Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за малко помощ. Закупих си рутер тплинк, свързвам го и всичко е точно. След някакво неопределено време обаче си остава мрежата, но няма интернет. Рестарт не помага. След ресет на настройките ситуацията се повтаря. На какво може да се дължи проблемът?

Благодаря. 

Пп. Рутерът е купен втора употребй :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само по WiFi ли става или и по LAN? Дай и малко инфо за доставчика, вида на достъп, какви устройства и как се свързват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тази информация, която си дал няма как да ти се помогне. Като за начало марка и модел на рутера, както и по какъв начин идва интернет свързаността до теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Dyankov11 написа:

Рутерът е купен втора употребй

@Емил Костов някой е решил да се оттърве от повредения си рутер и автора го е купил. Евентуално може да пробва с ъпдейт/преинсталиране на софтуера или инсталиране на dd-wrt, ако рутера го поддържа. Но ако има хардуерен проблем и става въпрос за някой евтин рутер за 20-30 лева, няма смисъл да се занимава. То нов рутер струва толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ще опитам да дам повече инфо. 

Рутер TP Link model: TL-WR820N

Доставчик Виваком

Свързаност: Лан кабел-суич-рутер

Суича ми е нужен защото от него пък пускам нет към powerline adaptor, който ми осигурява достъп за телевизия в другата стая и явно работи. 

Това е общо взето, предполагам че е дефектен рутера, ама все пак :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Dyankov11 написа:

Извинявам се, ще опитам да дам повече инфо. 

Рутер TP Link model: TL-WR820N

Доставчик Виваком

Свързаност: Лан кабел-суич-рутер

Суича ми е нужен защото от него пък пускам нет към powerline adaptor, който ми осигурява достъп за телевизия в другата стая и явно работи. 

Това е общо взето, предполагам че е дефектен рутера, ама все пак :)

Чудесно! Сега кажи като прекъсне интернет връзката имаш ли проблем с телевизията. Освен това Виваком дават собствен рутер. С него имаш ли проблеми?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер, струващ 20 лв:

https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/tl-wr820n-p446249583/?gclid=Cj0KCQiAqo3-BRDoARIsAE5vnaLyHA06HCj9-174QcyXEx5JiDgCIPuG88Yu-YRtsNa8xH0RGy9NCjIaAsYzEALw_wcB

Ако не е тайна, колко се набута за втора употреба?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Чудесно! Сега кажи като прекъсне интернет връзката имаш ли проблем с телевизията. Освен това Виваком дават собствен рутер. С него имаш ли проблеми?

С телевизията нямам проблем, но пак да кажатя и рутерът са на отделни места в суича. От виваком си имам рутер, няма проблеми с него, просто е в единия край на апртамента и не стига до другия, затова и решех да пробвам с втори. 

10лв се набутах, като бях напълно наясно, че е възможно да не работи. Просто към момента ми беше най удобно, защото продавача беше близо. Та, не ми е за 10те лева, ако потвърдите, че това е проблема, просто ке купя нов от магазина :)

Поздрави. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Dyankov11 написа:

С телевизията нямам проблем, но пак да кажатя и рутерът са на отделни места в суича. От виваком си имам рутер, няма проблеми с него, просто е в единия край на апртамента и не стига до другия, затова и решех да пробвам с втори. 

10лв се набутах, като бях напълно наясно, че е възможно да не работи. Просто към момента ми беше най удобно, защото продавача беше близо. Та, не ми е за 10те лева, ако потвърдите, че това е проблема, просто ке купя нов от магазина :)

Поздрави. 

Къде е включен TP-link рутерът? Зад рутера на виваком или в отделен порт на суича на виваком??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, сега ще дадеш още 20+ лева + доставка и друг път ще имаш едно наум с евтините неща втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Къде е включен TP-link рутерът? Зад рутера на виваком или в отделен порт на суича на виваком??

Ето цялата схема:

Оптичен кабел-виваком устройство(рутер)—лан кабел от него към другата стая-суич-проблемен рутер

преди 1 минута, Raze написа:

Нищо, сега ще дадеш още 20+ лева + доставка и друг път ще имаш едно наум с евтините неща втора употреба.

Аз и тогава си го имах наум :)

Прежалил съм ги още преди да ги дам. Не беше въпроса в евтиното, а във възможността да го взема веднага. 

Пак ще кажа, не ми е за 10те лева, ще се купи нов, най-вероятно и по-хубав, просто да съм спокоен, че с него ще стане. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Dyankov11 написа:

Ето цялата схема:

Оптичен кабел-виваком устройство(рутер)—лан кабел от него към другата стая-суич-проблемен рутер

Схемата я знам, щото това работя. Нямаш оптичен кабел. До адреса имаш HUАWEI суич QUIDWAY s2300. На всеки порт се менажира отделен клиент. От там до теб стига UTP кабел. От Виваком ти дават един 5 портов суич TP-link. На 1 порт е включен кабелът от HUAWEI суча. На втори порт е вързан рутерът на Виваком или твоят рутер ( това искам да разбера). От 3 порт нататък се включват приемниците на виваком за IP телевизията. Та къде е мястото на твоя рутер?????????????????????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Схемата я знам, щото това работя. Нямаш оптичен кабел. До адреса имаш HUАWEI суич QUIDWAY s2300. На всеки порт се менажира отделен клиент. От там до теб стига UTP кабел. От Виваком ти дават един 5 портов суич TP-link. На 1 порт е включен кабелът от HUAWEI суча. На втори порт е вързан рутерът на Виваком или твоят рутер ( това искам да разбера). От 3 порт нататък се включват приемниците на виваком за IP телевизията. Та къде е мястото на твоя рутер?????????????????????

Прилагам снимка на устройството. Lan3 отива към приемник huawei за първия тв. Кабелът от Lan2 ми го пуснаха от виваком за съседната стая. Този кабел съм го сложил в моя си суич и към суича съм включил моя си рутер. Отделно, пак в моя си суич съм вързал и гореспоменатия powerline adaptor, който пък да ми осигури телевизия в следващата стая по веригата :) Всичко навсякъде си работи с изключение на моя рутер, който около един час е ок и после му се губи нета. 

IMG_20201129_220935.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Dyankov11 написа:

Прилагам снимка на устройството. Lan3 отива към приемник huawei за първия тв. Кабелът от Lan2 ми го пуснаха от виваком за съседната стая. Този кабел съм го сложил в моя си суич и към суича съм включил моя си рутер. Отделно, пак в моя си суич съм вързал и гореспоменатия powerline adaptor, който пък да ми осигури телевизия в следващата стая по веригата :) Всичко навсякъде си работи с изключение на моя рутер, който около един час е ок и после му се губи нета. 

IMG_20201129_220935.jpg

В момента казваш съвсем друго нещо. Устройството на виваком е Nokia G-240W. Това е комбинирано ОНТ. Тоест до теб стига оптика, а не UTP кабел.През това устройство ти минава интернет и телевизия. То си има и безжична свързаност. Явно след него слагаш и твоя рутер TP-link. Като за начало смени UTP кабела между нокията и ТП-линк рутера. Ако проблемът продължава сменяш самия рутер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

В момента казваш съвсем друго нещо. Устройството на виваком е Nokia G-240W. Това е комбинирано ОНТ. Тоест до теб стига оптика, а не UTP кабел.През това устройство ти минава интернет и телевизия. То си има и безжична свързаност. Явно след него слагаш и твоя рутер TP-link. Като за начало смени UTP кабела между нокията и ТП-линк рутера. Ако проблемът продължава сменяш самия рутер.

Разбрахме се :)

Това е ситуацията и подредбата. 

Ще пробвам с кабела, макар че следващия приемник huawei си работи нормално, което ме навежда на мисълта, че и кабела е ок. 

Мерси все пак за отделеното време. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Dyankov11 написа:

Разбрахме се :)

Това е ситуацията и подредбата. 

Ще пробвам с кабела, макар че следващия приемник huawei си работи нормално, което ме навежда на мисълта, че и кабела е ок. 

Мерси все пак за отделеното време. 

Подведох те! Кабел между рутера и твоя суич.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Подведох те! Кабел между рутера и твоя суич.

Мерси, 

Така и така сме подхванали темата, ако приемем, че проблема е в рутера, какво да взема рутер или гледам разни рипийтъри има и да си ми усилят вивакомския рутер еден вид, като идеята е да има wifi в третата стая, до където не стига вивакомския. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ти ли си тоя хакерчето Кюлев че казваш нямаш оптика после имаш оптика лол

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Dyankov11 написа:

Мерси, 

Така и така сме подхванали темата, ако приемем, че проблема е в рутера, какво да взема рутер или гледам разни рипийтъри има и да си ми усилят вивакомския рутер еден вид, като идеята е да има wifi в третата стая, до където не стига вивакомския. 

Чакай сега да не кажа някоя глупост, но на теб ти прекъсва само безжичната свързаност на този рутер или изцяло губиш интернет и по кабел?

преди 12 часа, woobu написа:

Ти ли си тоя хакерчето Кюлев че казваш нямаш оптика после имаш оптика лол

Не те разбрах???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Чакай сега да не кажа някоя глупост, но на теб ти прекъсва само безжичната свързаност на този рутер или изцяло губиш интернет и по кабел?

Не те разбрах???

Губи ми се интернета от допълнителния рутер, който съм сложил. Иначе интернет си имам по кабел, телевизия също. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Dyankov11 написа:

Губи ми се интернета от допълнителния рутер, който съм сложил. Иначе интернет си имам по кабел, телевизия също. 

Този ТП линк само за безжичен интернет ли го ползваш или има и компютър вързан с кабел към него. Това ме интересува?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Емил Костов написа:

Този ТП линк само за безжичен интернет ли го ползваш или има и компютър вързан с кабел към него. Това ме интересува?

Само за безжичен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Dyankov11 написа:

Само за безжичен. 

Може рутерът да е наред, просто в района да има доста безжични мрежи и устройства. Може да влезеш в ТП линк рутера и да покажеш какво ще ти излезе като избереш опцията Survey

image.png.363a9f873d9b5a191e4acf9680c0a872.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване