Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със звук от телевизор през система Yamaha

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Искам да свържа система Ямаха към телевизор Филипс, но като пусна каст звукът продължава да се чува от самия телевизор, а не през системата. Има ли начин да реша този проблем? 
Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RudeBoy написа:

Първо свържи системата, после пускай каст.

ПП. Какво е "каст"?...

Понеже не живея в България и ползвам онлайн телевизия, програмата на телефона ми има опция да прехвърля образа и звука на телевизора безжично. Не съм сигурен кое къде трябва да свържа и на двете (телевизор и система). Имам само HDMI кабели, но нищо не става, явно не ги свързвам на правилните места ли?!

преди 12 минути, цър-вул написа:

Каст към телевизора, не от него! И в мрежа.

Пуснал съм каст към телевизора, всичко е нормално, но искам звукът да излиза през системата. Не знам как да ги свържа и с какви кабели. Имам само HDMI кабели. Дали не трябва по някакъв друг начин, с други кабели? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А модели? На TV и аудиото?
В настройките на TV изходът настроен ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая работа няма да стане с HDMI кабели. Трябва да свържеш изхода за звук на телевизора със съответния вход на усилвателя. 

Дори и тогава не съм сигурен, че телевизорът ще се справи със задачата - да приеме "каст" от телефона, да го раздели на образ и звук, да възпроизведе образа, а звука да го препрати към усилвателя. Ако изходът му е за слушалки - би трябвало да стане. Обаче ако е оптичен - не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, цър-вул написа:

А модели? На TV и аудиото?
В настройките на TV изходът настроен ли е?

Това са телевизорът и системата. Помагат ли снимките?🙄🙄🙄

Не знам защо се завъртат снимките, съжалявам за това.

F927C981-B897-4E31-A6AA-18CA5A0A8C9A.jpeg

40EE05E2-7785-44CA-A41D-7F88B5CE6BFA.jpeg

5F748E1A-D1EC-47D8-A213-41EB2B7D7A46.jpeg

83A7D300-8FCA-4E78-A19D-FA9D442816FA.jpeg

5854597E-7D7B-47FC-A347-AE80D007C781.jpeg

0C3E84B4-8747-4BA8-8514-9887BA5C6EB3.jpeg

DAAFAB98-76ED-443A-A71E-EDAA0F69AF01.jpeg

94855DF4-23D0-4CAA-88C0-72B9D6A39F52.jpeg

2D0255EA-D10E-4989-81BA-1C607DDFC7E8.jpeg

48050EEA-B7E8-4DD0-8321-455D32E29358.jpeg

преди 32 минути, RudeBoy написа:

Тая работа няма да стане с HDMI кабели. Трябва да свържеш изхода за звук на телевизора със съответния вход на усилвателя. 

Дори и тогава не съм сигурен, че телевизорът ще се справи със задачата - да приеме "каст" от телефона, да го раздели на образ и звук, да възпроизведе образа, а звука да го препрати към усилвателя. Ако изходът му е за слушалки - би трябвало да стане. Обаче ако е оптичен - не знам.

Направих снимки, ако помагат...🙄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, помагат.

На твое място бих опитал да свържа изхода за слушалки на телевизора с някой от входовете за стерео звук на усилвателя. Не съм 100% сигурен дали ще стане, но е най-логичния вариант. 

Двата уреда имат могат да се свържат и с оптичен кабел, както ти е предложил Raze. Само че аз лично никога не съм правил такава връзка, и не мога да кажа ще стане ли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По сигурно от оптичния кабел или HDMI няма.

Не си дал описание как са свързани телевизора към AV ресийвъра.

Като гледам на снимката има свързан HDMI кабел: към HDMI out на ресийвъра.

Другият край на кабела трябва да се свърже към телевизора . Той има входове ARC на HDMI3  и HDMI4.

Включи кабела към  HDMI3 входа на телевизора.

Забележка: Свързването на компоненти се прави само при изключена техника, както и и от захранващата мрежа!

След, това ако са направени необходимите настройки ще имаш звук (TV ще връща звук към AV ресийвъра посредством ARC-a)

Ако, имаш проблем с настройките четеш внимателно ръководствата/инструкциите на двете устройства за опцията за HDMI ARC-a:

Yamaha RX-V375          43PUS6401/12

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване