Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма или приложение за превръщане на старо устройство в медиен сървъp

Виж решението Разрешен от bulljo,

Препоръчан отговор

Добрютро съфорумци!

Дали някой от вас ще да знае някакво приложение или програма посредством което/която едно устойство да може да се превърне в медиен сървър?

Идеята е някоя от останалите ми все още работещи джаджи да се превърне в локална библиотека съдържаща всичко нам медийно което имам и то да е достъпно за останалите устройства. Става дума за компютър с уиндоус 10, телефон Sony Xperia Z3 compact с Андроид 6 и таблет Алкател с Андроид 8. Претенции кое да е устройството нямам.

До тук съм пробвал едно приложение на име Servii или нешо от този род което иначе работеше но след известно време спря и ревна за пари, а като реших че ще го купя се оказа че не може да се купи а само да се абонираш с месечна такса и т.н. простотии(Ай мерси!).
Опитах и едно скриптче инсталиращо огледало на ютуб ама там трябва всичко да ъплоудваш... ...абе 3 дена път с камили...

Компютъра е с Windows 10 pro 64, AMD A4-6300 APU, 4GB RAM, Radeon HD graphics
Андоидите са съответно 6 и 8.

Ако съм пропуснал някаква необходима информация съжалявам, питайте.

Благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих предложил най-обикновено споделяне на файловете от компютъра и инсталиране на Kodi на другите устройства, от които ще гледаш. На компютъра забиваш статичен адрес, за да не се сменя (или през неговата мрежова карта, или през маршрутизатора, ако има такава възможност), и от Kodi на другите устройства посочваш \\адрес\споделена-папка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Да допълня колегите преди мен.

Още един медиа сървър

spacer.png

има и български интерфейс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!
С Коди горе-долу вървят нещата, Plex го мъчих доста но така и не изкара нищо мое, само някакви външни видеа, това руското е много добро само че с адроид устройства не работи понеже е с флаш плеър, сега нагласих това последното и се получи добре, ще го разчовъркам по подробно да видя какво как. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главно заради андроида бих предложил плекс. Ако имаш проблеми с него пиши да ударя едно рамо :)

Другото по-лесно решение е Коди. Можеш да го комбинираш с добавки за телевизия on demand като Nova Play, BNT и bTV.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване