Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, стария рутер почна да се предава, и трябва да го сменя.

След месец ще слагам цифрова ип телевизия, която взима сигал по лан кабел.За да не пускам кабел от суича до телевизора ми се иска да сложа още един рутер, който да приема сигнала от основния, и да връща през лан порта, за да мога да "захраня" тв бокса.Въпроса е на кои два рутера да се спра?И бюджет от 150-200лв. Дали ще ми стигне?Ако мога и с по-малко да мина още по добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Archer C60, липсва 1 Gbps. през LAN. Което е огромен минус. 

Ако, ще се използват за в бъдеще устройства с новият стандарт WiFi  6, :TP-Link Archer AX10 AC1500

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, karnozavur написа:

Въпроса е на кои два рутера да се спра?

Въпроса не е точно „кои“, а „какви“!
Взимаш два рутера на един и същ производител - за съвместимост!

Колкото до марки и модели - колкото хора попиташ - толкова различни отговора ще получиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.12.2020 г. в 9:51, karnozavur написа:

Здравейте, стария рутер почна да се предава, и трябва да го сменя.

След месец ще слагам цифрова ип телевизия, която взима сигал по лан кабел.За да не пускам кабел от суича до телевизора ми се иска да сложа още един рутер, който да приема сигнала от основния, и да връща през лан порта, за да мога да "захраня" тв бокса.Въпроса е на кои два рутера да се спра?И бюджет от 150-200лв. Дали ще ми стигне?Ако мога и с по-малко да мина още по добре.

Добре е да кажеш кой ще бъде оператора, защото в голяма част от случаите IPTV не работи зад NAT - трябва директна връзка с мрежата на оператора. В този смисъл, WDS няма да свърши работа за IPTV. Алтернатива са PLA (ако ел. инсталацията е читава), но най-стабилния вариант си е кабела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оператора е пронет.Сигурен съм, чр ще стане, защото го видях в един познат, от който плагиатствам идеята. Четири телевизора е свързал по този начин.Кабела си е кабел, но телевизора е закачен на стената, и ще стане много грозно.Май ще се спра на ах10 рутера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, karnozavur написа:

... телевизора е закачен на стената, и ще стане много грозно.

За да не е грозно - кабела няма да е върху стената, а вътре в стената!

Освен „нормалните“ контактни розетки (Schuko) продават и
„Контакт RJ45 CAT 6 UTP“ - image.jpeg.0f4ed8aafe09ea5a5937cf3855d3c0ea.jpeg

а също и за коаксиален кабел - РОЗЕТКА TV VISAGE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.12.2020 г. в 11:03, Mr. ?? написа:

При Archer C60, липсва 1 Gbps. през LAN. Което е огромен минус. 

Ако, ще се използват за в бъдеще устройства с новият стандарт WiFi  6, :TP-Link Archer AX10 AC1500

Два AX10 колко пари са? А C60 го предложих за да се ползва като безжичен мост, т.е. само с безжични устройства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комбинация от хубав безжичен рутер и powerline адаптери за телевизора мисля също е решение !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване