Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !

Не успях да открия основната тема за VLC плейър и затова питам отделно. Става дума за следното. По принцип ползвам Pot ( Daum ) плеър и с него съм свикнал, като отворя пакет файлове с дадена подредба, като пусна един от тях, останалите да се възпроизвеждат автоматично. Примерно пакет серии " От местопрестъплението ". В него файловете са да речем С1, С2, С3 и т.н. Като пусна С1 и той свърши или бутна плъзгача към края, автоматично почва възпроизвеждане на С2. Като втори плеър реших да инсталирам VLC. При него обаче не става този номер. Рових из настройките, но не можах да реша проблема. Къде трябва да пипна ? Или пък VLC не го може това ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При VLC със скролера променяш силата на звука, това поне доколкото ми е известно няма как да го промениш, долу в ляво в менюто имаш бутони за тази цел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да го прави автоматично(пост на Jean-Baptiste Kempf - VLC media player developer, VideoLAN President😞
https://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=125327#p422284

Може да си направиш списък за възпроизвеждане и да го запазиш в папката със сериала.
https://smallbusiness.chron.com/play-multiple-videos-vlc-49395.html
И после да стартираш направо playlist.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Би трябвало да го прави автоматично(пост на Jean-Baptiste Kempf - VLC media player developer, VideoLAN President

Този ли е за линчуване!? Обещавам да го убия с камъни или да бъда по-мил да му драсна клечката! Цяла вечност се крие без да обели една дума за основни проблеми на плеъра, а подчинените му лъжат и заключват темите, обявявайки ги за решени! Ако му видя дзурлата въобще няма да му се размине! Цялата пасмина развалиха плеъра и не искат да го поправят защото са се омешали и не знаят какво са правили. Ако трябва да поправят критичен бъг - трябва да пренапишат програмата наново. За такова нехайство и измама се бичува управителя. Лично съм говорил с програмиста, отговорен за основен проблем на програмата. Прехвърля те в другия си крачул и анулират рапорта като решен. А той не е! Само да ги докопам изедниците, да не казвам какво ще ги сполети!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща. Явно VLC не го може този номер. Да се занимавам с плейлисти и списъци не е добра идея. Явно единствения начин е да кликна върху папка и натисна " Пусни с VLC ". И тогава почва да възпроизвежда всичко.  Не може, като Потплеъра, да влеза в папката, да пусна файл № 5, и то да възпроизведе после 6 и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@tulski нещо като децата ли не знаеш да си пуснеш плеъра ли, що ли?
Влачиш песните в плеъра. Десен клик и "Сортирай по ->" около десет вида сортиране. В случая искаш "Заглавие по възходящ ред".

Или ти искаш като влезеш в някоя папка и стартираш файл от там, той да глътне и другите файлове вътре? :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

Или ти искаш като влезеш в някоя папка и стартираш файл от там, той да глътне и другите файлове вътре? 

Точно това иска!

Gom Player може да прави същото, за VLC не знам, защото аз лично не харесвам тази екстра и не я ползвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Точно това иска!

Gom Player може да прави същото, за VLC не знам, защото аз лично не харесвам тази екстра и не я ползвам.

Това за мен също не може да бъде екстра. Това е абсурд - да вляза в някоя папка, да кликна на един файл и той да започне зареждане на всичката сволач в албум. Трябва да си се разболял умствено за да ти харесва. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

да започне зареждане на всичката сволач в албум

ТЦъ, не зарежда в албум, а просто като свърши това, което си стартирал, зарежда, след известна пауза, следващия медия файл в папката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, цър-вул написа:

ТЦъ, не зарежда в албум, а просто като свърши това, което си стартирал, зарежда, след известна пауза, следващия медия файл в папката.

Хах. Заредила се една песен при пускането, изведнъж се появява втора песен в плеъра ти! Като свърши се появява трета песен и така се множат. Това като екстра може само в този плеър да го има,  в нито един друг сериозен плеър няма да се разправят с тези шарении.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, в момента си говорим за видео! И си е много удобно при кино маратони да си тръгват една след друга сериите.
ЧЕ и за музиката - дали е кеф да си си пуснал музика за фон и да си бачкаш и през 3-5 минути да се отплесваш да търсиш да пуснеш следващата песен, а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, цър-вул написа:

Първо, в момента си говорим за видео! И си е много удобно при кино маратони да си тръгват една след друга сериите.
ЧЕ и за музиката - дали е кеф да си си пуснал музика за фон и да си бачкаш и през 3-5 минути да се отплесваш да търсиш да пуснеш следващата песен, а?

За кино маратона - вероятно говориш за сериали - винаги има вариант някоя серия да е грешно надписана и скрипта да не разпознае коя след коя е. Отделно на това ако трябва да се ползват надписи, то същите може да не са в съответната папка, а ако някой ще сегне и ще подреди всичко - за 30 секунди се вкарват всички серии в желан плеър и се прави листа.

За музиката е същото - днес може да ти се слуша определен жанр - да може да е в отделна папка, но как слушаш - all the best song? правиш си листа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@цър-вул когато някой реши да слуша или да гледа всичко от папката - ще си пусне папката. А не да кликне върху файл от папката и да чака ново предложение. Философията не е голяма - ефектът е същ! Потребителите по-скоро биха се разочаровали, ако плеъра без разрешение започва да внася нови файлове след като приключи конкретна песен. То е същото като YouTube да ми зарежда непоисквани клипове след края на гледания филм. Винаги трябва да го следя и да му давам отказ. Щом това разработчика го има за екстра, интересно ми е как са го нарекли от Pot? Предполагам се бута в настройките да се изключи! Ако не може да се спре - много зле говори за тях!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Бонбон с катран! написа:

Това за мен също не може да бъде екстра. Това е абсурд - да вляза в някоя папка, да кликна на един файл и той да започне зареждане на всичката сволач в албум. Трябва да си се разболял умствено за да ти харесва. ;) 

Горе - долу това искам. От 20 файла в папката, да пусна осмия и то след него да възпроизведе останалите до 20 - тия автоматично. Това го може Pot, а мисля и КМ плеър. Мислех, че и VLC го може, а аз просто не съм намерил настройката. За това си позволих, да питам във форума, а не да бъда обиждан и провокиран. Тази функция на Pot и КМ ми харесва. Всеки си има вкус. Моля, не се дръж агресивно. Навремето Калдата беше елитен сайт и за подобно поведение щеше да си получил BAN по IP. Явно сега ситуацията е друга за съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, tulski написа:

Това го може Pot, а мисля и КМ плеър.

преди 21 часа, цър-вул написа:

и MPC

Скъпи, уважаеми @tulski, ако не си влязъл в час, сега е времето... да те светна. Такава опция, която ти искаш, не предлага нито един плеър на майка Земя, камо ли на друга планета! :) Имаш чист късмет, че в ранни зори някой е практикувал своите си експерименти в областта на програмирането за да приложи наглед възможностите по курсовите задачи на колежа. Твоят любимец Pot е роден от KMP! Авторът е таткото на KMP. A KMP е направен с кода на MPC-HC Player + части от FFDSHOW аудио-видео филтри. Така че благодарности ще дадеш на програмиста на MPC - наричан Gabest. Един човек е имал нестандартно мислене, и той вземе че го приложи! :D За мързеливи хора, които очакват плеъра им да работи като радиоточка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване