Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конвертор/Декодер от Оптика към 5.1 чинчове - проблем ли е да е постоянно включен ?

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си закупих аудио система 5 към 1 заедно със това изделие, което ми позволява да изкарам Dolby съраунд от оптичен кабел, та до него, след което към обикновени чинчове. Аудио системата ми няма оптичен вход.

Днес дойде най-накрая и тя, та тествах и всичко работи чудесно, тя си има дистанционно и нея ще я изключвам най-вероятно само от него, но проблема е в декодера - той е със захранващ адаптер включен и светят постоянно два диода на него... те не са проблем, иначе той малко загрява, което най-вероятно е нормално, но може ли постоянно да бъде включен така?

Не става дума за консумацията на ток , а дали няма да изгори или да се повреди по този начин ?

Малко извън темата, но все пак да спомена:

Знам че през HDMI ARC, каквото има моят ТВ може да се пуска:

5.1 Dolby Digital
DTS audio
Dolby Digital Plus
Dolby True HD
DTS-HD Master Audio
Dolby Atmos
DTS:X.

а през Оптика само Dolby Digital и DTS audio, но това не ми е проблем, и без това не съм запознат да има такива конвертори от HDMI ARC към 5.1... пък и моят телевизор не поддържа DTS ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване