Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Приложими ли са в лаптоп, SATA хард дискове 40 Гб от конзоли за игри ?

Препоръчан отговор

Здравейте !
Днес получих 4 хард диска SATA, 
според продавача, използвани в конзоли за игри.
1. Seagate LD 25.1
2. Seagate LD 25.2
3. Fujitsu N124
4. HITACHI N13508
На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са
1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?

2. Дали ще създават проблеми при работа ?
3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?

4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук !https://imgur.com/a/GDjo2eU

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм наясно глобално с проблема, но ако ти е полезно да ти кажа, че съм слагал хард от лаптоп на PS3 и си работеше без проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са си стандартни SATA конектори на пръв поглед. Слагай в лаптопа и виж дали ще ги разпознае. Слагал съм на PS3 нормален SATA диск и си работеше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След бързо търсене прочетох в чужд форум, че нещата най-вероятно се свеждат до това как се контролира механиката на диска (паркиране на главите например), възможна липса на толеранс към вибрации и т.н., т.е. дори физически, електрически и софтуерно дискът да пасва, може би няма да откара дълго при стандартно ползване в лаптоп (освен може би ако въпросният не се ползва като настолен).

Щях да кажа, че би си струвало да се сложат примерно в NAS (има компактни модели специално за 2.5" устройства), ама реално не си струва, понеже един такъв диск едвам побира един UHD филм. За външен носител (в кутийка с USB) може би също няма да е удачно поради гореизброените причини.

За лаптоп според мен много по-практично ще е 2.5" SATA SSD - би трябвало всеки лаптоп, който е бил със SATA HDD, да заработи без проблеми и със SSD. Естествено ти си преценяваш за цената, но има 240-ки и 250-ки за по 60-70 лева, а за около 100-130 - 480/500.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

След бързо търсене прочетох в чужд форум, че нещата най-вероятно се свеждат до това как се контролира механиката на диска (паркиране на главите например), възможна липса на толеранс към вибрации и т.н., т.е. дори физически, електрически и софтуерно дискът да пасва, може би няма да откара дълго при стандартно ползване в лаптоп (освен може би ако въпросният не се ползва като настолен).

Щях да кажа, че би си струвало да се сложат примерно в NAS (има компактни модели специално за 2.5" устройства), ама реално не си струва, понеже един такъв диск едвам побира един UHD филм. За външен носител (в кутийка с USB) може би също няма да е удачно поради гореизброените причини.

За лаптоп според мен много по-практично ще е 2.5" SATA SSD - би трябвало всеки лаптоп, който е бил със SATA HDD, да заработи без проблеми и със SSD. Естествено ти си преценяваш за цената, но има 240-ки и 250-ки за по 60-70 лева, а за около 100-130 - 480/500.

Благодаря !
През повечето време лаптопите си работят като настолни. 
Но местенцата им са доста и се сменят от време на време ... маса, шкафче, стол ... все неподвижна мебел.

За цените, които пишеш, се намират цели лаптопи (моите се само такива), а въпросните ми хард дискове купих по 7 лв/бр.
И са предвидени за по-редки случаи. Когато ми трябва ХР, за програма или устройство, които не мога да инсталирам/подкарам
под Линукс. Или за инсталиране на чисто на ХР или актуален Линукс, без (за презастраховка) да архивирам документите от досегашния хард диск.

Още веднъж благодаря ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DizzRos
      Здравейте,
      Имам на моето PC:
      - SSD (за C:/ - ADATA SU650 120 GB)
      - HDD (за всичко останало - TOSHIBA DT01ACA050 - 500 GB, 7200 RPM, 64 MB cache)
      Наскоро си взех HDD Seagate BarraCuda Compute (2TB, 7200 RPM, 256 MB cache). Мога да си го сложа в компютъра, но искам да знам как да прехвърля всички данни (снимки, филми, игри и т.н.) от TOSHIBA-та към BarraCuda-та.

Благодаря предварително и се извинявам, ако има вече подобна тема (търсех известно време)!
    • от Пешеходецът
      Здравейте!
      От мен се иска да форматирам външен хард диск (изваден от лаптоп), който да може да се ползва на ТВ LG (webos), Windows и на смартфон Samsung S10+.
      Когато го форматирах на компютъра се разпознаваше само от ТВ и компа, но от телефона не. Форматирах го през смартфона и тогава се разпознаваше от него и от компютъра, но от телевизора - не.
      Забележка: винаги при форматирането съм ползвал вградените програми по подразбиране! Иначе имам на флашка тази програма.
      Моля дайте съвет в какъв формат да го направя този диск, че човека да го ползва и на трите устройства?
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• от dakata00ss
      Здравейте! От няколко месеца лаптопът ми замръзва по време на каквато и да е работа, по време на игри се забелязва значителен(с над 50%) fsp drop. Също така има и друг проблем - когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално. Ползвам две операционни системи - windows и ubuntu. Преди съм нямал такъв проблем, носих го на сервиз и ми казаха, че си прави проверки някакви. Дори и да е вярно мисля, че не е това проблема. Занимавам се с компютри, но нямам особен опит(повече софтуерно, отколкото хардуерно). Четох какво ли не, правих какво ли не и нищо. Ще дам и следния пример - когато стролвам някъде много бързо, лаптопа замръзне за 2-3 секунди и отиде да там, където съм скролнал. Лаптопът е на 2-3 години и е ASUS ROG GL552VX-DM447D. Ако може да ми дадете някакви насоки, какъв е проблема, може ли да се разреши и т.н.? Благозаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване