Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

До края на месеца възнамерявам да закупя нов 55' 4к телевизор , защото предишният ми не уцеля в битката с две годишният ми син . Предишният телевизор който ползвах беше 43' Sony XE70 (не помня последните две цифри) и като цяло бях доволен, но сега така или иначе ще взимам нов държа да е поне 55 инча, но и търся оптимално качество до 1200 лева затова не гледам към 65 инчовите модели. Към момента съм се спрял на три вариант :

1. Samsung TU8502 .
2. LG UN8000 .
3. Philips PUS8545 .

От ревютата които прочетох/изгледах останах с впечатлението, че Samsung-а е с най-добър контраст и ниво на черно защото е VA матрица, но поради този факт няма много добър зрителен ъгъл, което не ме притеснява особено. LG-то е с IPS матрица и е с доста по-наситени и ярки цветове, в HDR съдържание достига 400 нита, което за този ценови клас не е никак лошо . За Филипса не намерих кой знае какво, освен, че също има добри цветове и разбира се амбилайта . Телевизорът ще се ползва главно за гледане на тв съдържание на full hd и някои 4к канали, до колкото знам и трите модела ъпскейлват до 4к тв каналите , от време на време блу рей и Hdr филми през hdmi кабел и за спорт . Моля за съвет кой от трите си заслужава и ако може защо . Отворен съм и към други предложения до 1200 лева . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DKaraivanov написа:

Samsung TU8502

Вземи модела от миналата година който е и 100Hz. Тая година моделите са орязани. Другите два модела няма и смисъл да се коментират,сравнени с RU80

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/samsung/ue55ru8002-p457493400/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък като видя че е Филипс,го подминавам бързо.Не си заслужава дори да го поглеждам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах RU8000 , дори го дават 120хца , което е плюс за мен тъй като аз гледам рядко тв и в 90 % от случаите е за мачове или Формула 1. Единствено яркостта му не знам как, гледам, че в hdr малко се задъхва . А имате ли наблюдения върху Panasonic TX-58GX800E ? Въпросният Самсунг ли е според вас най-добрият избор до 1200 лева ? Благодаря и поздрави ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DKaraivanov написа:

Въпросният Самсунг ли е според вас най-добрият избор до 1200 лева

Да. 

Все пак избора си е ваш.

преди 3 часа, DKaraivanov написа:

А имате ли наблюдения върху Panasonic TX-58GX800E

Не е в класа на Самсунга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване