Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся програма за премахване на проблеми от аудио запис

Препоръчан отговор

Здравейте момци и моми!

Търся програма за следното.

Имам един записан CDR с една компилация в аудио формат. Диска не е надраскан, но записа е направен явно кофти защото пращи зверски независимо дали се слуша на уредба, плейър, компютър...
Та има ли програма която по някакъв начин да махне пращенето от записа и да се копира примерно на компа записа без проблеми?
Знам за програмите за екстрактване на диска и тези за конвертиране, но те не ми вършат работа.

Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв формат е записа? Така или иначе, първо ще трябва да го "свалиш" на HDD и после да обработваш. Аudacity има доста филтри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NewRedDragon написа:

В какъв формат е записа? Така или иначе, първо ще трябва да го "свалиш" на HDD и после да обработваш. Аudacity има доста филтри

Аудио е, диска е правен за да се слуша на старите уредби и аудио плейърите. Иначе Audacity я имам, даже и Cool Edit Pro имам, но не знам дали те биха могли да премахнат пращенето на записа все едно никога го е нямало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами рипваш диска и после почваш с мъките. Едва ли ще може напълно да се премахнат артефактите, с различни филтри, рязане, кроене може да се подтиснат до някакви поносими нива

Нали не очакваш да стане с 2-3 клика на мишката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Audacity може да се постигне резултат ако се нагласят съответните канали. За какво пращене говорим все пак?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е произхода на съдържанието?

Този диск матричен ли е или записван от някого?

От кога диска е така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за доста силно пращене говорим, в смисъл като прецакан запис когато диска прецъква и пращи.
Диска не е матричен, CDR е, а произхода на съдържанието не знам откъде е, записа ми го приятел, който го е взел от друг човек, но и неговия диск е презапис и също пращи по абсолютно същия начин.

Не, не очаквам, че ще стане с две-три клика на мишката, но въпроса е да стане, защото записа е много рядък! Но ако не стане здраве да е, но ще опитам определено, пък каквото сътворя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Ivan Zangagolev написа:

Ами за доста силно пращене говорим, в смисъл като прецакан запис когато диска прецъква и пращи.
Диска не е матричен, CDR е, а произхода на съдържанието не знам откъде е, записа ми го приятел, който го е взел от друг човек, но и неговия диск е презапис и също пращи по абсолютно същия начин.

Не, не очаквам, че ще стане с две-три клика на мишката, но въпроса е да стане, защото записа е много рядък! Но ако не стане здраве да е, но ще опитам определено, пък каквото сътворя!

Я кажи какъв е записа пък токувиж изкочи от някъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Я кажи какъв е записа пък токувиж изкочи от някъде.

Записа е една много рядка black metal компилация с български групи "The garden of the misanthrope".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, цър-вул написа:

Diamond Cut Audio Restoration Tools
ClickRepair Audio Restoration
Goldwave

Мерси! Утре ще пробвам! Изтеглих си Goldwave и ще видим какво ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване