Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! След 2/3 седмици се очаква да взема книжка и да си взема кола. Не разбирам даже грам кой коли са хубави и защо и заради това искам да ми дадете съвети към кой коли да се насоча. Знам, че като за първа кола не трябва да се охарчвам и решихме с наще колата да е от 2000 до 3000, отделили сме и нужните пари за нея след като я купим (смяна на масла и т.н.). Нямам много изисквания, целта е да е с евтиня поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

VW Polo - Доказал се е за "първа кола". Удобен е за града, а и се справя добре и за извънградско. 

Другия вариант е Голф, но стига да не Ви притеснява, че му викат 'перничанинът" в България. 

Понеже ще е "втора ръка", то гледайте да е "нов внос", а не да е каран тук. Да, има изключения, но ще изисква по внимателен подбор. 

Изисквайте сервизна книжка. Това е показател, до колко предишния собственик е подхождал старателно към автомобила си. 

И последно, но същественото при автомобилите "втора ръка" независимо марка и модел:

Не се поддавайте на манипулациите на "авто търговците". Отделете си време за огледи на повечко авто къщи. Желателно е при огледите да има и доверен човек с Вас, и доволно разбиращ от какво да се гледа, за да Ви "спира" да не направите някоя елементарна грешка. 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Valkata2002 написа:

Здравейте! След 2/3 седмици се очаква да взема книжка и да си взема кола. Не разбирам даже грам кой коли са хубави и защо и заради това искам да ми дадете съвети към кой коли да се насоча. Знам, че като за първа кола не трябва да се охарчвам и решихме с наще колата да е от 2000 до 3000, отделили сме и нужните пари за нея след като я купим (смяна на масла и т.н.). Нямам много изисквания, целта е да е с евтиня поддръжка.

Малка, средена или голяма, като размер . 2/3 , 4/5 врати ? Може и нещо корейско Hyundai, KIA здрави и евтина поддръжка !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dkt написа:

Е колко да е солена - 250/300 макс.

ako e на негово име гражданската може да скочи до 400 лв първа вноска има опасност да плати 100 лв ако е до 1800 куб , ама моят брокер , за който работя има трик и правим отстъпки за млади шофьори .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С най-евтина поддръжка са бензиновите атмо малолитражки с механични скорости, като Фиат, Стило, Пунто. Също така Bravo 2 са много хубави, здрави и икономични, но са малко над определения бюджет. Реално бравото за начинаещ шофьор е оптимален вариант според мен. От една страна е сравнително съвременен автомобил за малко пари, от друга като цена за обслужване, поддръжка, данъци и подобни излиза доста евтино. Този вариант не е лош, 90 коня нисък данък, двигателя е със стандартен инжекцион, става на газ, слабо натоварен без турбини или капризни дюзи за директно впръскване. 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603219516756462&slink=ib6e00

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11597600547331625&slink=ib6jyp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, dkt написа:

Не е гаранция.... особено това със сервизмната книжка - прави се елементарно. Един познат си купи 15-годишна Ц класа на 100.000км, по документи - карана от дядо, роден 1931-ва. 

Като я проверихме по ВИН - се оказа, че 2008-а е била на 280.000 км, а той я взе 2015-а :) 

Иначе - зависи човек какво търси. Бензин/дизел, ръчка/автомат. Лично аз съм привърженик на автомата :) Мързелива и лесна за каране.

Евтина поддръжка - VW, Opel. В никакъв случай АУДИ!

Не немско - фиат, хонда

Има избор, до голяма степен има и късмет при покупка на такава кола.

Вече има ли БЧК? Че тука едно съседче се е побъркало - взе си всички изпити, и няма как да си вземе книжката, щото БЧК курсовете били "замразени" заради китайската настинка....

Да взех си БЧКто като бях на 17, миналата година

преди 5 часа, dkt написа:

Не е гаранция.... особено това със сервизмната книжка - прави се елементарно. Един познат си купи 15-годишна Ц класа на 100.000км, по документи - карана от дядо, роден 1931-ва. 

Като я проверихме по ВИН - се оказа, че 2008-а е била на 280.000 км, а той я взе 2015-а :) 

Иначе - зависи човек какво търси. Бензин/дизел, ръчка/автомат. Лично аз съм привърженик на автомата :) Мързелива и лесна за каране.

Евтина поддръжка - VW, Opel. В никакъв случай АУДИ!

Не немско - фиат, хонда

Има избор, до голяма степен има и късмет при покупка на такава кола.

Вече има ли БЧК? Че тука едно съседче се е побъркало - взе си всички изпити, и няма как да си вземе книжката, щото БЧК курсовете били "замразени" заради китайската настинка....

Искам да Ви питам какво мислите за пежо 307 ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е (понеже преди няколко месеца вече го ядох това) е да изчакаш. Понеже, сега покрай короната, авто пазара (за употребяваните говоря) е замрял тотално. Нов внос може и да има, но е по-скоро изключение. Като резултат, по автокъщите са останали коли в кошмарно състояние (да, на вид го докарват). Преди два месеца исках да си купя (щот съм гъзар, примерно, за желаещите да ме оплюят) малка градска кола (голяма си имам, но за града ми е супер неудобна). И съответно почнах да търся (с помощта на нает специалист - аз от коли не разбирам). Той ходи да гледа (по обяви, които аз му пращах) може би над 20 коли и накрая беше дигнал ръце и ме съветваше да изчакам. В крайна сметка, като последна от списъка ми (щото и в крайна сметка бюджета ми не беше безкраен) го пратих да гледа едно ренде в Омникар, което се оказа доволно добро (макар и - малко по-скъпо) и го взех него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване