Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подходящ усилвател за тонколони Kef Cresta 1?

Препоръчан отговор

Здравейте! Бихте ли дали предложения за подходящ усилвател или като цяло за добър усилвател? Бюджет 99- 149 лв 😉. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При техниката втора ръка внимателно, да не попаднеш на амортизиран усилвател.

Всеки стерео усилвател поне с 20-30 W на канал би захранил въпросните ОТ без проблем.

Има и друг бюджетен вариант от Китай:

Fosi Audio BT20A Bluetooth TPA3116D2 Sound Power Amplifier 100W

Като при него ,ако го избереш внимателно с Volume-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова втора ръка, но си е до късмет малко:

https://www.olx.bg/ad/usilvatel-cambridge-audio-a1-v3-CID632-ID8nBrd.html#67a5ebc004

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Mr. ?? написа:

Има и друг бюджетен вариант от Китай:

Fosi Audio BT20A Bluetooth TPA3116D2 Sound Power Amplifier 100W

Като при него ,ако го избереш внимателно с Volume-то.

Не съм съгласен с тази част от поста , ClassD с TPA3116D2, силно посредствен звук. Нов усилвател в този ценови клас ще бъде огромен компромис и незадоволителен като качество по отношение на звучене. 

Автора да търси втора употреба ,като в този ценови клас попадат доста усилватели от 90-те в бюджетния сегмент .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, FusE написа:

Не съм съгласен с тази част от поста , ClassD с TPA3116D2, силно посредствен звук. Нов усилвател в този ценови клас ще бъде огромен компромис и незадоволителен като качество по отношение на звучене. 

Автора да търси втора употреба ,като в този ценови клас попадат доста усилватели от 90-те в бюджетния сегмент .

Слушал ли си го на живо TPA3116D2, защото аз съм. И съм останал с впечатлените че за 70-80 лв звучи доста добре, за клас  D усилвател.

Все, пак ще се слуша с начален клас букшелф ОТ. И то най вероятно втора ръка

Ето едно ревю на по-скъпия модел:

Fosi Audio BT20C Mini Amp Review, Unboxing + Wharfedale Diamond 11.1 Sound Test

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mr. ?? написа:

Слушал ли си го на живо TPA3116D2, защото аз съм. И съм останал с впечатлените че за 70-80 лв звучи доста добре, за клас  D усилвател.

Все, пак ще се слуша с начален клас букшелф ОТ. И то най вероятно втора ръка

Ето едно ревю на по-скъпия модел:

Fosi Audio BT20C Mini Amp Review, Unboxing + Wharfedale Diamond 11.1 Sound Test

Слушал съм значителен по брой чипове ClassD всички звучат студено с ясно изразена компресия в звука. Има и добре звучащи ClassD, но ще трябва да се повиши бюджета с още няколко хиляди евра.

За 80лв няма вариант да купиш добре звучащ усилвател и той да е ClassD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Насочил съм се към старите усилватели. Ще се радвам ако някой даде конкретно предложение(дори и малко над бюджета), защото марки много, модели също. Чета из форумите, обаче в този ценови клас почти нищо не намирам. Харесва ми натуралното звучене с отчетливи високи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Stanislav877 написа:

Насочил съм се към старите усилватели. 

С този бюджет наистина е трудно да се търси. Виж този Усилвател JVC AX-330 – Аudiozavar (audiozavar.com)  произведен в Япония, транзисторно крайно стъпало клас АВ, добра филтрация, 55 watts per channel RMS both channels driven into 8 ohms from 20 to 20 kHz 0,007% THD. Мощността е в повече за твоите колонки и трябва да внимаваш с усилването, но пък по-натам може да си купиш и по-мощни колонки. Задължителен тест преди купуване. Ако ти си харесаш нещо покажи да коментираме. В никакъв случай китайски пръдни в клас D.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах доста клипчета (не че се добива реална представа) и може би се спрях на Deno. Ще сменявам и тонколоните, нещо ми идват слабички 😄, та идеи за Денана?

Мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2020 г. в 13:20, Stanislav877 написа:

Изгледах доста клипчета 

И като ги гледа видя ли нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване