Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за съвет за подова настилка за кухня

Препоръчан отговор

Преди няколко години сложих в кухнята от тия модерните балатоми, имитация на дървен под.Исках хем да е настилка, която да е хигиенична, хем като се погледне да придава битова атмосфера.Тука, модерните балатоми често се ползват за помещения където се изисква висока  степен на хигиена.Защото не държи толко студено, лесно се слага, лесно се почиства и прочие.Лошото е обаче, че ощетили се някъде , не може да се подмени само ощетеното, а целия балатом.Освен, което от крачетата на електроуредите след време остават отпечатаци.Моя се разкъса стабилно парче при позоционирането на един електроуред, то е отдолу под него не се вижда, но аз съм перфекционист и обичам всичко да е спица.Сега чакам обещетение от фирмата където ми докараха електроуреда мисля да добавя някой друг лев и като се затопли да прасна чистак бърсак друга настилка.Искам хем да е хигиенична, тоест каквото и да се разлее да не го попива и да се почиства лесно, хем да придава битова атмосфера, така като влезе човек и да му замирише на ориент.Иска ми се дървен под, но незнам да ли няма да попива и да ли ще се почиства лесно.Не говоря за ламинат, а истинско дърво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.home-max.bg/granitogres-wood-essence-honey-15x60/

Има плочки имитиращи дърво и ламиниран паркет. Можеш да ги мокриш без проблем. Дал съм ти примерни. Потърси в нета. Има много разновидности. Със сигурност ще си харесаш нещо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От дюшемето по-хубаво няма. Но не е евтино. При правилна направа и обработка няма проблем с разливането на течности. Като се захаби, се цикли и подът става като нов.
Не си казал по отношение на отоплението - отдолу има ли живущи, маза ли е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж какви пари ще получиш.

След това огледайте текущото състояние на настилката навсякъде, без това което не се вижда!

За крака на мебели - има специални лепенки за крачета - може да ги ползвате тях или друг способ за да намалите риска от повреди.

Помислете дали трябва да се хвърля настилна която в частта която ползвате все още върши работа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

От дюшемето по-хубаво няма. Но не е евтино. При правилна направа и обработка няма проблем с разливането на течности. Като се захаби, се цикли и подът става като нов.
Не си казал по отношение на отоплението - отдолу има ли живущи, маза ли е...

Често казано и на мен ми се иска да е дюшеме.Няма подово отопление, основния под е бетон, който е равен.От долу живеят хора и се намира тяхната кухня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се топлят отдолу, и изолация не му е нужна - скара и дюшеме, правилно изцикляне за изравняване, кит за дюшеме и уретанов лак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа - саморазливните (наливните) подове също са добра идея. На епоксидна основа, могат да са едноцветни, многоцветни
polimeren-samonivelirast-pod-.720x0-is.j

3f5fb719d91000eb5f0fc6a5d8fbf.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване