Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Да попитам по-запознатите тук във форума какво мислят за конфигурацията към която съм се насочил. Ще се използва за програмиране (Python, Java), което понякога налага използването на виртулни машини. В свободното време ще се играе и някоя и друга игра. Бюджета който съм отделил е около 1300лв. От стар компютър имам останало SSD, което смятам да използвам за системен дял.

Capture.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за виртуалки смени паметта с по-евтината G.SKILL Aegis 32GB(4x8GB) DDR4 PC4-24000 3200MHz CL16 

Не си сложил и охладител на процесора. Картата може да смениш с някоя евтина 1650 Super за да влезем в бюджета

Другия вариант е да ползваш новата PRO серия на АМД с вградено видео и конфигурацията да е без видео карта, така ще излезе по-евтино щом игрите не са приоритет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, gospodin1991 написа:

За PRO серията не трябва ли да сменя и дъното с B550 ?

Най-добре е да се смени, някои дъна на В450 по принцип уж поддържат и PRO след ъпдейт на биос

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Intel Core i5-10400F 2.9GHz 12MB BOX LGA1200 1 329.40 лв. 329.40 лв.
MSI B460M PRO-VDH WIFI 1 170.19 лв. 170.19 лв.
G.Skill AEGIS DDR4 1x16GB 3000MHz F4-3000C16S-16GISB 2 114.59 лв. 229.18 лв.
GAINWARD GTX1650SUPER PAGA 4G 1 325.62 лв. 325.62 лв.
Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO SF-500P14HE 1 94.31 лв. 94.31 лв.
DeepCool Case E-ATX E-ESHIELD DP-ATX-E-SHIELD 1 52.14 лв. 52.14 лв.
ARCTIC F12 PWM rev.2 AFACO-120P2-GBA01 1 7.87 лв. 7.87 лв.
Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe SA2000M8/500G 1 128.55 лв. 128.55 лв.
Междинна стойност: 1 337.26 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 26.74 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 310.52 лв. с ДДС

- не знам какво ССД имаш и колко е голямо, може вместо това nvme хард диск както си беше избрал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, arestant написа:

оправи си очилата

2 114.59 лв. 229.18 лв.

Аз му го казвам като човек той ми скача на бой!

Да съм те питал защо слагаш една платка -- не, да съм ти казал нещо за цената - не!

1х16GB - на теб как ти звучи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз му го казвам като човек той ми скача на бой!

Да съм те питал защо слагаш една платка -- не, да съм ти казал нещо за цената - не!

1х16GB - на теб как ти звучи?

.... ти умствено ощетен ли си? 2x16GB съм сложил, като човек ми пишел с удивителни .... въй

2 х 114.59 лв. = 229.18 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, arestant написа:

G.Skill AEGIS DDR4 1x16GB 3000MHz F4-3000C16S-16GISB

Ти 2 ли виждаш там?

За втори път ти го цитирам и както виждаш не ти показвам целия ред, защото проблема е точно там къде съм ти го боднал сега - дано този път да го видиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти 2 ли виждаш там?

За втори път ти го цитирам и както виждаш не ти показвам целия ред, защото проблема е точно там къде съм ти го боднал сега - дано този път да го видиш.

.... ей наистина ще счупиш тъпомера - гледай вдясно преди цените бройките артикули : сложил съм 2 броя от единичен 16GB модул или общо - 2х16GB - eто ти количка и стига се излага

- по темата може и бокс охлаждането да се смени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арестанте, човека каза, че има SSD, защо му слагаш? И защо Интел, след като няма да се ползва основно за игри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на arestant за предложената конфигурация. И в тази връзка коя от двете платформи ще е по-добра за виртуализация ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, arestant написа:

2 броя

Точно пък 2 броя, не си сложил.

Аз може да го счупя, ама ти изобщо не влизаш в границите на измервателния уред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Точно пък 2 броя, не си сложил.

Аз може да го счупя, ама ти изобщо не влизаш в границите на измервателния уред.

................................ а тогава как от единична цена 114 лева станаха 229 ? има 2 броя единичен 16GB модул в количката, да ти го преведа на идиотски - цъкнал съм 2 пъти на плюсчето за добавяне на артикул - затова пред всичко друго преди цените има 1, а пред паметта - 2 ..................ако това не разбираш -не за хардуер, ами за нищо не трябва да даваш мнение

nkmcnt.png

преди 16 минути, Gaming_Solutions написа:

Арестанте, човека каза, че има SSD, защо му слагаш? И защо Интел, след като няма да се ползва основно за игри?

- защото не знаех колко старо и колко голямо, избягвам хдд та, ако не е много наложително за обем за сторидж, и без това ссд са много евтини вече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, arestant написа:
Intel Core i5-10400F 2.9GHz 12MB BOX LGA1200 1 329.40 лв. 329.40 лв.
MSI B460M PRO-VDH WIFI 1 170.19 лв. 170.19 лв.
G.Skill AEGIS DDR4 1x16GB 3000MHz F4-3000C16S-16GISB 2 114.59 лв. 229.18 лв.
GAINWARD GTX1650SUPER PAGA 4G 1 325.62 лв. 325.62 лв.
Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO SF-500P14HE 1 94.31 лв. 94.31 лв.
DeepCool Case E-ATX E-ESHIELD DP-ATX-E-SHIELD 1 52.14 лв. 52.14 лв.
ARCTIC F12 PWM rev.2 AFACO-120P2-GBA01 1 7.87 лв. 7.87 лв.
Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe SA2000M8/500G 1 128.55 лв. 128.55 лв.
Междинна стойност: 1 337.26 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 26.74 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 310.52 лв. с ДДС

- не знам какво ССД имаш и колко е голямо, може вместо това nvme хард диск както си беше избрал

Тук да виждаш бр. (броя) или знак за умножаване?

Не можа да си преглътнеш егото, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тук да виждаш бр. (броя) или знак за умножаване?

Не можа да си преглътнеш егото, нали?

- това, че ти не си разчел конфигурацията или е излязла с кофти форматиране, не значи, че не съм сложил 2 броя - а ти именно това се опитваш да ми вмениш

.... най-малкото и цената накрая го подсказва, че е умножено по 2

- какво его ?? .... някой без да е прав да ми обяснява, че в конфигурацията, която лично съм събрал имало 1 брой модул памет, а не 2 ... ти си в грешка, ти си тоя с егото, досега да беше се извинил и да си замълчиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, arestant написа:

- това, че ти не си разчел конфигурацията или е излязла с кофти форматиране, не значи, че не съм сложил 2 броя - а ти именно това се опитваш да ми вмениш

.... най-малкото и цената накрая го подсказва, че е умножено по 2

Точно защото не се вижда ясно, а съвсем ясно се набива 1х16GB, те подсетих да го оправиш. Аз много добре съм видял какво е и знам добре сайта който си ползвал, но не всички може да разбере как от толкова хиляди левове там какво точно пише. Когато минеш бързо през системата ще заключиш, че ти предлагат едноканална памет и ще те отсвирят или ще те насолят - както видя аз не направих това, защото виждам, че имаш две памети, но беше хубаво всички да могат много отчетливо да го виждат. Това е.

Ако не ми вярваш, принтирай съобщението си и го покажи на 10 случайни хора, без да им наблягаш на паметите, след 30 минути ги питай с колко памет е била предложената система или виж дали няма още когато я четат да те питат защо е само с една банка памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- че не излиза добре форматирано -си прав

- не си прав, като ми написа, че не съм сложил 2 броя

- при слагане на 2 отделни модула по 16 излиза така, по-лесно да бях отдолу с текст пояснил .... а готовият кит 2х16 е по-скъп в тоз магазин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се някой модератор да почисти темата от безсмислените ви спорове. Ясно се вижда (колкото може да е ясно от този сайт), че са сложени две плочки по 16 още от самото начало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирането е ужасно, липсва дефакто думата броя, а там където има знак за умножение е по 1, много бърка погледа на човек.

Да, едно пояснение някъде би било удачно, както бе споменато за SSD-то, там също не попитах защо го слагаш - определено ще е по-хубаво от неговото, каквото и да е то и си дал алтернатива, неговия избор на механичен диск - всичко е ясно като слънце.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Форматирането е ужасно, липсва дефакто думата броя, а там където има знак за умножение е по 1, много бърка погледа на човек.

Да, едно пояснение някъде би било удачно, както бе споменато за SSD-то, там също не попитах защо го слагаш - определено ще е по-хубаво от неговото, каквото и да е то и си дал алтернатива, неговия избор на механичен диск - всичко е ясно като слънце.

Ти за първи път ли се сблъскваш с интерфейса на Никем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gaming_Solutions написа:

Ти за първи път ли се сблъскваш с интерфейса на Никем?

Не, аз го гледам всекидневно! Правим разлика между интерфейса на никем и част от копирана количка там, нали? Защото ако правилно прегледаш проблема не тръгва от количката в техния сайт, а от това което се вижда копирано тук. Точно пък за този сайт съм си правил екселска таблица която да взема всичко необходимо от тяхния сайт и да го форматира така както на мен ми трябва за да го поставя бързо, лесно и четимо за всички в друг форум. Ако потърсиш сигурно ще намериш някаква версия на въпросния файл.

Прочете ли всичко написано до сега?

Сега още 20 нови поста ли ще трябва да пиша?

Аз нямам проблем, но не ми е цел. Все пак ако е останало нещо неясно - давай, питай смело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен.

Не останаха пари за хард диск, но ако автора на темата не бърза много, другия месец вероятно ще падне цената на АМД процесора и от там ще останат пари за диск.

Ulpz2zo.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване