Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте закупих ссд на най-хвалената и прехвалената марка KINGSTON в случая взех  A400 240 gb чисто ново от JAR COMPUTERS. Така като гледам няма по надеждно от хард дисковете ... чисто ново ссд с работа 11 часа и записани 94 гб и прочетени 56 статуса на диска е 99 %  в смарта се вижда bad block count 10 . Как така чисто ново ссд с толкова малко записи и четения ще спадне на 99 процента ? Ако е дефектна бройка да я връщам... разачароващо е  няма ъпдейт на фърмуера от кингстън съвет какво да правя? Прикачвам снимки и файла от смарт. 

Без име.png

Без име1.png

Без име2.png

ssd smart.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се стягай - нормално е:
https://forums.tomshardware.com/threads/ssd-wear-indicator-drops-to-99-in-1-day-of-usage.3442757/post-20849171

С този статус не можеш да го върнеш
https://media.kingston.com/support/downloads/MKP_521.1_Predator_SMART_attribute.pdf
Можеш да пишеш на Kingston
И накрая - някой те е излъгал, че Kingston е висококачествена марка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

нормално е:

Е да резервните блокове са ок ,но все пак колко им е максималния живот като записи ? Кога трябва да се притеснявам при какви показатели ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vanko929 написа:

максималния живот

"Пресметнато време до отказ" - "повече 1000дни" - ~3години+

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vanko929 написа:

Е да резервните блокове са ок ,но все пак колко им е максималния живот като записи ? Кога трябва да се притеснявам при какви показатели ? 

Две снимки от съседен форум:

https://prikachi.net/images/q7WvB.jpg

https://hardwarebg.com/forum/attachment.php?attachmentid=106584&d=1607285193

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% = Нещо което всяка фирма бяга от същото. Интересното е, че търговеца ще уважи вид гаранция, но не ще ти възстанови информацията. За сметка на това в съвремието има доволен брой "безплатни облаци". ;) 

За марката: Споделих някъде какво се получи при мен с въпросната. Ел. търговеца ми подмени изделието. 

Моя ssd диск дойде с 60 месеца гаранция. Чак след 18 месеца ще видиш дали изделието е качествено или не. На мен лично не ми е известно при колко процента се счита за некачествено, но си в правото си да върнеш изделието. Прочети си условията за връщане или замяна. Имаш 14 дни да го върнеш, след това може да си правиш вид рекламации и изискваш "ремонта" (в случая = замяна) на въпросното изделие. 

Успех!

п.п. В бъдеще при претенция за вид гаранционно събитие, може да пожелаеш смяна на изделието с друго от друга марка, но с доплащане. 

преди 4 минути, цър-вул написа:

iИ.дИоNд.Nid, не разбрах на к'во се хилиш?

Това не е хилене, а се усмихвам. 

Прощавай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това не е хилене, а се усмихвам. 

Прощавай!

Простено ти е! Това е дефект/ограничение на системата от емотикони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бой са . Нали работи. Аз с тези сектори съм по същият начин от самото начало. Диска е над година и проблеми нямам. Wear си е стойност , която пропорционално според мен си се изчислява спрямо времето на фактическо ползване спрямо времето от когато се ползва !

kingston-ssd2.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре щом казвате че не е проблем ОК някъде четох, че и на 0% да е пак можело да работи... Все пак ще се свържа и с Кингстън за да кажат тяхното мнение, иначе и да го заменя гаранционно то гаранция няма, че няма да се случи същото дори и с друга марка вероятно се получават тези неща защото са на TCL NAND най-евтината технология . Аз като цяло важна информация няма да пазя на него а и ще ползвам и стария си хдд едновременно, то зора му е в началото докато си сложим уин, и там други неща после няма да има чак такива обемни презаписи ще го наблюдавам за сега. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно си има лоши сектори - това най-дясно - raw:14. Връщай го за подмяна, още повече, ако си го купил онлайн, можеш да го върнеш без никакви обяснения в 14 дневен срок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свързах се със сервиза на магазина ето и тяхното становище. Мога да го върна и заменят но при следваща ситуация ще трябва д мине през кингстън и можело да се окаже че няма проблем. За момента да няма проблем с четене и запис... 

Screenshot_20201207-143242.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване