Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hard Drive Изчезва и пак се появява Проблем!

Препоръчан отговор

Здравейте ако темата не е за тук моля преместете я! Имам проблем с хард диска и не мога да разбера какъв е той! Става въпрос за лаптоп lenovo  ideapad y910-17isk.

Лаптопа работи перфектно до момента в който изведнъж ми изчезва хард диска и не присъства никъде! Няма го в My computer,Disk Management. Това става когато играя някоя игра явно и като се натовари доста изведнъж изчезва без никакви видими причини. Забелязах също тъка че SSD-то вдига невиждани до сега темперетури около  75 80 градуса! Не виждам никаква връска между хард диска и ССД-то. След като задържа бутона за изключване и лаптопа се изключи и след като го пусна обратно хард диска си е на мястото и няма проблеми! След като  стартирам отново някаква програма която да изисква повече мощност пак проблема се повтаря! Последно време докато ползвам Unity целия Windows крашва и ми излиза Blue screen!

Благодаря предварително!  

125185228_402552774251972_83951620713325120_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това задържане на бутона на захранването нали знаеш че принципно е вредно и е рявносилно на внезапно спиране на тока му ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, [email protected] написа:

Това задържане на бутона на захранването нали знаеш че принципно е вредно и е рявносилно на внезапно спиране на тока му ?

Разбирам но с обикновен рестарт и изключване не се оправя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • И. Кафеджи промени заглавието на Hard Drive Изчезва и пак се появява Проблем!

Направи проверка на системния дял:
echo y|chkdsk "c:" /f
Рестартирай и изчакай да завърши проверката при следващото зареждане.
Виж в eventviewer регистрираните критични грешки в раздел System

Изпълни скрипта в Command prompt as admin:

reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl" /f /v "DisplayParameters" /t REG_DWORD /d 1

Рестартирай машината.
При следващия BSOD покажи картинката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама - първо си копирай Фсичко някъде!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 70 градуса максимално ги дават да работят SSD-тата

Operating Temperatures For Different SSDs:

Samsung SSD Temps: 950, 960, 970, 750, 840, 850 and 860 EVO and PRO series are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Crucial SSD Temps: MX500, MX300, BX300 and almost all Crucial SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Sandisk SSD Temps: SSD PLUS, Extreme Pro, Ultra II and Ultra 3D SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Intel SSD Temps: 520, 530, 540 series and most Intel SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Kingston SSD Temps: A400, SSDNow UV400, V300, KC400, HyperX Savage and most other Kingston SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Western Digital SSD Temps: WD Blue SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

ADATA SSD Temps: SU650, SU700, SU800, SU900 and other ADATA SSDs are rated for operation between 0ºC and 70ºC.

Твоето със сигурност прегрява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, KoiAzLiWe написа:

Твоето със сигурност прегрява.

Освен, ако това показание не е фалшиво - много програми не разпознават правилно датчиците за темп. и пишат някаква случайно генерирана стойност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, И. Кафеджи написа:

Здравейте ако темата не е за тук моля преместете я! Имам проблем с хард диска и не мога да разбера какъв е той! Става въпрос за лаптоп lenovo  ideapad y910-17isk.

Лаптопа работи перфектно до момента в който изведнъж ми изчезва хард диска и не присъства никъде! Няма го в My computer,Disk Management. Това става когато играя някоя игра явно и като се натовари доста изведнъж изчезва без никакви видими причини. Забелязах също тъка че SSD-то вдига невиждани до сега темперетури около  75 80 градуса! Не виждам никаква връска между хард диска и ССД-то. След като задържа бутона за изключване и лаптопа се изключи и след като го пусна обратно хард диска си е на мястото и няма проблеми! След като  стартирам отново някаква програма която да изисква повече мощност пак проблема се повтаря! Последно време докато ползвам Unity целия Windows крашва и ми излиза Blue screen!

Благодаря предварително!  

125185228_402552774251972_83951620713325120_n.jpg

Като за начало иснталирай, докато машината работи, програмата AIDA или Speccy и покажи темепратурите на системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Като за начало иснталирай, докато машината работи, програмата AIDA или Speccy и покажи темепратурите на системата.

Явно аз съм се объркал гледал съм каква е максималната темперетура която е достигнал ССД-то. Ей сега докато правя снимката диск Д или по точно харда отново изчезна. Не разбирам защо

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температура от 50 градуса на SSD ли е или на хард диск?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Тази температура от 50 градуса на SSD ли е или на хард диск?

Това е на ССД-то 

А на харда е 39 

Както си цъкам изведнъж забива играта и иконките ми стават бели все едно са преки пътища на изтрит файл 

Харда изчезва от всякъде. Питам се дали е възможно да съм пипнал някакъв вирус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вирус не знам, знам само че всичко ти е скапано. И ОС, и хардуера вероятно.

Затова остави на мира харда и почни едно по едно, без

преди 5 часа, И. Кафеджи написа:

Както си цъкам изведнъж забива играта и иконките ми стават бели

Направи си флашка с Убунту и го стартирай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади и пак сложи SSD-то и пусни диагностика с тяхното туулче 

https://ssd.toshiba-memory.com/en-amer/download/ssd-utility

Виж за ъпдейт на Firmware и ъпдейт на БИОС на дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

За вирус не знам, знам само че всичко ти е скапано.

Мерси за съпорта! надявам се твоята НЕскапана техника да издържи дълго! 

ппс. Заключвайте темата! Оправих се! Благодарности на: Емил Костов, KoiAzLiWe,цър-вул

Евала пичове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Сега ако кажеш и какво направи да се оправи....

Преинсталация и форматиране на 2-та диска! за сега няма проблем ако пак се появи го пращам да си го оправят (от гаранцията) !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

Въпреки иронията ти, бил съм прав.

Вероятно още нямаш

???

Нямам и не разбрах за какво ми е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване