Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

моля за препоръка за колонки за компютър, но да са безжични/ bluetooth или саундбар

Виж решението Разрешен от ivan_jbj,

Препоръчан отговор

Здравейте, ще съм благодарен ако някой ми даде препоръка за решение за нови колонки. Трябват ми за стационарен компютър, който има блутът донгъл и ми се иска да нямам още кабели и на колонките, които закупя. Така че търся или безжични  да са, или някакъв саундбар. Естествено, ще се свързват и към други устройства като телефон, ТВ и т.н. Цена пожелателно да е до 300 лв. 

Благодаря. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/tonkoloni-za-kompjutyr-edifier-2-0-66w-bluetooth-black-r1700bt/pd/D8M0FKBBM/?X-Search-Id=32cc18c17a3b0ccd7f44&X-Product-Id=24108823&X-Search-Page=1&X-Search-Position=29&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Да слушам звук през блутут на такива колони не мога да си го причиня но вкусове всякакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блутута е компромис в качеството на звука. Дори и за aptX варианта.

Така, че истината е компютъра да се свърже с кабел. Пък блутут-а си го използвай за телефони и други преносими устройства.

Ако, ще даваш 300 лв за активни ОТ, задели още малко и някой от следните модели, които имат оптика за лесно свързване към TV:

Тонколони Edifier R2750 2.0, 136W, Bluetooth, Дистанционно управление, Черни

Аудио система Edifier S350DB

Като последната е, ако си любител на ниските честоти, т.е. играеш доста PC, игри или гледаш филми.

Edifier S350DB е перфектен заместител на саундбар (не, че R2750 са лоши), но сателитите му са с по малки размери(лесно позициониране до телевизора).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JBL Charge 4 Портативни тонколони Цени, оферти и мнения, списък с магазини, евтино JBL Charge 4 (pazaruvaj.com)

преди 38 минути, Mr. ?? написа:

Тонколони Edifier R2750 2.0, 136W, Bluetooth, Дистанционно управление, Черни

Аудио система Edifier S350DB

Като последната е, ако си любител на ниските честоти, т.е. играеш доста PC, игри или гледаш филми.

Edifier S350DB е перфектен заместител на саундбар (не, че R2750 са лоши), но сателитите му са с по малки размери(лесно позициониране до телевизора).

Съгласен сън с теб.

Аз съм с R2750 и съм доста доволен от тях, но през блутут са доста по-слаби откъм мощност, отколкото през оптичния кабел. Баса е невероятен няма нужда дори и да се усилва /Treble 0 (-6/+6) , Bass 0 (-6/+6) - е при мен/

Но все пак вторите са компютърни, а първите са студийни 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, PsyManDelic написа:

JBL Charge 4 Портативни тонколони Цени, оферти и мнения, списък с магазини, евтино JBL Charge 4 (pazaruvaj.com)

Съгласен сън с теб.

Аз съм с R2750 и съм доста доволен от тях, но през блутут са доста по-слаби откъм мощност, отколкото през оптичния кабел. Баса е невероятен няма нужда дори и да се усилва /Treble 0 (-6/+6) , Bass 0 (-6/+6) - е при мен/

Но все пак вторите са компютърни, а първите са студийни 

И двата, модела са компютърни активни тонколони. Макар и да ги пишат, че вторите са студийни, не са.

Под активни студийни/мониторни тонколони разбирай това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mr. ?? написа:

И двата, модела са компютърни активни тонколони. Макар и да ги пишат, че вторите са студийни, не са.

Под активни студийни/мониторни тонколони разбирай това.

То и ямахата са си компютърни, но ги ползват за музика все пак отколкото за филми и игри както в моя случай

В смисъл че аз ги ползвам основно за музика и много рядко за филми и игри не играя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ivan_jbj написа:

Благодаря ви за отговорите. Edifier S350DB изглежда страхотно, ще видя дали мога да отделя толкова пари. 

Забравих да спомена: ако ти е преоритет музиката, а не филмите, то R2750 е по удачният избор. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mr. ?? написа:

Забравих да спомена: ако ти е преоритет музиката, а не филмите, то R2750 е по удачният избор. 

Да, със сигурност музиката по-скоро. Да добавя, че не се определям като аудиофил, просто искам прилични колонки. Досега винаги съм имал някакви на Logitech, които са били нищо особено и ги разкарах. Какво ще кажеш за предложението на другия приятел, което се вмества в бюджета ми, R1700BT?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_jbj написа:

Да, със сигурност музиката по-скоро. Да добавя, че не се определям като аудиофил, просто искам прилични колонки. Досега винаги съм имал някакви на Logitech, които са били нищо особено и ги разкарах. Какво ще кажеш за предложението на другия приятел, което се вмества в бюджета ми, R1700BT?

Под музика имам предвид, че тя е направена да звучи за стерео 2 канала, поради това се препоръчва с-мата да е от две тонколони. Ако е за игри и филми през повечето време, то тогава отделния субуфер има голямо значение. 

Относно R1700BT, е добра бюджетнтна активна система но не е толкова мощна и няма да свири чисто и "ниско" спрямо коментирани две, поради простата физика. 

И спрямо цена качество/горните дават повече. 

Трябва да се провери, дали R1700 има оптика (spdif/toslink) Но, до колкото ми е известно липсва. Което е недостатък, ако се свързва към ТВ. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • Решение
на 27.01.2021 г. в 14:22, Mr. ?? написа:

Под музика имам предвид, че тя е направена да звучи за стерео 2 канала, поради това се препоръчва с-мата да е от две тонколони. Ако е за игри и филми през повечето време, то тогава отделния субуфер има голямо значение. 

Относно R1700BT, е добра бюджетнтна активна система но не е толкова мощна и няма да свири чисто и "ниско" спрямо коментирани две, поради простата физика. 

И спрямо цена качество/горните дават повече. 

Трябва да се провери, дали R1700 има оптика (spdif/toslink) Но, до колкото ми е известно липсва. Което е недостатък, ако се свързва към ТВ. 

В крайна сметка купих Edifier S350DB, имаше промо в емаг за 350 лв и се възползвах. Избрах този модел и защото по-лесно се събира на бюрото. Супер е, много съм доволен и благодаря за помощта в избора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване