Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, смених видеото с nvidia gforce gts450, процесора с amd athlon 64 x2 dual 6000+ 3.0 ghz 125w и захранването с black diamond bd500w което е с 2 релси по 12v 16а и 17а, че старото нямаше как да захрани видеото. Премахнах драйвера на старото видео и сложих последния за gts450. Процесора държи висока температура около 50 градуса на празен ход и към 80 градуса на стрес тест, но е ясно че охладителя е за смяна, защото е боксов и на пипане е доста горещ, разликата между температурата на ядрата е малка при стрес теста, което ме навежда към мисълта, че нямам деградирала паста под капачката на процесора, спрял съм се на охладител deepcool gammaxx 400s, като цена и качество ще е перфектен за този процесор, защото мисля че го дават за около 130w процесор на охлаждане. Проблема е следния, след натоварване на компютъра, било гледане на клипове в youtube при висока резолюция или пускане на стрес тест, компютъра почва да насича или направо син екран, синия екран всеки път е с различна грешка. Помислих че процесора прегравя, но ако прегравя компютъра ще се изключи веднага, без син екран и би трябвало на около 100-120 градуса да изключва. В биос 12v показва стойности от 11.98-12.07v, след зареждане на windows и стартиране на hwmonitor или aida64, там стойностите варират от 10.648-10.736v, мерих с мултицет двете релси на захранването и показват 12.00v, не знам защо тези програми показват такива стойности, нали датчика ще е един и сега имам съмнение, че при натоварване когато има повече консумация, захранването не може да го достави и от там син екран или да търся проблема другаде, мисля да пробвам с друго захранване, но пък мултицета да не показва точно. Благодаря за вниманието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При игри как е?

Дали с гледане на клипове в интернет достигаш пиковото натоварване на системата?

Видео картата нова ли е? Тест на паметта? Кога последно е сменяна термо пастата на процесора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са бая дърти части. Съмнява ме, че вече държат на натоварване - и в тестове, и в игри.

След като има сини екрани, покажи номера на грешката и кой я причинява. Ако не знаеш как - BlueScreenView .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е от захранването, освен ако не е дефектно.

Започни от

преди 1 час, Живко Димов написа:

охладителя е за смяна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм го тествал на игри, защото щях да преинсталирам windows, но след този проблем искам първо да го фиксирам и тогава. Клиповете ги гледах с 1080p. Видеото го взех от интернет, човека е правил ъпдейт и картата е свалена от оригинална германска конфигурация medeon. Тест на паметта не съм правил, как мога да я тествам, имам aida64 която преглата тест на стабилност и heavyload. Пастата на процесора е сменена преди 2 дни с ag silver-3.

Дъното поддръжа само AM2 сокет и затова гледах да взема най-мощния с изключение на 6400+ който е рядко и е 3-4 пъти по скъп. Какво да им има те или работят или не. Прикагам снимка на сините екрани. image.thumb.png.8876446c5f471e02b240897c7df058af.png

Ще сменя охлаждането тези дни.

Одеве направих ъпдейт на биос, направих тест на видеото и процесора едновременно за стабилност с aida64 с отворен капа на компа, процесора стигна до 77 градуса, компа беше забил, след края на теста се оправи(нямаше сини екрани) и иконата на nvidia изкара грешка за видеото и картата изчезна, програмите за следене на температурата не я намира, но монитора сигнал имаше, след рестарт се оправи, да не би нещо драйвара да прави проблеми и защо в биос показва точно волтажа, а с програмите грешни стойности.

Направих тест за стабилност, но само на видеото, леко компа лагва и по едно време aida64 спря да работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразтърсих се, aida64 както и другите софтуери имат проблем с неточно отчитане на 12v при някой дънни платки, явно мерят стойностите от другаде, bios и мултицета показват най-точно, захранването отпада като вариант, мисля че проблема е от процесора, като дигне над 70 градуса и явно почва да се забавя, набива грешки(ерор), процесите на компютъра спират да работят и понякога син екран, температурата за този процесор според cpu-world.com варират 55°C - 63°C, ще сменя охладите тези дни и да видим, съмняваме че проблема е от това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я преди да правиш тези неща вземи измисли някакво временно охлаждане с външна перка - виж там какво имаш налично - печка тип духалка, сешоар и т.н. естествено пускаш да духа само студено!

Ако свалиш температурата, а проблема остане - значи имаш друг проблем!

Имаш и вариант 2 - намали малко честотата на процесора, съответно ще падне температурата и отново ако имаш проблем значи е нещо друго.

За тест на паметта - интернет, четене ... или просто Hiren's > Memtest86+ ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих честотата на 200x10=2.01 GHz, сега двете ядра държат 67 градуса на товар, някой път за момент докарва 69, но пак се стабилизира на 67 и няма проблеми за сега, всичко работи нормално, само не знам защо теста за стабилност в aida64 само на видео картата компютъра сече, а през headyload пускат тест на видеото и процесора едновременно и компютъра върви без никакви проблеми, даже сега след като процесора държи ниска температура и видео картата започна да държи по-ниска температура от 45 градуса на празен ход сега е 36, радиатора на процесора е доста близо до видео картата, вентилатора като върти извежда въздуха нагоре и надолу, а надолу е видеото, също така като нямаше капак на компютъра и мерих с мултицета, когато процесора работеше на 3 GHz, доста топлина се усещаше от него, което повишава и температурата на другите компоненти около него, мисля че с едно по стабилно охлаждане на процесора ще оправи нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил обстоен анализ, но грешките, които виждам на скрийншота ти, сочат по-скоро към проблеми с паметта, драйвери, и операционната система. Да, възможно е да имаш проблеми и с охлаждане и захранване, но те няма как да причинят сините екрани. Още по-малко пък натоварването на процесора.

Преинсталирай с чиста версия на Windows, сложи правилните драйвери за всеки компонент, и след това се занимавай с хардуера. Това е моето мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни сменям охлаждането на процесора, преинсталирам windows, инсталирам програми, драйвери и т.н, ще тествам и се надявам проблема да изчезне, по-точно сега като свалих честотата и температурата като падна, няма проблеми, но ще тествам пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, всяка година го преинсталирам и почиствам за профилактика, даже ми прави удоволствие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, ако гледам какво пишеш, разбираш доста от компютри - сам си сменяш частите, правиш тестове, почистваш, поддържаш, преинсталираш. На практика - гледам 9 сини екрана за два дена, от най-различни видове и причинители.

Е някакси не се връзват нещата ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Живко Димов написа:

По принцип, всяка година го преинсталирам и почиствам за профилактика, даже ми прави удоволствие.

"няма нищо по-хубаво от това да се събудиш с аромата на прясно инсталиран windows"
или нещо подобно беше...дрът съм и не помня вече кой го беше написал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че Живко знае всичко и пуска тема така, да се похвали с две релси...

А ние с монорелсата какво да правим? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, било е от прегряването на процесора, явно спира да работи адекватно и набива сини екрани, за момента го карам на 2 GHz да държи по-ниска температура докато сменя охладителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, след като видях температурата за този процесор за да работи стабилно е диапазон от 55 до 63 градуса, ми стана напълно ясно че от там е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване