Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Монитор с VGA порт към два компютъра с VGA порта

Препоръчан отговор

Предложете ми кабел който мога да свържа два компютъра с VGA порт към монитор със същия порт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да го ползваш едновременно с двете машини - няма начин 
или
да превключваш две машини към един монитор - kvm switch:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Искам когато когато ми потрябва единия да го включа, а когато ми потрябва другия да го включа. Няма да ги ползвам едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, цър-вул написа:

да превключваш две машини към един монитор - kvm switch

2 портов kvm суич 
https://modulbay.com/2-компютъра-към-един-монитор

https://aten.bg/product-category/kvm/cable-kvm-switches/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ми е превключвател само ми обесни ? Ти четеш ли какво искам и какво пиша.

Имам монитор с VGA порт. И два компютъра пак с VGA портове. Искам да мога да пускам компютрите без да местя от един в другия компютър VGA кабела. Компютрите няма да вървят едновременно. Или единия или другия ще върви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как си представяш превключването на монитора към порта на съответния монитор? Аз добре чета какво си писал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно KMV ти трябва.

Ако монитора ти имаше два видео входа и можеш да доставиш сигнал по два различни пътя то не ти трябва KMV, обаче какво правим с мишка и клавиатура, а звук?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната. Фирмата имам два компютъра. Обедно по горе за входовете и т.н.

Имам двама колеги, който единия работи до обед, другия е следобед. Така те работят на тези компютри, като имам закачен монитор между тях. Целта е просто когато работи един компютър да не се местят постоянно VGA кабела, а от монитора да сложа нещо като сплитер, който да има два VGА изхода.

Е какво да правят с мишките и клавиатурите. Има си и на двата компютъра. Имах колега който беше взел някакъв май сплитер или нещо подобно,който имаше VGA вход и го беше сложил към монитора и други два VGA входа за който закачи двата кабела от компютрите. И така работеха нормално без проблеми. Пуска се единия и идва сигнал на него и обратното....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, KnoX написа:

Ситуацията е следната. Фирмата имам два компютъра. Обедно по горе за входовете и т.н.

Имам двама колеги, който единия работи до обед, другия е следобед. Така те работят на тези компютри, като имам закачен монитор между тях. Целта е просто когато работи един компютър да не се местят постоянно VGA кабела, а от монитора да сложа нещо като сплитер, който да има два VGА изхода.

Е какво да правят с мишките и клавиатурите. Има си и на двата компютъра. Имах колега който беше взел някакъв май сплитер или нещо подобно,който имаше VGA вход и го беше сложил към монитора и други два VGA входа за който закачи двата кабела от компютрите. И така работеха нормално без проблеми. Пуска се единия и идва сигнал на него и обратното....

Имал ли устройството, имаш човека който го е монтирал, знаеш точната ситуация - всичко което ти трябва го имаш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора има и DVI-I вход, може единия компютър да ползва аналоговия, а другия компютър да ползва цифровия вход на монитора с преходник към аналогов. Необходима е информация за точния модел на монитора и видовете изходи от видеокартите/дъната на компютрите за точна преценка и адекватно предложение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се. Купих необходимия суич и сега всичко е точно.

Можеше и без подигравки от дадени хора ама нормално, то те не са виновни, толкова са възпитани. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да видя да има някъде подигравки. Хората искат да ти помогнат, а ти се държиш сякаш разбираш повече от тях. Така че кой колко е възпитан е доста спорен въпрос.

И какво взе в крайна сметка? Пиши как си решил проблема, за да се знае, ако някой друг има подобен въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KnoX написа:

Оправих се.

Сам? Ти да видиш!

преди 1 час, KnoX написа:

Можеше и

едно благодаря някак си да се отрони... Което също е въпрос на възпитание и вискомерие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KnoX написа:

Оправих се. Купих необходимия суич и сега всичко е точно.

Можеше и без подигравки от дадени хора ама нормално, то те не са виновни, толкова са възпитани. 

Ясно, купил си си вибратор и се се оправил сам, а тея невъзпитаните само ти се подиграват с разни КВМ-и

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Забравих да. Ами ядосах се защото питам като нормален човек, а отсреща има подигравки. Проблема реших като взех ето това нещо от магазин за техника като временен вариант. 

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=62800

Това , а другата седмица ще пристигне и един сплитер, който е по разумният вариант. Ще го покажа когато дойде какво представлява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е като да не си ползвал предложено в темата решение...Ама е по-лесно да се държиш като ГЗ. На нас, пишещите тук ни е все тая за проблема на жалващия се, но такива неблагодарни и надути като теб леко влизат в графа - тоя не е за ухажване...

преди 8 часа, KnoX написа:

Предложете ми кабел който мога да свържа два компютъра с VGA порт към монитор със същия порт.

От самия ти пост лъха надменност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложи какво да направя за да ти бъде по - добре. Да съм писал накъде, че не сте ми помогнали или че това предложение е мое. Да бях забравил да Ви благодаря, за което се извинявам. Добре де, няма проблем като не искате да ми помогнете. Аз не мога да Ви накарам насила. Това е до ваше желание.

Преди две години бях спрял да пиша тука, тъй като отново заради един въпрос от моя страна бях критикуван, обиждан едва ли не и реших да влезна тук и отново да попитам за проблем или някакво решение. Ако от поста ми лъхаше надменност със сигурност щях да се държа по съвсем различен начин, повярвай ми. Незнам какво е накарало това да си мислиш че съм се държал като гъз, но определено съм бил адски прав, че след като не съм писал тука близо две години е било по - добре, тъй като е нямало тази драма. Сега пак ще го направя, но някакво въпроса ме мъчат и ако може колега 

цър-вул да ми отговори.

Къде съм казал, че не съм ползвал идея която сте дали ?

Къде съм си присвоявал идеи ? Напротив дал съм линк от твойте, който сте дали и съм го добавил.

Да съм те карал насила да ми помагаш ? Та нали за това е форум, за да си помагаме. Има хора който много разбират, други като мене, който не разбират. Та това е лошо, че питаме ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване