Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На 9.10.2020 получих СМС от оператор, че съм успешно абониран за "Happy Call" и мога да си избера мелодия, а ако не искам-да изпратя СМС "Стоп" на някакъв номер-нещо, което не познавам и категорично не съм поръчвал. Изпратих Стоп , но днес, като получих фактурата, видях, че съм си купил мелодия за 0.82лв. Това може да бъде окачествено като чиста кражба. На колко ли хора още е пробутан същият номер? Стотина-двеста хил. х 0.82=? Това не е за първи път, обикновено в края на годината, да си оправят финансите. Не е зле човек да си преглежда фактурите, защото на всяка крачка има крадци. Написах им оплакване, но не очаквам адекватна реакция-санким как ще признаят, че са крадци?

на 18.10.2020 г. в 6:23, NEVADA написа:

На 9.10.2020 получих СМС от оператор, че съм успешно абониран за "Happy Call" и мога да си избера мелодия, а ако не искам-да изпратя СМС "Стоп" на някакъв номер-нещо, което не познавам и категорично не съм поръчвал. Изпратих Стоп , но днес, като получих фактурата, видях, че съм си купил мелодия за 0.82лв. Това може да бъде окачествено като чиста кражба. На колко ли хора още е пробутан същият номер? Стотина-двеста хил. х 0.82=? Това не е за първи път, обикновено в края на годината, да си оправят финансите. Не е зле човек да си преглежда фактурите, защото на всяка крачка има крадци. Написах им оплакване, но не очаквам адекватна реакция-санким как ще признаят, че са крадци?

Само да добавя, че " покупката на мелодия" е станала в 04.35 часа, когато телефонът е бил изключен.

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ново за виваком. Доста ядове съм имал с тях и аз. Затова се махнах от тях при първа възможност. Подай сигнал до КЗП.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 09.10.2020 в 04:32:30 някой е пратил SMS на номер 087 1520, т.е. след като е бил изключен телефона Ви най-вероятно някой е пратил въпросния SMS от профила Ви в My.VivaCom.bg. 

Преди да обвините компанията се замислете кой има достъп до Вашия профил в My.VivaCom.bg?! 

Ако не сте правили въпросния профил, то явно близък човек до Вас е направил същия. 

Първо защо не помислите кой, кога и къде е имал физически достъп до телефона Ви?!  

п.п. Друго: Забелязвам, че сте в група. Реално Вие ли сте титуляра на групата?! Май ще трябва да питате друг от групата дали е ползвал въпросната услуга, ако не сте Вие (Това при положение, че сте титуляр на групата). 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да използвам темата...скоро попаднах на този сайт и да попитам върши ли работа.

https://obezshtetenie.com/безплатна-адвокатска-защита-и-дело-ср/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

най-вероятно някой е пратил въпросния SMS от профила Ви в My.VivaCom.bg. 

Пишеш неща, които са невъзможни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Alpine Trail написа:

Да използвам темата...скоро попаднах на този сайт и да попитам върши ли работа.

https://obezshtetenie.com/безплатна-адвокатска-защита-и-дело-ср/

Абсолютно никаква работа не върши, най-учтиво обясниха че работят само с клиенти от София, останалите хора от провинцията които не са софиянци - кучета ги яли...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си мислиш че са само Виваком...
Последния ми български оператор беше Теленор, доста години изкарах към тях, обаче имаха гадния навик да навират по един тон неща без мое знаение - Fun call услуга, Fun call мелодия, някакви неща с добавена стойност и още и още, така на края на месеца плащаш +10-15лв. върху иначе обявената по договор месечна такса, и иначе ти пишат че за да спреш съответната "Услуга" трябва само да изпратиш СМС с текст примерно "СТОП"(не помня вече думата), ОБАЧЕ йок, това само спира мелодията или там някаква незначителна част от цялата далавера и на следващия месец пак си вътре.
Оператор ти казва "Ами те тези неща се спират през профила ви в My Telenor" влизаш там и НИЩО" накрая като скръцнах със зъби в един техен офис каката се охили и вика не са ви дали точна информация, само ние ги спираме тия неща, изпринти едно парче хартия А4 вика сложете един подпис, прегледах(беше най общо казано документ за отказ от услуга/и), турих подписа и се свърши, повече не съм и чул, но това беше по време на последния ми договор с тях, така че не се знае дали при евентуален нов договор нямаше пак да набутат един тон нежни простоии...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Пишеш неща, които са невъзможни

Ако ми дадеш телефона си и от тук:

image.png.3b16764904e779f1bc9f8f8aa6aec412.png

определено ще ти пратя SMS. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

определено ще ти пратя SMS. ;) 

От там май не може до кратки номера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Дано правиш разлика между sms до абонат и sms до услуга с добавена стойност!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

май не може

Ще ме накараш май или другия септември да се лиша от 0.82 лв май ... :) 

п.п. Нямам намерение да тествам, но пише до всички на виваком са двадесет безплатни. ;) За други оператори не се споменава ... т.е. който иска да тества и после да се жалва за 0.82 лв или нещо по-голямо откраднато.... :)

Забележете: Дава право на избор от кой номер да се прати. Автора е в група. 

Ох, не ми е работата на следовател, но ми се струва, че преди да се оплакваме от кой да е оператор, то трябва да се замислим защо сме при него. 

Нямаш вид връзка с този оператор или въобще с оператор = нямаш сметка. Няма да имаш и интернет и т.н. За какво ли изобщо са ни услугите които ползваме, а?! Може би за да се оплакваме, че някой ни краде.... знам ли ... 

Мда ... по-важно е да сме модни и да се оплакваме ... да протестираме, да се бунтуваме и предизвикваме велики или не толкова велики "Наши борби", чрез които да показваме, че сме активни, че живеем и се борим за справедливост в смисъл плащаме много малко, а получаваме много и в повече и т.н. ... 

:)   

преди 10 минути, цър-вул написа:

Дано правиш разлика между sms до абонат и sms до услуга с добавена стойност!!!

Трябва ли да правя тест и да се набутвам с 0.82 лв?! 

Вижда се, че самия SMS е безплатен, регистриран е и е към 087 1520. Казва, че по това време телефона е бил изключен. Остава само една възможност, но определено не смятам да правя тест, който може и да е в полза на автора, защото същия да е ангажирал 1520 ... и за да докажа твърдението си да му пратя 0.82 лв ... :) 

Няма начин да ме навиете! ;) 

п.п. Към @NEVADA изтрий си снимката на сметката. Твоя номер си изтрил, но има други номера М.Фелибе ... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, цър-вул написа:

Прочетох внимателно всичко-нищо от действията за активиране на "услугата" не е правено-тя ни беше натресена без дори да сме чували за нея.

преди 14 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Твоя номер си изтрил, но има други номера

Твоите "разследвания" теоретично почиват на правилни изводи, но те са много малко вероятни. И за населеното място не си познал-телефонът, макар, че се води на мое име, се ползва от моя близка другаде.

332.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NEVADA написа:

но те са много малко вероятни.

Цитат

или от мобилното приложение Happy Call, www.vivacom.bg. SMS и обаждане към номер 1520 е безплатно.

Вероятност има. 

Не схвана съвета ми. Изтрий сметката от тук. Достатъчно телефони има в нея и един някъде в Австралия даже. 

Ти си решаваш, но определено някой го е направил, за да е начислено това 0.82.

След като го ползва телефона друг човек и сте в група, то малко вероятното не е аргумент. 

Успех

п.п. Нищо лично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Изтрий сметката от тук

Изтрих я от моите файлове, но тя пак стои в публикацията. Няма бутон за редактиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NEVADA написа:

Изтрих я от моите файлове, но тя пак стои в публикацията. Няма бутон за редактиране.

Докладвай поста си при модератор с аргумент, че има лична информация в снимката. 

Разбра ли ме?! Не е коректно към хората които отговарят на въпросните телефони. 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване