Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйверите на видеокартата

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам нещо тъй като от скоро време старият ми компютър започна да прави проблеми. 

Миналата седмица го пуснах, компютъра тръгна обаче на монитора се изписа следната грешка ( прикачвам файл ) . Върнах компютъра с точка за възстановяване, но днеска при един от ъпдейтите отново ми даде този проблем. Видеокартата ли си заминава или просто има някоя настройка която са пипнали в къщи, че резолюцията се сменя и не иска да захапе компютъра.

Видеокартата е от панти века : Radeon 6450 , 1 ГБ.

error-message-4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките е зададено картата да работи на повече херци отколкото монитора може да поддържа.

каква е видеокартата и каква е операционната система?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е AMD Radeon HD 6450 , а Windows - е HOME 10.

Само да вметна нещо, че монитора ми е DELL 27 инча. Това е снимка от другия ми монитор, който пробвах, той е 23 инча. Ето този е монитора : DELL 2717H 27 INCH

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както си пише в съобщението не трябва да се превишава 1920 x 1080 at 60 Hz:
https://www.dell.com/ae/business/p/dell-u2312h/pd

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

Както си пише в съобщението не трябва да се превишава 1920 x 1080 at 60 Hz:
https://www.dell.com/ae/business/p/dell-u2312h/pd

Само да вметна нещо, че монитора ми е DELL 27 инча. Това е снимка от другия ми монитор, който пробвах, той е 23 инча. Ето този е монитора : DELL 2717H 27 INCH

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включваш компютъра, като видиш логото на производителя или каквото показва първо при включване задържаш power бутона 10 секунди за да се изключи, после включваш и повтаряш упражнението, после го потретваш и акаш да зареди.
Ще ти се отвори менюто за възстановяване(така нареченото Recouvery menu).

Избери Advanced settings -> Startup settings -> Enable safe mode - Kомпютъра ще се включи в защитен режим.

Като зареди напълно - Ctrl+R и в прозореца пишеш desk.cpl натискаш ентър и в отворилия се прозорец си намаляваш херците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Включваш компютъра, като логото на производителя или каквото показва първо при вкл'чване задържаш power бутона 10 секунди за да се изключи, после включваш и повтаряш упражнението, после го потретваш и акаш да зареди.
Ще ти се отвори менюто за възстановяване(така нареченото Recouvery menu).

Избери Advanced settings -> Startup settings -> Enable safe mode - Kомпютъра ще се включи в защитен режим.

Като зареди напълно - Ctrl+R и в прозореца пишеш desk.cpl натискаш ентър и в отворилия се прозорец си намаляваш херците.

Колко херца ги направя ?

Само да вметна нещо, че монитора ми е DELL 27 инча. Това е снимка от другия ми монитор, който пробвах, той е 23 инча. Ето този е монитора : DELL 2717H 27 INCH

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KnoX написа:

Колко херца ги направя ?

Само да вметна нещо, че монитора ми е DELL 27 инча. Това е снимка от другия ми монитор, който пробвах, той е 23 инча. Ето този е монитора : DELL 2717H 27 INCH

Ами трябва да видиш до колко херца ти поддържа монитора.
Странното е че за модела който си дал пише че поддържа 1080х1920 и 60Hz
Или модела е някаква по слаба версия или нещо вече не му е наред на този монитор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Ами трябва да видиш до колко херца ти поддържа монитора.
Странното е че за модела който си дал пише че поддържа 1080х1920 и 60Hz
Или модела е някаква по слаба версия или нещо вече не му е наред на този монитор.

Пише че поддържа 60 херца. На толкова е настроен даже. То проблема идва, че резолюцията се сменя сама. Преди малко когато се ъпдейтна уиндолса и машината се рестартира, смата резолюция се беше автоматично сменила и ми изписва тази грешка и не ме допуска до зареждането на декстопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

На 27" монитор пак същото съобщение ли се появява?? Направи честотата 59Hz

По същият начин по който беше казал колегата Bubbles ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

desktopproperties_1.JPG

Когато сменя на 59 херца ми прехвърля директно на 1280:800 резолюция. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е свързан монитора? Някакви преходници ползват ли се? Провери дали кабелите са вкарани докрай в монитора и във видеокартата, пробвай с друг кабел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Как е свързан монитора? Някакви преходници ползват ли се? Провери дали кабелите са вкарани докрай в монитора и във видеокартата, пробвай с друг кабел.

Със VGA кабел съм. Мога да пробвам и със друг кабел не е проблем. 

Имам въпрос и за да не отварям нова тема искам да попитам защо иконите ми които са от дясната страна на монитора постоянно се прехвърля към лявата страна. Става въпрос за едни снимки и те се местят постоянно от лявата страна. Другите икони си стоят непокътнати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, KnoX написа:

Със VGA кабел съм. Мога да пробвам и със друг кабел не е проблем.

Ъ? Е как ще изкараш 1080х1920 с VGA кабел?
Мушни един HDMI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един такъв порт и той е зает. Ако си взема преходник, какъв трябва да бъде той от VGA към HDMI, ще стане ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата, както и монитора, имат DVI, ползвай него най-добре.

преди 29 минути, Bubbles написа:

С VGA ще извадиш Full HD? Ти сериозно ли?

https://www.bluecinetech.co.uk/vga-max-resolution/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, можете ли да ми кажете защо иконите ми на декстопа се местят постоянно ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, цър-вул написа:

Аз съм с VGA (DB-15) на 24" на 1920х1200

Мда видях от линка на Рейзи че било станало възможно, не го знаех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, можете ли да ми кажете защо иконите ми на декстопа се местят постоянно ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване