Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с подреждането на канали на телевизор JVC.

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди няколко дни закупихме телевизор JVC LT-32VH3905 LED 32.0. Имам проблем с подреждането на каналите. Ползваме аналогова кабелна телевизия. След извеждане на каналите ми се отключиха и техни HD версии и други HD канали. Проблемът е,че не мога да ги подредя/ променя номерата. Когато избера „местене” ми изписва Не е позволено. С другите канали нямам проблем, но при всички информацията наѝ-отдолу за следващи предавания липсва.  Пробвах какво ли не, нищо не помага. Дано сте ме разбрали. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Evil Panda написа:

Здравейте. Преди няколко дни закупихме телевизор JVC LT-32VH3905 LED 32.0. Имам проблем с подреждането на каналите. Ползваме аналогова кабелна телевизия. След извеждане на каналите ми се отключиха и техни HD версии и други HD канали. Проблемът е,че не мога да ги подредя/ променя номерата. Когато избера „местене” ми изписва Не е позволено. С другите канали нямам проблем, но при всички информацията наѝ-отдолу за следващи предавания липсва.  Пробвах какво ли не, нищо не помага. Дано сте ме разбрали. Благодаря!

Нищо не разбрах, ама ... карай!

Инфо за програмата (следващи предавания и прочие) има само за цифровите канали. А каза -  „Ползваме аналогова кабелна телевизия“!

Колкото до подреждането - не виждам смисъл!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Нищо не разбрах, ама ... карай!

Инфо за програмата (следващи предавания и прочие) има само за цифровите канали. А каза -  „Ползваме аналогова кабелна телевизия“!

Колкото до подреждането - не виждам смисъл!

Ами не знам как да го обясня. HD каналите не ми позволят да ги преместя. С другите не е проблем. Искам да сложа бнт на 1, бтв на 2 и т.н., но щом пробвам с HD канал ми изписва не е позволено. Искам да подредя програмите за удобство на баща ми. Имам и друг телевизор вкъщи и тази информация за следващи предавания ми се появява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Evil Panda написа:

Имам и друг телевизор вкъщи и тази информация за следващи предавания ми се появява.

За аналоговите канали ли? Не ми се вярва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

За аналоговите канали ли? Не ми се вярва!

Да. Не мисля, че има причина да лъжа. Операторът е Кабел Сат Запад. 

IMG_20201208_224219.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискаш ОК на дистанционното и излиза списък с каналите. Под него има менюта "Местене", "Изтриване", "Преименуване". С кръстачката избираш "Местене", ОК, избираш номер на канала /например 1/, ОК и го мести. Информацията за следващите предавания се изкарва доста сложно /през EPG/. Свикваш без нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам OSD ти е Vestel. За да са както трябва подреждането трябва да е по LCN. Ако го има в менюто го включи. Ако го няма даваш First time Instalacion и за държава слагаш Финландия. Защото е в часова зона като у нас и да не се бъркат часовете на предаванията. Езика на менютата може да е всякакъв, дори и български с някои странности на превода. Примерно половината цифрови нямат EPG.

Аналоговите програми няма и няма да имат EPG (информация за програмата). Обикновено тях ги праща на 8xx, 9xxx. 

Я давай пак с обясненията. Ти си гледаш цифрата, вероятно с модул в CI слот. А на родителите ти си пуснал от сплитер кабел, с който да гледат за без пари аналогова? Що не им пуснеш цифра и на тях? Моят доставик не иска повече пари ня няколко телевизора. Само си плащаш модула. Виж при твоя доставчик какво иска за допълнителен модул. Аналоговите програми можеш да си ги настроиш и ръчно, поне десетината най - гледани.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този доставчик без Cl карта /КА-модул/ се гледат голяма част от цифровите и HD канали. Аз съм на него с телевизор Телефункен /на Вестел/. Няма еротичните, няколко спортни и няколко други. Спокойно може и без нея. При настройка е добре да пусне сканиране /търсене на програми/ на кабел, а не на аналогова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При настройка е добре да пусне сканиране /търсене на програми/ на кабел, а не на аналогова.

При доста телевизионни приемници - търсенията се правят поотделно:
- цифрова антена;
- цифров кабел;
- аналогов кабел.

Пп. Преди време, нашия телевизор възпроизвеждаше и цифрови, и аналогови канали. Преди известно време спря да възпроизвежда цифровите. А при търсене - ги намира.
Одеве - няколко пъти превключих „Тип източник” - „Само цифров” -> „Само аналогов” -> … -> „Всички типове” - и пак възпроизвежда всичко!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване