Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заснемане на късометражен филм.

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички ! Искам да се обърна към вас с молба да ударите едно рамо в заснемането на един късометражен филм. Винаги съм искал да се опитам да направя нещо такова.
Ще започна с нещата които разполагам:  boya by-wm4 pro k1-(2 микрофончета брошка) Апарат nikon d3100. Също така и мобилно у-во Iphone 11 pro max. Не го споменавам случайно. Но в интернет преглеждах проекти направени само със същия модел телефон. И просто изглеждат уникално(Точно качество каквото на мен ми трябва). Дали е от найстройки на телефона или много добра обработка тук попадам в задънена улица. Понеже вече се опитвам да обработвам различни кадри. Но нищо общо качеството е незадоволително. Преглеждах iphone filming guides. Съвети обучаващи интернет видеа. Но никъде не показаха къде как да се барне. Или коя програмка да се използва за да се обработи после. И на какви настройки да ни е програмката на компютъра. Тук не съм наясно и то наистина. Коя програма да използвам и как да я настроя за да обработя видеото и то да е с хубаво качество. Микрофончетата записват просто супер. Звукът е страхотен няма странични шумове ползвам и adobe audition. Но в качеството на записания видео материал е досста зле. Много бих благодарен ако някой от вас реши да помогне като ми разясни някои тънкости. Или предложи програма за обработване и съответните й настройки.
Благодаря ви. Хубава вечер :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, PsyManDelic написа:

Филмите се записват с професионални камери, които ти не можеш да си позволиш/

Може да започне и с наличната техника хем ще разбере дали идеята на филма му е интересна.Ако му потръгне ще си вземе нещо по така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Вояджър написа:

Коя програма да използвам и как да я настроя за да обработя видеото и то да е с хубаво качество.

Трябва ти изкуствено осветление, статив или стабилизатори. Естествената светлина, нивото на Слънцето, е също много важно. Обработката е символична. Идеята е да имаш заснет хубав материал, а не да го обработваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Добро утро. Първо благодаря че отговаряте позитивно. :) Имам статив 140 см е който става и за апарата и за тешефона(с накрайник за статива). Изкуствено осветление съм гледал лед обръч който се слага на статива и камерата или телефона остава в средата на обръча. Горе съм написал с какво разполагам.  Заснетото ще се монтира на лаптоп. Главно просто видях заснети short films и cinematics само с iphone 11 pro max.  И просто самото качество е перфектно. Нужното от мен като за начало на моите идеи. Въпроса е чр дори като притежател на това у-во не мога да постигна това качество. Примернл заснетото изглежда супер на екрана но прехвърли ли се във програма за ефекти и обрсботка качеството се разваля до отвратителна степен. От апарата същонвъпреки че за него успях да  да немря "правилните" настройки за заснемане на видео. Но пак не получавам ефект

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Атанас Димов написа:

И просто самото качество е перфектно.

Условията са били перфектни.

Важно е да знаеш, че каквото и да заснемеш ще виждаш недостатъци навсякъде и ще осъзнаеш, че перфектен резултат се постига само с перфектна техника, която струва много.

Когато условията са на твоя страна можеш да заснемеш добри кадри. Но трябва да дебнеш цял ден или да снимаш много дубли. Просто тоя момент отиваш, снимаш и се прибираш го няма.

преди 34 минути, Атанас Димов написа:

Примернл заснетото изглежда супер на екрана но прехвърли ли се във програма за ефекти и обрсботка качеството се разваля до отвратителна степен.

Има един лаф, че нещо погледнато достатъчно отдалеч започва да изглежда добре. На малко екранче е нормално да не се виждат недостатъците. На голям екран не могат да се скрият. Аз ползвам Adobe After Effects и Cyberlink PowerDirector. Т.к. съм максималист с AAE работя lossless, което прави 1 минута 20-50 GB. Дали си достатъчно луд, прецени си сам. Но всяка обработка сваля качеството. Уж към дадени формати към дадени видео камери има дадени програми, които не свалят качеството. Нищо такова. Тествал съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване