Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нова USB Flash памет. Няма и месец от както е закупена. На нея са направени не повече от 10 презаписа. Устройството е USB 3, 64GB.

Днес я включвам да добавя няколко файла. Реших да ги позиционирам в нова папка и натиснах да ми я създаде, но ефект никакъв.

Опитах пак и машината, в която я включих зацикли. Спрях експлорера като процес, но след стартирането му също така не можех да създам папка.

Рестартирах системата, която е Win 7 x64. Заредих USB Flash паметта и в нея имаше 2 създадени папки и информацията, която вече си беше там преди опитите ми.

Сега на нея не може да се пише, трие и т.н. Стана като устройство само за четене.

Някой има ли идея какъв е проблема и как да го отстраня?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я форматираш, но едва ли ще се оправи. Щом е нова, връщаш я към търговеца за подмяна. Често се случва USB памети да дефектират. Марка и модел? Колкото паметта е от най-евтините и неизвестни марки, толкова по-голям щанса е да имаш проблеми с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Пробвай да я форматираш, но едва ли ще се оправи. Щом е нова, връщаш я към търговеца за подмяна. Често се случва USB памети да дефектират. Марка и модел? Колкото паметта е от най-евтините и неизвестни марки, толкова по-голям щанса е да имаш проблеми с нея.

Надписа бързо се изтри, от къде сваля информацията? Нещо като "platinet" или нещо от сорта пише. На каква марка да заложа.
А колкото до връщането на търговеца няма как. Има чувствителна информация, която не може да се изтрие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, [email protected] написа:

Има чувствителна информация, която не може да се изтрие.

Консултиране с търговеца или електрическо унищожаване/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

Здравейте,

Имам нова USB Flash памет. Няма и месец от както е закупена. На нея са направени не повече от 10 презаписа. Устройството е USB 3, 64GB.

Днес я включвам да добавя няколко файла. Реших да ги позиционирам в нова папка и натиснах да ми я създаде, но ефект никакъв.

Опитах пак и машината, в която я включих зацикли. Спрях експлорера като процес, но след стартирането му също така не можех да създам папка.

Рестартирах системата, която е Win 7 x64. Заредих USB Flash паметта и в нея имаше 2 създадени папки и информацията, която вече си беше там преди опитите ми.

Сега на нея не може да се пише, трие и т.н. Стана като устройство само за четене.

Някой има ли идея какъв е проблема и как да го отстраня?

Това на какъв компютър се случва ? Да не е старичък и да има проблем с usb-тата? На друг usb порт пробвахте ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това на какъв компютър се случва ? Да не е старичък и да има проблем с usb-тата? На друг usb порт пробвахте ли?

Нямам идея колко е стар, но USB-тата работят, щом чете информацията. Пробвах на няколко порта, дори и на USB 3 портовете.
Ако знам как се прецакват така флашките, ще го правя нарочно с някои от тях :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, [email protected] написа:

Проблема си остана

тва като идея, а не че  непременно ще стане

запиши си всичко на друго място
с UltraIso, направи запис на имидж файл...става и с празен запис
бъгнати флашки и хардове съм поправял по този начин

пп

програмата се стартира с админски права...

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не помогна. Дори форматирането не сработи. Но прочетох, че някои съветват да се чекне за грешки.
Чекнах за грешки и се оправи. Даже не знаех, че с флашка може да се оправи.

Луда работа!

image.png.06af5406d3d8d65378893ce117d2baa3.png

Препоръки за марка и модел на по-надеждна флашка, че на тази вече и нямам вяра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, [email protected] написа:

Препоръки за марка и модел на по-надеждна флашка, че на тази вече и нямам вяра.

Ползвам повече от 3г. китайски, включаем и PSSD / portable solid state drive / на DM ! Приятно съм изненадан от тях за което може да прочетеш и във фийдбека-а в Алито !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си програмата HP Format tool. Форматирай е с нея. При неуспех със стандартното форматиране, пусни форматиране на low level format (от  програмата). 

Ако не се получи, и с нея или се възползва от гаранцията или отива във вечните електронни полета. 

Като марки USB флаш памети препоръчвам: Transcend, SanDisk. A-DATA. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от цър-вул
      Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player:

Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.
    • от [email protected]
      Здравейте,
      От една тренировъчна програм във фирмата останаха няколко флашки 60Gb. искаме да ги използваме, но са защитени и не могат да се форматират. Опитах с 4-5 програми от които запомних само AOMEI, но с нито една не се получава... През CMD влизам в Diskpart  и  изключвам Readonly, обаче във статуса си остава, както се вижда на прикачения скрииншот. Има ли вариант да се фоматират и да може да си ги польваме?
      Поздрави,
      Стоян

• от mir[email protected]
      Здравейте,
      Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
      С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
      Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.
      Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
      Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
      А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.
      Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.
      ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

• от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с флашката си:
      Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.
      Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне
      Благодаря предварително!
    • от moonluna
      Нямам много снимки и видеоклипове в компа, но паметта е доста пълна.  Ще изтрия много папки, но ме е страх да не изтривам нещо важно. Имам няколко програми с голям размер, но не мисля, че само заради това е пълна паметта. Най-много простронство заема папката Program Files.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване