Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RAM с по-висока честота от подържаната от дъното и процесора

Препоръчан отговор

имам работна станция на фудйитсу със 8 гигабаита рам една плочка по 4 и две по 2 дъното и процесора подържат честота на рамта 1333mz както и другите плочки са на тази честота но искам да си сложа още една 4гигабаитова плочка но парадоксално ми излиза по евтино да си купя такава с честота 1600mz щте могали да я позлвам нормално на трипал чанал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, os experimentator написа:

имам работна станция на фудйитсу със 8 гигабаита рам една плочка по 4 и две по 2 дъното и процесора подържат честота на рамта 1333mz както и другите плочки са на тази честота но искам да си сложа още една 4гигабаитова плочка но парадоксално ми излиза по евтино да си купя такава с честота 1600mz щте могали да я позлвам нормално на трипал чанал.

Принципно би трябвало да работи, но ще е на 1333mz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на RAM с по-висока честота от подържаната от дъното и процесора
преди 22 минути, Kalin Karaboychev написа:

Принципно би трябвало да работи, но ще е на 1333mz

Което е по причината, че ... тактовия генератор е „извън“ паметта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, os experimentator написа:

щте могали да я позлвам нормално на трипал чанал.

Дали ще можеш  да   я  ползваш  на тази машинна  - да.
Дали ще работи в триканален режим - тук - трите модула трябва да са еднакви по обем и честота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на дънната платка, както и на паметите, които ползваш в момента, да не се окаже, че трябва да вземеш ECC памет или пък дъното не поддържа това, което искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Дай точен модел на дънната платка, както и на паметите, които ползваш в момента, да не се окаже, че трябва да вземеш ECC памет или пък дъното не поддържа това, което искаш.

+1

Това

преди 8 часа, os experimentator написа:

работна станция на фудйитсу

изглежда подозрително! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:
Support for unbuffered non-ECC and ECC
memory modules до колкото разбирам от това подържа и двата типа памет 
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, аз пък даже не прочетох...

Technology

DDR3 800/1066/1333 unbuffered single rank or dual rank DIMM modules with or without ECC - едностранни или двустранни с или без ЕСС

Any combination of x8 UDIMMs, with 1Gb or 2Gb DRAM density supported.

Connector

240 Pin, 1.5 V, 64 Bit

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Уф, аз пък даже не прочетох...

Technology

DDR3 800/1066/1333 unbuffered single rank or dual rank DIMM modules with or without ECC - едностранни или двустранни с или без ЕСС

Any combination of x8 UDIMMs, with 1Gb or 2Gb DRAM density supported.

Connector

240 Pin, 1.5 V, 64 Bit

добре но понеже сегашната ми памет е ECC трябва и новата да ми е ECC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуди! Форума е голям, и се получава … ЕХО!
добре но понеже сегашната ми памет е ECC трябва и новата да ми е ECC

Има и втори вариант!
Махаш сегашната и слагаш други три, еднакви!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, os experimentator написа:

искам да запазя старите

Добавяш  1х2GB (като твоите 2х2GB) и 2х4GB (като твоята 1х4GB) със същите тайминги и същия тип (примерно някоя  от комбинациите  според наличните  - SS/SD SS/DD DS/SD DS/DD)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване