Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Бих искал да се обърна към вас във връзка с проблема, който прави телефона ми. Разполагам с Alcatel 5V. Когато говоря и затваря разговора автоматично, без да издаде звук, както го прави когато някой затвори реално. Обхвата е пълен, телефона не забива и не сече, но просто изключва разговора произволно на 1, 5, 10 минути от разговора. Имате ли идеи от какво би могло да е? Благодаря предварително! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Би могло" дисплеят да не си изключва чувствителността при разговор, и при неволно докосване до ухото да прекъсва разговора. Пробвайте на високоговорител как е.

А "би могло"  и да е от нещо друго. Alcatel са боклучава китайска марка, и телефоните им дават подобни проблеми. Отнесете се към сервиза, или, ако е гаранционен - към търговеца.

При всички случаи е дефект, не е до софтуер или настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато започвам разговор винаги го заключвам и екрана е черен. Преди две  години нямаше подобен проблем. На високоговорител също е изключвал, но по-рядко. Същият проблем прави и телефона на шефа, който е със Samsung....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Martin Dinev написа:

Когато започвам разговор винаги го заключвам и екрана е черен. Преди две  години нямаше подобен проблем. На високоговорител също е изключвал, но по-рядко. Същият проблем прави и телефона на шефа, който е със Samsung....

Направи му хард ресет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една опция Power бутонът да го играе червена слушалка - виж дали е включено при теб. Не казваш да затваря при изключване на дисплея, но според мен все пак не пречи да пробваш да го пуснеш опцията и да я спреш пак (най-вероятно е спряна).

Виж дали сензорът за близост работи правилно - примерно пусни разговор на високоговорител, доближи ръка до слушалката и виж дали дисплеят ще загасне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 5-6 месеца имах подобен проблем. Както си говоря изведнъж разговора прекъсва без никакъв сигнал. Това го правеше в къщи, на моя телефон и този на съпругата ми. Като отидем на работа никакъв проблем. Оказа се, че проблема е в А1. Ремонтирали нещо клетки /оптимизация на мрежата/ и получавам сигнал от друга /съседна клетка/, който е слаб и се губи на моменти. Това го установихме след няколко разговора с оператор на *88. След известно време се оправи /явно ремонта на клетката беше приключил/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, RudeBoy написа:

А "би могло"  и да е от нещо друго. Alcatel са боклучава китайска марка

Нито са боклукчива, нито са китайска марка, учудвам се че точно ти не знаеш, но Алкател са сред първите марки мобилни телефони и не са китайска а френска марка.

Иначе идеята за неизключвашия се дисплей е възможна и според мен най вероятна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятност има някъде да е указано колко да трае разговора и след това да се изключи телефона. 

По-вероятно е да докосвате (несъзнателно) нещо което да довежда до прекъсване на разговора.

Успех!

п.п. До толкова ми са способностите на гадател. :)   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Martin Dinev написа:

Здравейте. Бих искал да се обърна към вас във връзка с проблема, който прави телефона ми. 

Изберете от менюто мрежа която е с най стабилна връзка в района който сте ако в момента е на auto 2G/3G/4G, 3G например в повчето случай се явява решение на такъв проблем. 

преди 3 часа, Bubbles написа:

Нито са боклукчива, нито са китайска марка, учудвам се че точно ти не знаеш, но Алкател са сред първите марки мобилни телефони и не са китайска а френска марка.

В момента ги призвеждат TCL не знам дали е купен бранда или просто ги сглобяват китайците. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

В момента ги призвеждат TCL не знам дали е купен бранда или просто ги сглобяват китайците. 

По вероятно е само да ги сглобяват или да са партньори, нещо като Сони-Ериксон на времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

По вероятно е само да ги сглобяват или да са партньори, нещо като Сони-Ериксон на времето.

По-скоро не е "нещо като Sony-Ericsson", колкото и да ти се иска.

В момента френски Alcatel-и няма. Това, което аз знаех е, че марката закъса, и производството на телефоните почна да се прави в Китай от TCL Corporation. Това, което не знаех, и научих днес от Google е, че всъщност марката е собственост на Nokia, а TCL я ползват под лиценз.

Ама така или иначе - телефонът си е китаец :D . Както и Nokia, впрочем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване