Безплатен обяд (софтуер) - НЯМА!”
Даже GNU/Linux дистрибуциите не са безплатни, а са подарък! Разработчиците също взимат заплати.

OK 
ЩЕ си купя един рефърбиш 7 
30 лв 

добре ли е ??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Dimbi Il написа:

OK 
ЩЕ си купя един рефърбиш 7 
30 лв 

добре ли е ??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Купи си ... „Учебник по български език и литература“ (за който клас решиш)! И си рефърбиширай мозъка!
Пп. „refurbish“ = „обновяване“

Дееба мааму - не можете с българския да се оправите - мъчите се с английски!

Каквото искаш си купувай - въпроса е, да имаш „документ за произход“ - както на машината, така и на ОС!

преди 9 часа, JKirilov написа:

Ма направо е супер!:goahead:

Супер, супер - колко да е „супер“? Колкото „квартален супер-мини-маркет“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.09.2020 г. в 2:32, Dimbi Il написа:

Здравейте , 
Ползвам си комп с Уин 7 във фирмения си офис ... 
трябва ли ми лицензионен документ , пакет и т.н. ВСЕ ОЩЕ ? 

Според мен има голяма вероятност самият Уин7 въобще да не ти е задължителен да го ползваш точно пък него.
А иначе, за моя Уин7 имам само една лепенка на кутията с ключа му, друг никакъв документ не са ми дали в магазина и така беше за всички простосмъртни през 2010г.
Такива лепенки по кутии на стари компютри има колко щеш, намираш си една без пари и си я лепиш на твоя компютър и ползваш номера ѝ за инсталиране на нов Уин10, все едно че е имало преди това Уин7 там и готово. То може същото и с лепенка за Уин8.
А за xubuntu не трябват никакви лепенки и лицензи, прави същото и той като Уин7, сега ти пиша от него. Пък и за Android x-86 не трябва лиценз и може даже да си регистрираш акаунт към Teams от приложението за Андроида , все едно че компютърът ти и смартфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива лепенки по кутии на стари компютри има колко щеш, намираш си една без пари и си я лепиш на твоя компютър и ползваш номера ѝ за инсталиране на нов Уин10, все едно че е имало преди това Уин7 там и готово. То може същото и с лепенка за Уин8.
А за xubuntu не трябват никакви лепенки и лицензи, прави същото и той като Уин7, сега ти пиша от него. Пък и за Android x-86 не трябва лиценз и може даже да си регистрираш акаунт към Teams от приложението за Андроида , все едно че компютърът ти и смартфон.

А тези „лепенки” и продуктови ключове - дали няма онлайн верификация? Щото мога и сам да си „измисля” подобна комбинация.
Линукс и подобните са фрее, а Андроид - макар „Линукс базиран” е заключена ОС. Да - безплатна, но с ограничения.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе лепенката си е напълно точно това което трябва за да е законно. Ти сам няма да можеш да си я направиш същата. А в кутията на стария компютър от който си я отлепил, отдавна няма Уин7. Та ключа дето го пише на лепенката е законен, ти си му притежателят, щом е при тебе, няма никакви документи издавани от никого отделно за този ключ.
А на базата на този ключ, микромеките ти дават друг за боза10, като си я регистрираш после към и-мейл и акаунт за Скайпан ( аз така правих), после на същото дъно с неговите си чарколяци ти го активират до безкрай наново и наново. А ключът ти за боза 10 е цифров или дигитален за небългарите. Той е вързан към твоя и-мейл.
И всичко това си е точно 100% законно по отношение на лиценза, за ужас на народните изедници дето само се чудят кого да хванат за нещо и да им даде на тях пари на ръка, за да не му пишат солена глоба.
А на лаптопчето ми Acer ( купено 2014г.) даже и лепенка няма за легалната му боза8, която сега е станала и тя 10. 
Това лицензите за Уин са за наивници които не са разбрали, че си може и без лиценз, достатъчно е просто да не се ползват платени продукти от микрософт и готово.
Е, има всякакви мошеници които се опитват да будалкат хорицата боза да ползват. Жена ми даде 400 € за някакъв измислен курс и там даскалът я будалка той да ѝ продаде в качеството му на посредник лаптоп за 1100 €, понеже трябвало 16 ГБ РАМ за виртуалка някаква, дрън дрън та пляс. Да, ама жена ми е имала очи и си е избрала истински мъж, да я пази от мошеници бозаджии. За 58 € от амазона ѝ сложих 16 ГБ РАМ на нейния компютър, който ѝ го сглобих миналата година и пак няма да даде пари на мошениците гравитиращи около микромеката мъглявина. 
Той оня за да я принуди да се изръси с 1100 € им казал да си инсталират софтуер кайто го има само за бозата, понеже тя му беше казала в началото че ползва Минт. Ама не му мина номера, пак ѝ сложих и бозица у компа, последната от май месец.

Та в случая на питащия във фирма да си ползвал Уин7 па лиценз да нямал, е па кой го пие по главата задължително точно него да го ползва ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Абе лепенката си е напълно точно това което трябва за да е законно.

Може и да може, ама … ако на старата машина е бил Retail Win.
Ако е OEM - ще ядеш дървото! С или без лепенки!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.10.2020 г. в 12:54, Белгиеца написа:

Абе лепенката си е напълно точно това което трябва за да е законно.

Глупости. Представи си, че имаш ключ за нечий чужд апартамент. Примерно - купил си го от предишния собственик, новият не е сменил ключалката. Това дава ли ти право да влизаш в апартамента, и да правиш каквото си искаш? Не, нали?...

И с Windows е същото. Това, че имаш ключ, не означава, че имаш лиценз. Лицензът е споразумение между теб и Microsoft, с което те ти дават правото да ползваш техен програмен продукт, точно определен вид, на точно определен компютър, при точно определени условия, описани в EULA ("Лицензионно споразумение с крайния потребител"). Останалото са твои фантазии.

Ако не вярваш - обадѝ се в Le белгийското им представителство, и питай - дали имаш правото да ползваш инсталирания ти Windows, с ключа, с който разполагаш отнякъде си. Те ще ти обяснят ;) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, RudeBoy написа:

Лицензът е споразумение между теб и Microsoft, с което те ти дават правото да ползваш техен програмен продукт, точно определен вид, на точно определен компютър, при точно определени условия, описани в EULA ("Лицензионно споразумение с крайния потребител"). Останалото са твои фантазии.

Между мен и микромеките никога не е имало споразумение за каквото и да е било.
Аз тези извънземни никога не съм ги виждал на живо, не съм преговарял с тях и не ми и трябват.
Никога не съм купувал от тяхната прокиснала боза.
Купувал съм компютри в които е бил предварително инсталиран уиндоус. В магазина никой не ми е поставял условия за каквито и да са споразумения с микромеките.
Пък и да ти кажа, тука при мене въобще не са на мода проверки по фирми за лицензии от микромеките, щото компютрите така и така ги продават с лицен. Кви проверки, кви 5 лева ?

При вас там разни изгладнели чиновници само търсят за какво да се заядат и да им бутнеш на тях парички за да няма глоба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Белгиеца написа:

Аз тези извънземни никога не съм ги виждал на живо, не съм преговарял с тях и не ми и трябват.
Купувал съм компютри в които е бил предварително инсталиран уиндоус. В магазина никой не ми е поставял условия за каквито и да са споразумения с микромеките.
Пък и да ти кажа, тука при мене въобще не са на мода проверки по фирми за лицензии от микромеките, щото компютрите така и така ги продават с лицен. Кви проверки, кви 5 лева ?

При вас там разни изгладнели чиновници само търсят за какво да се заядат и да им бутнеш на тях парички за да няма глоба.

Преглед - Щампа Бей - Тениски с щампи и Чаши със снимки

Ама не чак толкова, че да ми отговориш на предишния въпрос!

Какви „лепенки“ (стикери) търсиш в „компютри в които е бил предварително инсталиран уиндоус“???
Говорим за OEM лиценз. Тоест - това копие на Уиндоус, може да работи само на този хардуер. Една смяна на дъно или диск и ... дотам. 

Стикери - като лепенки, отпечатани на обложката на CD-то или в имейл (при онлайн закупуване) има само при Retail и Volume лицензите
Щото позволяват: първия - местенето от машина на машина, а втория - едновременно активиране на много машини.

Volume лицензите са основната причина, нет-а да е пълен с продуктови ключове!

Я прочети поне - Каква е разликата между OEM, Retail и Volume лицензите и с какъв лиценз е моят Windows - и не се излагай повече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Белгиеца написа:

Не е нужно да си ги виждал на живо. Да ти е познат този екран, от процеса на инсталиране:

large.2020-10-23_165612.jpg.cb983394edeb

Това ти е лицензионното споразумение. Трябва да го приемеш, иначе не можеш да продължиш инсталацията.

Купувал съм компютри в които е бил предварително инсталиран уиндоус.

Аха ;) . Демек - "Аз боза никога не съм си купувал, купувам само баничка с боза" :D 

В магазина никой не ми е поставял условия за каквито и да са споразумения с микромеките.

Като ти продадат в магазина компютър с легален Windows, ти продават и лиценза, той е включен в цената. И като включиш машината, и почнеш да я ползваш, автоматично се съгласяваш с условията му.

Пък и да ти кажа, тука при мене въобще не са на мода проверки по фирми за лицензии от микромеките,

Аз ти говоря за теб, за твоите домашни компютри! Обади се на представителството на Microsoft, и поискай да ти кажат дали ползваш лицензиран техен продукт! К'ви фирми, к'ви проверки, к'ви 5 белгийски франка, кой ти говори за фирми?... 

Страх те е да питаш, 'щото ще се окаже, че ключовете ти по нищо не се различават от пиратските, дето разни хора си ги инсталират безплатно с разни софтуери от руските сайтове :cool: . А ти си дал пари за тях :D . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, jhoro написа:

Какви „лепенки“ (стикери) търсиш в „компютри в които е бил предварително инсталиран уиндоус“???
Говорим за OEM лиценз. Тоест - това копие на Уиндоус, може да работи само на този хардуер. Една смяна на дъно или диск и ... дотам. 

Много си остър бе, особено последните 20 см горе са ти остри като игла, няма никакъв обем там.
На компютърът от който ти пиша има лепенка на която над ключа за бозицата пише Acer Group и че лиензната лепенка не може да бъде продавана отделно.
Значи, Acer са инсталирали бозата, аз нищо не съм инсталирал и с нищо не съм се съгласявал никога и никой не може да докаже противното.

Щом като сървърите на микрожмеките с този ключ активират безпроблемно и боза 10, значи самите те така искат. Активират я и на 2 други компютри, а сега де ?
Били Гейца дава ама Джроровеца не дава, ха ха ха ...
Без никакави активатори активират боза 10. Защото така им е изгодно. Искат клиенти, ама аз вече 3 години не съм им клиент, в смисъл че не им ползвам бозите всекидневно. Ползвам си пингвинчета и нищо ми няма. Сега и на лаптопчето като му турих пингвинче и бозицата остава като музеен експонат, играе ролята на резервна гума, ако стане нещо с някой тъп драйвер за някой принтер да я ползвам спешно, докато се оправи проблема да му мине диарията на пингвинчено.

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Не е нужно да си ги виждал на живо. Да ти е познат този екран, от процеса на инсталиране:

large.2020-10-23_165612.jpg.cb983394edeb

Това ти е лицензионното споразумение. Трябва да го приемеш, иначе не можеш да продължиш инсталацията.

Никога не съм се съгласявал с подобни текстове !
И никой не може да докаже противното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Белгиеца написа:

Което само потвъеждава факта, че никога не си инсталирал тази ОС. То това беше ясно, де :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, NewRedDragon написа:

Което само потвърждава факта, че никога не си инсталирал тази ОС. То това беше ясно, де :)

Никога не съм инсталирал Уин 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Белгиеца написа:

И никой не може да докаже противното.

А сърфирайки в Мрежата - не си ли попадал на следния текст:
„Ползвайки уебсайта или затваряйки това съобщение, Вие се съгласявате с ...“

Или просто не си обърнал внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от ilianche
      Здравейте!
      Имам малка фирма, занимаваща се с обучение на ученици и възрастни. Досега не издавахме сертификати. Имам намерение да лицензирам центъра, за да мога да издавам сертификати и да обучавам евентуално лица от бюрото по труда. Новак съм в дейността, няма кой да ми даде конкретна информация. Бих искала да лицензирам центъра като ЦПО. Тъй като не съм наясно с многото документи, бих искала  да намеря отговорна фирма, която да ми ги подготви и да ми даде ясни насоки за след това. Звънях на 2-3 фирми, но  таксата им е непосилна за мен.Предвид че и самото лицензиране не е евтино. Моля насочете ме към конкретни фирми или лица, които могат да ми бъдат наистина полезни. Разбира се, че това се плаща, но може да бъде и в по приличен размер. Останалото си е направо да ти свалят кожата. Надявам се да попадна на коректни хора.Благодаря ви!
    • от rusimc
      Здравейте! Днес си закупих малкия лаптоп Acer Aspire One 11 ( A01-132-C5BB ). Идва с оригинален уиндоус, но не успях да направя ъпдейт, поради липсата на място. Идва само с 32гб памет, от която са свободни около 13-14гб. Има ли начин извлека серийния номер, да изтегля .iso и да направя чиста инсталация, така че да си остана с оригинална операционна система?  Друг вариант е да забода един външен HDD, но дали ще се получат нещата?
    • от streleca_stz
      Привет,
      Имам един казус, с който не мога да се справя - имам лаптоп Acer Aspire E1-510, който е закупен с лицензиран Windows и това, което искам е да използвам оригиналния лицензионен ключ за преинсталация на същата машина. Проблемът обаче идва от там, че с лаптопа нямаше инсталационен диск, нито стикер на операционната система. Вместо това имаше заделена част от хард диска с инсталационния зареждащ диск и това ме навежда на мисълта, че ключа е записан в BIOS /до колкото знам има такъв вариант/
      Тук обаче идва проблемното - лаптопа е претърпял вече пълен формат и въпросния предварително инсталиран инсталационен образ го няма вече, а аз не си спомням коя точно версия на Windows беше качена при закупуването - Windows 8 ли, 8.1 ли, Home Edition ли, Professional ли ... :/
      Много бих се радвал ако споделите начин за издирване на въпросния продуктов ключ.
    • от Alex Goranov
      Здравейте,

Разполагам със 32 бит версия на Уин. Компютърът не е профилирам доста дълго време (не е мой) и реших да го изпробвам днес.

Аутпут от Фарбар:
       FRST
      Addition

Както казах, не е профилиран от дълго време. Бих оценил каквато и да било помощ.
      Благодаря предварително
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване