Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, възможно е ли с тази опция да гледам едновременно на екрана на телевизора кабелна(кабела влиза в antena in входа) и телевизора да се ползва за монитор? Идеята ми е единия sourse да бъде в малко прозорче в дъното на екрана. Например - гледам някой канал на кабелната и в същото време браузвам в интернет. Но и двата източника да имат звук(единия ще бъде спрян разбира се). Сегашният ми телевизор  lg-24MT45D има такава опция и бутон на дистанционното, но като го натисна изписва This function isn't available now.

Приемам съвет ако знаете как да я активирам. Ако не, може ли препоръка за телевизор, който ще ми върши такава работа с бюджет 300 лв. Ако е малко, ще увелича

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

За тази цел се използва капчър, но трябва да знаем какъв сигнал получаваш по кабела за да ти се препоръча правилния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спринт плевен. Всъщност те предлагаха цифров декодер, но на мен не ми трябва тъй като хващам каналите и без него. Значи цифров ще е сигнала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е необходим капчър който поддържа DVB-C в противен случай ще хваща самоп аналоговите канали(Евентуално).

Например нещо такова : https://www.ebay.fr/itm/DVB-C-Kabel-HDTV-Tuner-fur-Octagon-SF-1028p-Noblence-1028-p/302782486076?hash=item467f3e163c:g:yN4AAOSwB~BfUgsi

Това пък е на USB но аз нещо им нямам много доверие на USB капчърите : https://www.pro-bg.com/product/TV-tuner/TV-tuner-Vynshen-tuner-AVerMedia-TD310-USB-20-MPEG-2-H264-HEVC_207176.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е единственият начин - с карта в дъното на компютъра? Така ще трябва компютъра винаги да е включен за да гледам тв
А това "картина в картината" значи ли че е само за tv mode? Например да гледам два канала едновременно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дължа ти извинение, токущо от любопитство опитах с моя телевизор/монитор и се получи, значи явно си е до модел на телезвизора. Преди време мой приятел искаше да постигне това което и ти, но каквото и да опита така и не стана и накрая взе капчър.

Ами значи пробвай и късмет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява че евтин телевизор има подобна функция - да смесва и синхронизира 2 сигнала. Нямам спомени някой телевизор да е изкарал прилична картина на компютър особено с Resolution 1366 x 768 То и FHD не можеш да гледаш. А и от вчера кодираха всички програми на цифрата без К1 че и заради цървулев от близкото село смениха и част от кодировките та иам и пропблеми. Не знам как ще гледаш нещо на цифра без модул че и тях ги сменат. Вчера ми дадоха нов приемник AT17100, ма не работи и днес ми се обяняваха да съм си махнел галваничния разделител че били скарани. Сега ще експериментирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Bubbles написа:

Дължа ти извинение, токущо от любопитство опитах с моя телевизор/монитор и се получи, значи явно си е до модел на телезвизора. Преди време мой приятел искаше да постигне това което и ти, но каквото и да опита така и не стана и накрая взе капчър.

Ами значи пробвай и късмет.

Значи все пак е технически възможно без външни карти и устройства, така ли? Просто телевизора трябва да е по-качествен...

Забравих да уточня, че картината от компютъра до тв идва по vga кабел, не по hdmi 🙄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, locke написа:

Значи все пак е технически възможно без външни карти и устройства, така ли? Просто телевизора трябва да е по-качествен...

Забравих да уточня, че картината от компютъра до тв идва по vga кабел, не по hdmi 🙄

Да възможно е, трябва да видиш дали когато включиш функцията "Картина в картината" имаш опцияда избереш източник или само друг телевизионен канал.
Кабела не е от значение в случая, той само определя качеството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато съм на тв сигнал и натисна pip, само изписва на екрана On и нищо повече. Като съм на PC mode  и натисна pip, изписва this function isn't available now

Може би има още информация в сервизното меню на телевизора, но нямам достъп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В таъв случай просто телевизора не поддържа тази функция, остава варианта капчър или друг телевизор.
Ако някому е известен друг вариант, нека пише.
Също все пак бих прегледал настройките на телевизора ей така за всеки случай. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Ако някому е известен друг вариант, нека пише.

Варианта е да си гледа компютъра на монитора и програмите на телевизора. 

Колкото до снощния тест - това тяхно дърво AT17100 не работи с галваничен разделител. 3 модела пробвах. Без него е нормално. Сефте виждам такова чудо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моя вече не е младеж Samsung T24D391 и го има, значи новите вярвам ще имат, ако не пише значи директно в магазина отиваш и се пробва на място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

Кабела не е от значение в случая

Кабела - почти не, обаче входа и изхода които свързва - да! Аналог и цифра не мое приятелю!

Според мен, не знам как е при ТВ от последните няколко месеца модели, но PIP има само при два тюнера и сигнал от антената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А информативно, ще мога ли да вържа монитор / телевизор към компютъра с hdmi кабел, ползвайки този преходник, защото нямам видеокарта? ceca7c7be0d1620b59b66f7884856ff9.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, locke написа:

А информативно, ще мога ли да вържа монитор / телевизор към компютъра с hdmi кабел, ползвайки този преходник, защото нямам видеокарта? ceca7c7be0d1620b59b66f7884856ff9.jpg

Хммм как така нямаш видрокарта? Може да нямаш дискретна....

Или искаш да йажеш, че имаш някаква работеща машина, но без вградено видео и не разполагаш с видеокарта в момента?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване