Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бюджетът е 550лв само за PC-то.

Ще се използва за учене и леки игри. Няма части от друг компютър. На разположение има единствено монитор и останалата нужна периферия.

Целта е максималното, което може да се извлече от този бюджет.

Благодаря предварително! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да се напише нещо за наличните компоненти!

Леки игри могат да бъдат - белот, табла, не се сърди човече, но ти може да си мислиш за други. За да няма разочарования сподели ти какво визираш точно и до какви настройки и резолюция можеш да паднеш.

Обмисляно ли е да се вземе система втора употреба от фирма или компоненти/компютър от човек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте това.

Определено идеята за втора ръка е добра!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SFF не е добра идея да си търси нормална кутия.

http://alphacom-bg.com/product/2242/hyundai-pentino-i5-4460-8gb-500gb-nyamat-dvd.html

http://alphacom-bg.com/product/2241/hyundai-pentino-i5-4670-8gb-500gb-nyamat-dvd.html

Всичко е еднакво освен честотите на процесора - https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=80817,75047

п.с. Видеокартата трябва да е без допълнително захранване. Такива варианти имат GTX 1650 и по-старата 1050TI.

Втората може да се намери изгодно втора ръка за около 150 лв.

https://www.olx.bg/ad/palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-CID632-ID8k0Ey.html#d65773b79f

Edit; Хубаво е да се добави и SSD. Бюджета го позволява има и опция да се вземе от фирмата с компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
AMD Ryzen 5 4C/8T 3400G 4.2GHz 6MB 65W AM4 box RX Vega 11 Graphics 1 268.76 лв. 268.76 лв.
ASROCK A320M-HDV R4.0 AM4 1 89.08 лв. 89.08 лв.
ADATA 8GB DDR4 3000MHz CL16 XPG D41 RED RGB 1 63.62 лв. 63.62 лв.
Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD CT240BX500SSD1 1 59.31 лв. 59.31 лв.
DeepCool Case mATX MATREXX 30 1 35.69 лв. 35.69 лв.
DeepCool PSU 450W DN450 new version 80+ 230V EU 1 59.39 лв. 59.39 лв.
Междинна стойност: 575.85 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 11.52 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 564.33 лв. с ДДС

http://nikem-bg.net/cart/63092p1r63182p1r61087p1r61993p1r63405p1r60478p1rf.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен с 2x8gb рам, което ще подобри вграденото видео. С 50лв отгоре, но според мен си заслужава, най-вече ако играеш игри. Безмислено е да се взимат втора ръка конфигурации със сокет 1155 или 1150 за 300лв+ защото възможностите за ъпгрейд са минимални, с intel hd graphics са, а там за игри не може да става дума, захранванията им са им по 200+- вата и си ограничен до gtx 1650 (или видео карти до 75вата)

http://nikem-bg.net/cart/64100p1r63092p1r57332p1r63020p1r63405p1r57858p1rf.html

Screenshot_20201003_043848.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за предложението на Joss Bomon. Като дойдат по-добри времена винаги можеш да добавиш едно видео за 400-500 лв(1660 Super)примерно, което ще съответства на този процесор и да усилиш рама на 16 гб. Така ще си ползваш компа спокойно поне 3-4 години напред, ако нямаш претенции да играеш прекалено тежки игри. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и предложенията!

Харесва ми идеята за RX Vega 11 и възможността за бъдещ ъпгрейд (още 1 плочка рам, видео карта и хард диск).

8 GB вероятно ще са напълно достатъчни за начало, както и обемът на SSD-то.

Понеже конфигурацията не е за мен, не мога в момента да дам точни детайли относно конкретни игри. Единствено ми е казано, че ще се ползва за учебна цел и леки игри. Ще питам най-късно в понеделник.

Спрял съм се на предложението на Joss Bomon, като искрено благодаря и на другите, отделили време и внимание в своите предложения.

Как стоят нещата със сглобяването на машината? Гаранцията си остава за всеки компонент по отделно или се прихваща една обща, за целия компютър?

За доставката ще избегна плащането с наложен платеж, с цел намаляване на транспортните разходи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Valentin7777 написа:

Благодаря за отговорите и предложенията!

Харесва ми идеята за RX Vega 11 и възможността за бъдещ ъпгрейд (още 1 плочка рам, видео карта и хард диск).

8 GB вероятно ще са напълно достатъчни за начало, както и обемът на SSD-то.

Понеже конфигурацията не е за мен, не мога в момента да дам точни детайли относно конкретни игри. Единствено ми е казано, че ще се ползва за учебна цел и леки игри. Ще питам най-късно в понеделник.

Спрял съм се на предложението на Joss Bomon, като искрено благодаря и на другите, отделили време и внимание в своите предложения.

Как стоят нещата със сглобяването на машината? Гаранцията си остава за всеки компонент по отделно или се прихваща една обща, за целия компютър?

За доставката ще избегна плащането с наложен платеж, с цел намаляване на транспортните разходи

Преди година поръчах подобна конфигурация на тази която си се спрял за един приятел и казах ако може да ми сглобят компютъра, защото на мен не ми се занимаваше, а те го правят безплатно, но тогава ми казаха че трябва да се капарира - 100лв мисля че казаха тогава. Аз се отказах защото не давах аз парите и в крайна сметка сглобих аз машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Valentin7777 написа:

Като си пускаш поръчката, упомени в полето с адреса за доставка, че искаш да ти го сглобят. На другия ден ще ти се обадят за потвърждение и тогава трябва отново да им напомниш, че искаш да е сглобен и да попиташ дали все още е безплатно и други неща които те интересуват. Искай да ти пратят и оригиналните кутии с всичко останало при сглобяването на компютъра.

Гаранцията си остава за всеки компонент по отделно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване