Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, не мога да взема решение каква кутия и захранване да взема.Кутията ми се иска да има добър airflow и някъкви светлинки все пак е 2020 :D.

Бюджета и за двете е 300 лв макс.

Конфигурацията е следната:

Ryzen 7 2700x

2x8gb 3200 mhz

ASRock Fatality b450 

Gtx 1660 super

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-някои еърфлоу кутии под 200:

p300a

lancool 215

p400a

meshify c

lancool ii mesh performance (за мен е най, беше към 190 във варио)

BQ 500dx скъпо я продават, а съм събирал в нея неколко пъти, не е за повече от 160-170

- захранване:

seasonic ssr-500lc или ssr-500lm -полумодул

bitfenix formula gold 550

seasonic focus gx 550 (изцяло модулно, бих избрал)

... или същите, но 650W

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се разбира този 2700X с какъв охладител се/ще се ползва(стоков, тип "кула", водно). Все пак трябва да се съобразят предложенията за кутии в този контекст. Инак аз лично бих взел стандартна кутия със закалено стъкло и отделно някоя ARGB лента, щом като има такова изискване. Такава е предложената от Арестант "MESHIFY C".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента е със стоковия охладител, но ще взема и един arctic freezer.Какво ви е мнението за кутиите на Kolink и като цяло за марката ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за Deepcool MATREXX 50/55/Mesh, която и от трите да избереш няма да съжаляваш. Търси варианта с 4 вентилатора за 50 или 3 за 55. За парите си нямат конкуренция, особено matrex 50 с 4 ARGB вентилатора. Сравнена с по-скъпата и уж по-висок клас PHANTEKS Eclipse P350X, кутията е по-просторна, ламарината е по-дебела и идва с 4 вентилатора. Кейбъл мениджмънта на Phanteks обаче е по-добре измислен, но с малко повече свински опашки и с Matrexx-а се получават нещата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, arestant написа:

- стъклен преден панел не е точно предпоставка за възд. поток

За това му предложих да потърси и Mesh варианта на Matrex 55, но и останалите си имат въздуховоди от страни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- ясно че има процепи отстрани, но те са несравними, с изключение на Меш версията никоя не отговаря на изискването за добър поток

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- като няма читави филтри и поддръжка... изобщо кво го показваш това на фона на качествени меш кутии от среден клас.... като има прах - филтрите се пълнят така или иначе, трябва чистене 

- на матрекса отдолу даже няма нормален филтър за захранването а една ламарина

- гледай какво е поискал автора, преди да философстваш без резон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, arestant написа:

гледай какво е поискал автора

А ти гледаш ли изискванията за RGB и бюджет, или само си нахвърляш предложенията и се изживяваш капацитет? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- да - и с двете съм се съобразил, и по-евтини кутии съм дал (p300a, lc 215), и такива с ргб (lc 215, p400a digital) и такива без ргб, но всичките с добър поток. Ргб-то се решава със стрип или вентилатори, ако го няма, и това е възможно във всеки един момент.... потокът като го няма иди го търси

- който не е пипал хубава меш кутия, да не създава грешни впечатления с картинки с пълен с прах меш на стара и посредствена кошница, която не знайно как се поддържа и чисти и какви филтри има

- ориентировъчно поток на матрекс със стъклен фронт - тука , добре че 4Ф има и отзад фан, иначе трябва местене и пак на цпу-то ще му е топло

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то винаги трябва да имаш и поне един изкарващ вентилатор, като не идва с кутията си купуваш допълнително и е допълнителен разход съответно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- или местиш както написах ... в повечето случаи ако има псу шрауд и касета за драйвове вътре най долния фан и без това не е супер ефективен за основните компоненти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията, спрях се на Phanteks P300, гледах няколко ревюта на кутията и като цяло ми хареса.Трябва да взема само някъкви по-читави вентилатори.Да попитам за сайта Vario надежден ли е, понеже никог не съм поръчвл нищо от него ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daniel Delchev написа:

спрях се на Phanteks P300

Кутията е само с един вентилатор и няма такива RGB вентилатори като на снимките. Ето ти ориентир за цени на RGB контролери и вентилатори..

Най-евтините 2 вентилатора + контролер са ти 40лв., а в Deepcool MATREXX 50 ADD-RGB 4F имаш 4 вентилатора с контролер, включени в цената на кутията 98лв. с безплатна доставка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Joss Bomon написа:

Кутията е само с един вентилатор и няма такива RGB вентилатори като на снимките. Ето ти ориентир за цени на RGB контролери и вентилатори..

Най-евтините 2 вентилатора + контролер са ти 40лв., а в Deepcool MATREXX 50 ADD-RGB 4F имаш 4 вентилатора с контролер, включени в цената на кутията 98лв. с безплатна доставка.

Започнах да се вманиачам с този airflow.Това, което ме отказва от тази кутия е стъкления панел, не знам дали ще влиза достатъчно въздух 😕

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- не е за вманиачаване, но е ясно, че меш е по-добре от затворен фронт особено ако отворите за въздух не са добре проектирани

- p300a можеш да сложиш 2 цветни перки отпред , друго решение на добра цена с 2 фабрични -nr600, но има само с включена 5.25 касета в момента

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма работа като Р300А има мрежа, след като е по-малка. Deepcool MATREXX 50 ADD-RGB 4F е с 3 вкарващи вентилатора и един изкарващ. Има си странични отвори от където да влиза въздух. Спокойно въздуха ще си намери място от къде да влезе, няма да се върти вътре в кутията. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топлия въздух излиза най-добре отгоре. Имам вентилатор и там, но сега съм го изключил, защото съм сложил скенера в/у кутията. Но пък и зависи от хардуера вътре. Като ти е по-слаб процесора и видеото няма страшно. Но ако взема по-яка "печка" по-нататък ще трябва и горния да включвам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daniel Delchev написа:

Започнах да се вманиачам с този airflow.Това, което ме отказва от тази кутия е стъкления панел, не знам дали ще влиза достатъчно въздух 😕

Твоя си работа... това не е панел запушващ изцяло вентилаторите, а е просто отдалечен достатъчно и въздушния поток се осъществява отстрани и отдолу. Другия модел на Phanteks P300 без А е точно с плътна материя на мястото на решетката и никой не мрънка, че това е проблем, а там въздух постъпва единствено отдолу и отгоре.

P300-BK-1.jpg

06.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Gaming_Solutions написа:

Голяма работа като Р300А има мрежа, след като е по-малка. Deepcool MATREXX 50 ADD-RGB 4F е с 3 вкарващи вентилатора и един изкарващ. Има си странични отвори от където да влиза въздух. Спокойно въздуха ще си намери място от къде да влезе, няма да се върти вътре в кутията. 

- размерът принципно няма значение за потока толкова, колкото дизайна и устройството - ето защо миниатюрна кутия като meshify C има далеч  по-добър поток от огромни кутии със затворен фронт

- перки трябва да се добавят на p300a естествено, важното е, че устройството позволява добър поток

7_phanteks-p300a-standard_gpu.png

- НЕ казвам, че задължително трябват меш кутии, но това беше условието на темата -airflow!

- когато има странични/долни въздуховоди трябва да се добре измислени и реализирани, с достатъчно място и ниска рестриктивност -при матрекса не го виждам точно така

..... с всяка от тия кутии сериозни проблеми няма да има без това, търси се отговор на питането

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че подобни графики са безпредметни ако не участват и двете обсъждани кутии в тях, тествани в еднаква среда с еднакъв хардуер вътре. В момента гледаме едни цифрички просто

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване