Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зануляване на компютъра, но къде ?

FilthyPinko
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време насам компютърът ми почва да прави проблеми. От нищото започва звука на микрофона да се чува сълно шумене (bzzzzzzz).
Установих наскоро че проблема е бил от зануляването, миналата седмица занулих всички контакти и щепсели които компютъра използва но, пак започна да
прави същия звук. Когато го докосна със сложени чорапи, и леко го повдигна звука от микрофона зе чува добре без никакъв проблем.
Е искам да ви питам от какво може да е и как да го оправя веднъж завинаги ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Fr[email protected] написа:

Ако включиш микрофона на предния панел или обратното според зависи, какво е положението ?

Предните ми жакове не работят. Но като го провам на отделен компютър (в случая лаптоп) няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може би тези жакове са изключени от настройките на драйвера за звука... може да опиташ да промениш настройката за автоматичното разпознаване на жака(кога е включен микрофон и кога - не), ако има такава.

Нещо от сорта на Disable front panel jack detection  трябва да е.

Такива спомени имам от мой стар компютър, че като го изключа това и май само тогава работеше микрофона.

Може също да погледнеш и mmsys.cpl   - това може да го копираш и поставиш в прозореца "Изпълнение", извикан  с Windows клавиша + R . Ще се отвори прозореца "Звук" ... от там раздел Записване... може от там жака да е забранен(изключен) или да не е направен по подразбиране.

Ето малко по темата:

Търсене: front panel microphone not working - Google

Тук картинки : Google Изображения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предния панел изобщо не го разчита дори, нямам опция да го включа а и не само жаковете ами и едно от предните USB-та не работи,
a.k.a само едно usb работи отпрет и това е, въпросът ми беше е дали е възможно да има някакво зануляване вътре в самия компютър за който аз да не знам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, FilthyPinko написа:

Установих наскоро че проблема е бил от зануляването, миналата седмица занулих всички контакти и щепсели които компютъра използва но...

Щепсел никога не се занулява. Само контакта в който е включен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, FilthyPinko написа:

Предния панел изобщо не го разчита дори, нямам опция да го включа а и не само жаковете ами и едно от предните USB-та не работи,
a.k.a само едно usb работи отпрет и това е, въпросът ми беше е дали е възможно да има някакво зануляване вътре в самия компютър за който аз да не знам ?

За зануляване и на мене не ми се вярва да е от това, иначе аз на твое място бих обмислил покупката на един евтин преден панел,този в случая е 5 лева, който съвсем спокойно и сам може да монтираш...

не знам за кой град става дума, но или от някой сервиз,магазин за компютри или от дадена обява смятам че най-евтино ще излезе, особено ако няма нужда от доставка по куриер.

Лесен и евтин вариант също е и външна USB звукова карта  ( https://bazar.bg/obiavi?sort=price&q=звукова карта)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, [email protected] написа:

Лесен и евтин вариант също е и външна USB звукова карта

имам, не върши работа. а за предния панел, не намирам смисъл това да го прави заради него :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, JKirilov написа:

Получава се самовъзбуждане. Сложи му гумена подложка или корк.

Едно време даваха бром:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...