Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ползвам интернет и телевизия на Виваком. Уж оптичен до блока, но до устройствата идва UTP.

Има проблеми с прекъсване на интернета особено със зоом, google meeting etc.

Като скорост мисля няма проблеми 30-50Mbps download/ 20-30 upload

Тогава реших да тествам ping/jitter. И в едната стая, която е по-отдалечена 8-10% от пинговет идват след над 250мс(но не се губят)

на 4 метра от рутера 4-5% се бавят

Обаче и с кабел не е перфектно 2-4%. Може дори и да няма разлика спрямо безжичния вариант в същата стая, не съм правил целодневни тестове.

Та си мисля за по-добър рутер или друго устройсто ако проблема е решим само за крайната стая . Този на виваком скоро ми го смениха но не знам каква марка е. Има лого на Виваком. Ще има ли полза при моя случай и има ли проблем със съвместимоста с другото обурудване за телевизията?

Има ли полза от по-скъп пакет интернет, след като на мен реално не ми трябва по голям трафик или скорост, а стабилност?

Ако ползвам телевизия два пъти седмично има ли накаква полза да я изключа и има ли как?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал си най важното - Къде е поставен рутера и какво е разположението на проблемната стая спрямо него?
Марката на рутера трябва да я пише или на лепенката поставена от долната му страна или на стикер залепен на кутията на устройството.

В гориния смисъл и да вземеш друг рутер ако му е кофти местоположението спрямо останалите стаи все тая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли как е настроен техният рутер за да може да конфигурирате и директно от компютър да тествате как е свързаността !? Много ли хора в блока са клиенти на оператора ? Ако ползвате интернет основно безжично е за препоръчване рутера да се ползва в 5GHz обхват, разбира се ако позволяват и клиентските устройства !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми да смениш рутера на виваком и да използваш свой собствен. За да можеш да ползваш и телевизията трябва да имаш суич TP-Link на виваком. Ако не са ти дали ще трябва да си вземеш. Когато ти прекъсва интернетът спира ли телевизията или не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Няма проблеми да смениш рутера на виваком и да използваш свой собствен. За да можеш да ползваш и телевизията трябва да имаш суич TP-Link на виваком. Ако не са ти дали ще трябва да си вземеш. Когато ти прекъсва интернетът спира ли телевизията или не?

Зависи какъв рутер са ти дали, ако е като този http://www.opticomms.com/m/view.php?aid=111

не знам със какъв друг може да го замени, най много да сложи втори рутер като AP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ined написа:

Зависи какъв рутер са ти дали, ако е като този http://www.opticomms.com/m/view.php?aid=111

не знам със какъв друг може да го замени, най много да сложи втори рутер като AP

Не е този. Това не е GPON. На адресa има рутер HUAWEI QUIDWAY S2300. На всеки порт се менажира отделен клиент. От там върви UTP кабел до съответния абонат. Но дори и да е GPON, пак може да си сложи свой рутер, само че трябва да иска чисто ОНТ. Виваком предлагат това

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване