Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Автокъщи, предлагащи автомобили върнати от лизинг, с гаранция ?

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента си избирам кола. Търся автокъщи, предлагащи автомобили върнати от лизинг, проверени и с гаранция. Става дума за град София. За сега намерих - AutoPlaza, харесах си няколко модела, но ми се иска да намеря още такива къщи. Имате ли наблюдения и опит при подобни търговци, доволни ли сте?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си ходи при дилърите. Там имат върнати коли с история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки търговец, който дава автомобили на лизинг, прави и „замяна на коли с доплащане“.

Естествено - върнатите също ги продава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, jhoro написа:

Всеки търговец, който дава автомобили на лизинг, прави и „замяна на коли с доплащане“.

Естествено - върнатите също ги продава.

Аз имам предвид върнат лизинг от официално представителство, а не от някоя къща просто. В автоплаза колите се взимат от представителствата, например били са служебни 3-4 години, връщат се и се продават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, flow написа:

Аз имам предвид върнат лизинг от официално представителство, а не от някоя къща просто. В автоплаза колите се взимат от представителствата, например били са служебни 3-4 години, връщат се и се продават.

И да де - точно за такива говоря! Не за автокъщи, които продават автомобили „втора ръка“ на изплащане.
Най-малкото - при вторите няма „обратно изкупуване“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, flow написа:

колите се взимат от представителствата, например били са служебни 3-4 години, връщат се и се продават.

с едни 2-3 бона отгоре. Върви в предствителствата!

Или им виж сайтовете, но някои неща ги няма. Пежо примерно правят месечни събирания на едно място...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, flow написа:

Колите които са били служебни-чужда кола и чужда жена, как се ползват?

На бившите служебни коли(от големи фирми) им е взета душата.Карани са най-често от хора които карат както и докато може.Ако търсиш върната от лизинг кола, по-добре е да е карана от частно лице или само от един човек, доктор, адвокат.....А кола втора ръка е като да купиш прасе в чувал, след време ще разбереш дали това е твоята кола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, ivan_pop написа:

А кола втора ръка е като да купиш прасе в чувал, след време ще разбереш дали това е твоята кола.

Верно ли??? Ми купи ми една ... чисто нова - щом си ербап!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя може да е карана лошо, защото у нас 80% са (проф. Христов) лоши шофьори. Но ако е минавала там на колко месеца е било през сервиза, трябва всичко да е наред. А след като се върне минава пълно преобразяване. Вече нашите сервизи какви са...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, jhoro написа:

Верно ли??? Ми купи ми една ... чисто нова - щом си ербап!

Не съм ербап!Карам кола втора ръка и нова няма да си купя.Ако спечеля нова кола от някъде, на момента ще се откажа от гаранцията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ivan_pop написа:

Ако спечеля нова кола от някъде, на момента ще се откажа от гаранцията!

Вместо да я продадеш за двойна цена? :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ербап! Карам кола втора ръка и нова няма да си купя. Ако спечеля нова кола от някъде, на момента ще се откажа от гаранцията!

Това, последното - защо?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, JKirilov написа:

flow, дай повече подробности? Когато човек има време, да погледне тук-там.

Ами, важно ми е колата да е минала проверка в сервиз и да има гаранция. Търся си хечбек, нямам точно определена марка на която съм се спрял, само съм изключил дачия, рено, ситроен. Всичко що изглежда добре и е над 100 коня представлява интерес за мен. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, flow написа:

и е над 100 коня

Toва е грешка, но ти си знаеш.

Всяка върната от лизинг е с

преди 17 минути, flow написа:

минала проверка в сервиз и да има гаранция

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, jhoro написа:

Това, последното - защо?

Защото докато е в гаранция колата, тя трябва да се обсужва в гаранционния сервиз за да важи гаранцията.А това се плаща.Смяна на масло и филтри на нисък или среден клас автомобил в гаранционен сервиз е около 400лв.А вдруг сервиз цената няма да е повече от 150лв.!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На двете места, как къде?

преди 9 минути, ivan_pop написа:

в гаранционен сервиз е около 400лв.А вдруг сервиз цената няма да е повече от 150лв.!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Защото докато е в гаранция колата, тя трябва да се обсЛужва в гаранционния сервиз, за да важи гаранцията.А това се плаща. Смяна на масло и филтри на нисък или среден клас автомобил в гаранционен сервиз е около 400лв. А в друг сервиз цената няма да е повече от 150лв.!

Първо - това си е „извиване на ръцете“ или иначе казано - „скрити разходи“! Хем плащаш само автомобила (накуп или на части) - хем допълнително плащаш скъпо за нещо резонно, обслужване!

От друга - при лизинговите автомобили - Каското си го плаща купувача и е задължително!
Ама - купил си нещо за 30-40-50 К лева и се пазариш за 100-200 ...

Изобщо - къде пише, кога е сменяно маслото???

преди 2 часа, JKirilov написа:

Дай сега да видим смяна на колянов вал и клапани колко излиза? ;)

А „смяна на цял автомобил“?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цял двигател сменят, факт!

преди 1 час, jhoro написа:

Изобщо - къде пише, кога е сменяно маслото???

В Сервизната книжка бре! ;)

Автора:

https://auto.blitz.bg/vtora-raka/iskakh-nov-vnos-no-ekspertite-me-otkazakha-ot-tezi-koli-vtora-rka?pre=view&cache=nocache

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цял двигател сменят, факт!
В Сервизната книжка бре!
Ако изобщо има!

Пп. Последния път, когато ми смениха ремъка - написаха километрите, на капака на ремъка. С маркер.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или лепят етикет...

Жоре, ти не си виждал нова кола, ясно е.

преди 3 часа, jhoro написа:

Ако изобщо има!

Е, как може да няма?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2020 г. в 18:23, ivan_pop написа:

Колите които са били служебни-чужда кола и чужда жена, как се ползват?

Само с газ до дупка:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, какви спорове водите? Ясно е, че има минуси, колата е до късмет, новата кола се поддържа по-скъпо, ама ти дава повече сигурност, всеки сам решава каква кола да си купи и да кара, няма смисъл да се спори на подобни теми, това е все едно да ви питам андроид или айфон да си купя, всеки си има правилно, за него си. Аз зададох конкретен въпрос, ако можете да сте ми полезни, ще ви благодаря, но няма смисъл да спорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване