Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ще сменям изцяло пц конфигурацията и моля за съвет за някои компоненти. Ползвам я предимно за филми, музика, видео и фото обработка и игра (единствено PES футболния симулатор). Но ми се иска да я подбера така, че да изкара макс дълго време до нужда за ъпгрейт. Бюджета е до към 1600лв макс. Като цяло най са ми неясни видео картите, процеосрите, дънните платки и захранванията. Затова предимно за тях ще моля за съвети. Ще спомена в какво са ме насочили, но искам и други мнения за тях. Например процесор AMD Ryzen 7 2700X, дъно: ASRock B450 Steel Legend и видео: GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 или RTX 2060. А за хард мисля да взема ХДД 1ТБ  и един SSD 120ГБ. и 16гб РАМ, но ако стане много може като за начало само 8 да взема. И за кутия ще помоля да се предложи според тези компоненти. Търси се нещо,което да работи без проблеми и нормална бързина. Знам, че бюджета е малък, но колкото може. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо точно сега?

Ако не ти се чака, нещо такова минимално

http://nikem-bg.net/cart/64099p1r60819p1r63919p1r63416p1r64804p1r63568p1r61071p1rf.html

но най-добре е изчакаш малко. Нещо налично от старата система което може да се ползва? Монитора ти е ...?

Прегледай какво точно ще правиш на системата и какви ресурси, какво ти дават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

И защо точно сега?

Ако не ти се чака, нещо такова минимално

http://nikem-bg.net/cart/64099p1r60819p1r63919p1r63416p1r64804p1r63568p1r61071p1rf.html

но най-добре е изчакаш малко. Нещо налично от старата система което може да се ползва? Монитора ти е ...?

Прегледай какво точно ще правиш на системата и какви ресурси, какво ти дават.

Защото доста закъснях и вече посъбрах парите. Мoнитора е Acer Ed273.  Да изчакам в какъв смисъл, защо? То ще се взема по празниците чак или малко след тях. Сега просто проучвам, за да съм подготвен да поръчам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна логика за проучване ...

Тогава набележи си по няколко модела за даден компонент, сложи му ценова граница и го дебни по черния петък, а ако трябва да го вземаш наведнъж сглобен, просто два дена преди поръчката гледаш наличности и цени, съответно парите ти в джоба - може след празниците да имаш повече, кой знае?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Интересна логика за проучване ...

Тогава набележи си по няколко модела за даден компонент, сложи му ценова граница и го дебни по черния петък, а ако трябва да го вземаш наведнъж сглобен, просто два дена преди поръчката гледаш наличности и цени, съответно парите ти в джоба - може след празниците да имаш повече, кой знае?

Логиката ми е да набележа нещата, за да не се чудя в последния момент и да мога да избера без да сгреша.  А аз не съм специалист в хардуера и затова искам някой да ме насочи към точните модели. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се изчака в момента поне 1-2 месеца след нова година. Скоро излиза RTX 3060 Ti, която ще е с над 30% по-бърза от съответната RTX 2060 и на цена около 400$:

https://www.pcgamer.com/nvidia-rtx-3060-ti-beats-2080-super/

Днес излезе новата карта на AMD, но тя е по-скъпа почти двойно. Така че е много вероятно след нова година, като има достатъчно наличности, да паднат цените на старите видеокарти, а и на новите може да се нормализират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Хубаво е да се изчака в момента поне 1-2 месеца след нова година. Скоро излиза RTX 3060 Ti, която ще е с над 30% по-бърза от съответната RTX 2060 и на цена около 400$:

https://www.pcgamer.com/nvidia-rtx-3060-ti-beats-2080-super/

Днес излезе новата карта на AMD, но тя е по-скъпа почти двойно. Така че е много вероятно след нова година, като има достатъчно наличности, да паднат цените на старите видеокарти, а и на новите може да се нормализират.

Разбирам, ама нашите тук ще надуят цената и надали ще е толкова евтина. Ама ще видим, ако мога ще изчакам, търпението не ми е най-добрата страна :D  от две години чакам тоя момент. Благодаря за информацията обаче! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, кеф цена няма :) То и аз съм се навил да взема нова видеокарта, но ще изчакам след нова година за около 700-800 лв. какво ще има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Така е, кеф цена няма :) То и аз съм се навил да взема нова видеокарта, но ще изчакам след нова година за около 700-800 лв. какво ще има.

Лошото при мен е, че не е само видео карта, ако беше само, по-лесно щеше да е. :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Дай параметрите на старата конфигурация. Нищо ли не може да се ползва?

Не може, категорично. Само един хард 3тб, който ползвам за съхранение. Него си оставям. Иначе всичко друго е морално остаряло. А и мисля да го продам целия, а не на части. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ардес от днес са в черен петък, но съм изумен от цените им. Вярно, има компоненти на промоция, но други са с доста завишени цени.
Процесор 3600 tray на цена 459лв, 3600Х box на цена 582лв е безумие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ChrisPC написа:

Ардес от днес са в черен петък, но съм изумен от цените им. Вярно, има компоненти на промоция, но други са с доста завишени цени.
Процесор 3600 tray на цена 459лв, 3600Х box на цена 582лв е безумие.

Welcome to България!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Welcome to България!

Според моите разсъждения, нашите онлайн магазини нарочно правят черния петък тази седмица, за да разпродадат каквото имат застояло. На запад черния петък ще е другата седмица и тогава ще напазарят новите компоненти на изгодни цени.
Ако логиката ми е правилна, в началото на декември ще имат заредени от новите процесори и видеокарти на значително по-ниски цени от настоящите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш как се прави - изкуствено се завишават цените и после слагат едни отстъпки дето си мислиш, че си спестил 100+ лв., а накрая реално те отново го продават на добра печалба.

Всички промоции до сега който съм проверявал и сравнявал с цена която ми дава дилър от фирма от която пазарувам - промоция няма, сещаш се че дилара също не продава на загуба. За картел в България няма да говоря, то изобщо трябва ли да се говори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване