Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра ми не се включва

Препоръчан отговор

На 02.11.2020 година ми пристигнаха ново дъно,процесор и рам, монтирах ги на компютъра свързах всички кабели и не тръгна. Закарах го на сервиз стоя два дена там и не можеха да открият проблема и сега не знам какво да правя. Мисля че е от дъното. От сервиза казаха че трябва да тръгне компютъра и чак тогава да търси процесора. Да знам че процесора не е съвместим с дъното разбрах го последствие.

Дъно - ASUS prime b250 plus 

процесор - intel pentium G5420 

рам - team group 8GB 2400mhz 

Захранване - cooler maste 600W

хард диск - Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 

ssd - 240GB Crucial BX500

Видео карта - SAPPHIRE Radeon RX 550 2GB Pulse

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист, но или търсиш процесор съвместим с дъното или търсиш ново дъно за процесора.

Списък на съвместимите процесори.

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B250-PLUS/HelpDesk_CPU/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Жозеф Добрев написа:

Да знам че процесора не е съвместим с дъното разбрах го последствие.

Молим?
Какво очакваш да стане тогава от компютър без процесор?

Ето ти упътването на дъното, виж дали си сложил правилно жичките на индикаторите и най вече тази на power бутона.
https://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/PRIME_B250-PLUS/F12111_PRIME_B250-PLUS_UM_WEB.pdf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Bubbles написа:

Молим?
Какво очакваш да стане тогава от компютър без процесор?

Ето ти упътването на дъното, виж дали си сложил правилно жичките на индикаторите и най вече тази на power бутона.
https://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/PRIME_B250-PLUS/F12111_PRIME_B250-PLUS_UM_WEB.pdf

В сервиза в който го карах казаха че първо трябва да тръгне компютъра и после да търси процесор 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Жозеф Добрев написа:

В сервиза в който го карах казаха че първо трябва да тръгне компютъра и после да търси процесор 

Ами смени и сервиза. Компа никога няма да "тръгне", без CPU

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NewRedDragon написа:

Ами смени и сервиза. Компа никога няма да "тръгне", без CPU

Благодаря, че ми помогна с проблема 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти коя част от думата несъвместим не разбра? Ще ти обясня с прост пример. Процесора става в цокъла но захранването 5V е на 3 краче вместо на 9. Как очакваш да тръгне. Може да не съм го описал правилно, но се надявам да го разбереш. В твоя случай сменяш процесора или дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Жозеф Добрев написа:

Благодаря, че ми помогна с проблема 

Че ти проблем нямаш. Просто нямаш процесор за това дъно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Жозеф Добрев написа:

знам че процесора не е съвместим с дъното

В такъв случай каква е целта на темата? 

преди 6 часа, Жозеф Добрев написа:

На 02.11.2020 година ми пристигнаха ново дъно,процесор и рам,

По-закон в ЕС имаш 14 дни от получаването да върнеш всяка онлайн закупена стока без обяснение.

Лично аз бих заменил дъното. Няма смисъл да се взима още по-стар процесор.

Трябва ти нещо с B365 чипсет ако не е ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2020 г. в 19:43, andreygg написа:

Ти коя част от думата несъвместим не разбра? Ще ти обясня с прост пример. Процесора става в цокъла но захранването 5V е на 3 краче вместо на 9. Как очакваш да тръгне. Може да не съм го описал правилно, но се надявам да го разбереш. В твоя случай сменяш процесора или дъното.

Добре сега ми пристигна процесор който е съвместим и пак не тръгва 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кой търговец ти продаде тези компоненти? Това дъно гаранция има ли - възползвай се!

Поръчах ги от ardes да дъното има гаранция 

преди 22 минути, Жозеф Добрев написа:

Поръчах ги от ardes да дъното има гаранция 

Всичко тръгна 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, JKirilov написа:

Как?

"Майсторите" са извикали на помощ баш майстори...

Един си беше сложил за подпис : .Предпочитам да работя с пияни майстори, отколкото с трезви безхаберници"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване