Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Теч, небрежност, имуществени вреди

Препоръчан отговор

Добър ден,

апартаментът ми е на последния етаж на жилищната сграда. Таванските помещения над мен са две - едното е моето, а другото на съсед. От там се появи теч в банята, който опостуши окачения таван и латекса около него. Това негово таванско помещение е единствено без прозорче, от където предполагам влиза и дъжда.

Съседът (циганин) 2-3 пъти обещава, че ще го запуши и не го прави, предлага ми да купя стари дограми от негов братовчед, за да ги монтира горе. Разбира се, търси будали. 

Възможно ли е застрахователя или държавен орган по някакъв начин да съдейства да го принуди да си оправи проблема или трябва да завеждам дело?

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имате ли въобще застраховка за да търсиш застраховател?

Първо се минава през общо събрание на етажната сообственост. Ако сами не го свикате - има законен начин кмета да го направи. За да се документира факта. Ако има някакви писмени констатации ще имаш увреждане можеш и към съда, но докато минете инстанциите покрива ще падне. Толкова ли не го поглеждате? Та течът вероятно е от обща част и трябва да вземете общо решение за ремонта му. През съда ще има толкова разходи за адвокати и експертизи, че ще надхвърлите сумата на евентуалния ремонт поне 10 пъти. Предположение - имате счупени една или повече цигли. Дай на някого 10 лв да огледа откъде какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Течове идват най-вече от фуги. Понякога трудно се открива къде трябва да се запуши. Едно саниране на цялата сграда решава въпроса. Застраховател няма да ви свърши работата защото преди това минава на оглед. Ако види теча, ще има забележки и няма да ви одобрят. Аварията трябва да възникне след застраховката, и след направен ремонт, а вие вече сте понесли теча. Баща ми в 7 етажен блок направи на всички комшии от 5-ти до 7-ми етаж саниране, защото комшийката отгоре вечно увърташе и нямала пари, така че гответе се сам да си правите ремонта на сградата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. 

А това, че прозорецът горе липсва също може да допринася за наводняването, ако покрива се стегне, а от там пак влиза вода кел файда.

Проблема е, че между покрива и обитаемото помещение се намира това избено помещение, което винаги е по-занемарено.

Мога с една фуния и маркуч да отведа водата директно надолу към неговия апартамент  да се сети и той за проблема по-отблизо, н о  т о г а в а  ч а к   ще се задейства закона и то в мой ущърб.

Застрахователят поиска полицата за евентуалното поемане на щетата. За да накара онзи да си оправи помещението горе каза, че не се занимавали с такива неща.

(Булстрад)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване